Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslaptingi Statiniai » 2022 » Vasario » 2

Paslaptingi geoglifai: Naskos labirintas

Naskos geoglifai, milžiniški piešiniai ant žemės, matomi tik iš oro, jau seniai pažadino mokslininkų vaizduotę. Naują, netikėtą atradimą aptiko ir tyrė britų archeologai, kurie ten praleido penkerius metus.

Profesorius archeoastronomas Clive Ruggles iš Didžiosios Britanijos Leičesterio universiteto ir britų mokslininkas archeologas-antropologas Nicholas Saunders iš Bristolio universiteto ne vienerius metus praleido Naskos dykumoje tyrinėdami paslaptingus geoglifus. Jie rado nežinomą labirintą, apie kurį dar 1984 metais informavo C. Ruggles. Tačiau tokiems tyrinėjimams tuo metu finansavimo paramos nebuvo ir tik praėjus dvidešimčiai metų, atsirado galimybė išsamiau domėtis labirintu.

naskos labirintas, naskos geoglifai, milžiniški piešiniai

Tiriant šį dar vieną unikalų Naskos galvosūkį paaiškėjo, kad, nors jo ilgis ir 4400 metrų, bet, skirtingai nei dykumos piešinius, iš oro jį pastebėti sunku. ,,Labirinto paslaptis visiškai ištirpsta supančiame kraštovaizdyje, jis yra plokščias ir lygus. Jis matomas tik iš žmogaus ūgio aukščio – paradoksalu, bet pasilenkę į žemę, jūs vėl prarasite tako pėdsaką“ – pasakoja mokslininkai žurnale ,,Antiquity“. Labirintą sudaro tiesių linijų atkarpos, kurios nuolat keičia kryptį, o einant jomis, galima patekti į paslaptingos struktūros gylį apie 60 metrų spirale.

Mokslininkai mano, kad labirintu mažai kas vaikščiojo net tais laikais, kai jis buvo padarytas – jų nuomone, kad pats jo pastatymas turėjo sakralinę prasmę. ,,Sukūrimas šio labirinto buvo ritualas, kreipimasis į dievus”, – įsitikinęs Nicholas Saunders. Abu mokslininkai priėjo išvados, kad esamo Naskos labirinto takai buvo išrausti tokiu pat metodu, kaip ir milžiniški dykumos piešiniai.

Mįslingi Naskos piešiniai

Paslaptingos įdubos, grioviai, išraizgę suakmenėjusį Pietų Amerikos dykumos paviršių daugelį kilometrų, yra viena iš didžiausių archeologinių paslapčių. Šie įvairūs milžiniški piešiniai atsirado maždaug prieš šešis tūkstančius metų 500 kv. km plote Peru pietinėje dalyje tarp Naskos ir Ikos miestų.

Kai kurios linijos, seniai tapusios neatskiriama kraštovaizdžio ir topografijos šios vietovės dalimi, yra nepriekaištingai lygios. Kitos kerta kalvas, šlaitus ir yra milžiniškų figūrų pavidalo, kurių nuo žemės plika akimi neįmanoma atpažinti. Tik pažvelgus į dykumą iš lėktuvo galima pamatyti, kad visi tie grioviai-grioveliai susijungę sudaro konkrečius piešinius. Daugumos mokslininkų nuomonė dėl jų atsiradimo datos sutampa – XII amžius, kai čia apsigyveno inkai. Kiti šiuos piešinius priskiria Naskos civilizacijai, gyvenusiai tarp 300 m. prieš mūsų erą ir 800-tais mūsų eros metais.

1939 m. žvalgybinės misijos metu amerikiečių kultūros istorikas, profesorius Paul Kosok dykumoje iš lėktuvo pastebėjo kelių kilometrų ilgio geometrines figūras. Jo atradimas sudomino vokiečių matematikę Maria Reiche, kuri vėliau paskyrė savo gyvenimą paslaptingiems Naskos dykumos vaizdams tyrinėti. Ji pirmoji aptiko, kad nutiestos linijos ar grioviai, esantys daugiau kaip 20 cm gylio ir virš metro pločio, yra ne kas kita, o gyvūnų, paukščių ir kitokie konkretūs atvaizdai. Buvo atliktas nemažas darbas šalinant smėlio bei akmens apnašas iš kadaise išraustų įdubų. Tokiu būdu mokslininkė pasiekė savo – stilizuota 120 metrų kondoro figūra matėsi taip aiškiai, kad ją buvo įmanoma nufotografuoti iš lėktuvo. Tarp kitų nuvalytų piešinių buvo atrastas voras su 40-ties metrų ilgio kojomis, beždžionė, žuvis, milžiniškos žmonių figūros. Mokslininkė tvirtina, kad pirmiausia buvo daromi eskizai, o po to jie buvo įgyvendinami tokiuose gabarituose, kokius mes matome šiandien. Kaip įrodymą savo teiginiams Maria Reiche pateikia eskizus, neva rastus tose vietovėse. Dar ji kelia ir kitą versiją, kad tai gali būti astronominis kalendorius.

naska, istorikas, profesoriuspaul kosok, maria reiche, peru

Tačiau, deje, nuo tų 1939-ųjų nei vienas mokslininkas negali konkrečiai atsakyti iš kur šis paveldas, kokiu tikslu senovės menininkai vadovavosi dykumoje kurdami tokius šedevrus ir, galų gale, kokios technologijos leido jiems laikytis tokių idealiai proporcingų piešinių formų, tuo labiau, kad dydis jų stulbinantis -  mažiausias iš jų 46 metrų, o didžiausias – 285 m.

Visų piešinių išpildimo metodika panaši – vaizdo kontūras tęsiasi nepertraukiama linija, besidriekiančia dešimtis ir šimtus metrų ne tik per lygią dykumą, bet ir per kalvas bei upių vagas. Todėl ir kyla logiškas klausimas – kaip be specialių prietaisų bei kontrolės iš viršaus galima buvo nutiesti šias linijas, kreives, daugiakampius, nenukrypstant nuo nusibrėžto tikslo nei per laipsnį? O kai kurių geometrinių figūrų linijos tęsiasi net iki 8 kilometrų! Negalint pakilti aukštai virš ,,piešiamo“ tokio piešinio ir nepatikrinus jo krypties tinkamumo, turėtų būti gana sudėtinga atlikti tokį darbą. Ir tai dar ne viskas – kruopštūs Naskos piešinių ir figūrų tyrinėjimų rezultatai nustatė, kad visi geoglifai nenukrypsta nuo matematinių taisyklių. Jie buvo kuriami rausiant griovius-kanalus pagal apskaičiuotą kontūrą, o dėka ypatingo dykumų klimato šie piešiniai išliko iki mūsų dienų. O kur buvo dedamas gruntas kasant kilometrinius ilgius? Jo pėdsakų nėra. Remiantis tuo, kad milžiniškos nuotraukos matomos tik iš didelio aukščio, logiška manyti, kad senovės žmonės, kurie gyveno šioje dykumoje, stengėsi bendrauti su dievais. Pagal kitą versiją Naskos civilizacijos žmonės tokiu būdu piešiniais stengėsi sudaryti žvaigždynų žemėlapį arba norėdami perduoti kažkam užšifruotą informaciją. Kai kas teigia, kad Naskos piešiniai – tai nutūpimo ženklai ateiviams, bet kažin ar protingoms būtybėms iš kitų planetų reikėtų tokių primityvių nuorodų. Kol kas klausimų daugiau nei atsakymų.

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
12.08.2022 laikas 20:38 Viskas baigta: CDC teigia, kad COVID paveiktiems žmonėms nebereikia karantino

Jei per šį siaubingą laikotarpį jums pavyko išsaugoti vientisumą, sveikinu! Esate viena iš šios istorijos roko žvaigždžių. Esate tvirta asmenybė, turinti drąsos ir stovinti tvirtai bei aukštai, kai tai buvo svarbiausia.

...

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 18:15 Žolelės “iššluos” smėlį ir akmenis

Akmenis iš tulžies pūslės ir inkstų galima pašalinti ir be operacijos. Vaistažolės malšina tulžies latakų uždegimą, gerina skrandžio ir virškinimo trakto veiklą, įveikia fibromiomas, mastopatiją, cistas; praeina disbakteriozė, chlamidiozė; sprendžiamos problemos su širdimi, oda ir kt.

...

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 10:13 Liaudiški patarimai (receptai) padeda įveikti ligas!
Tai išvis miško karalius! Šie stebuklingi vaisiai padeda pratęsti gyvenimą daugybei žmonių (onkologinių ligonių). Tai nepakeičiama priemonė tiems, kurie serga mastopatija, mioma, endometrioze, artritu, prostatos adenoma, podagra, reumatizmu, osteochondroze, inkstų ligomis....

Skaityti daugiau

11.08.2022 laikas 22:46 Auksinis ūsas normalizuoja medžiagų apykaitą ir stiprina kraujagyslių sistemą
Visi žino, kad auksinis ūsas turi gydomųjų savybių: uždegimą slopinančių, antiseptinių, žaizdas gydančių, antisklerotinių, regeneruojančių, skausmą malšinančių, imunitetą stiprinančių.

Skaityti daugiau

11.08.2022 laikas 22:36 Kuo pavojinga pūslelinė

Šią ligą sukelia virusas, ląstelių viduje esantis parazitas. Įsitaisęs šį virusą, žmogus praktiškai niekada gyvenime nebeatsikratys jo.

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 10:27 Tauta Siūlo „Naisių vasara 2022. ŽOLINĖ“: Atsisakę kiršinti ir skaldyti visuomenę

Šią savaitę pasirodžius galutinei antrojo šiemet festivalio Naisiuose programai, internetas tiesiog ūžia. Į sceną čia lips ne tik Lietuvos muzikos pasaulio legenda Gytis Paškevičius, bet ir puikiai žinomi atlikėjai.

...

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 08:53 Receptai | Patiekalai Sorų kruopų nauda tavo sveikatai, receptai
Pagal baltymų ir riebalų kiekį sorų kruopos lenkia miežines, perlines, grikių kruopas, o pagal kaloringumą nenusileidžia grikių ir ryžių kruopoms. Iš sorų kruopų ruošiama košė su vandeniu ir pienu, užkepėlės, kotletai, kroketai, sriubos....

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 17:18 Tauta Siūlo G. Nausėda pasirašė dekretą dėl M. Drobiazko ir P. Vanago išbraukimo iš apdovanotojų sąrašo

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pasirašė dekretą, kuriuo išbraukė ledo čiuožėjų porą Margaritą Drobiazko ir Povilą Vanagą iš apdovanotųjų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordinu sąrašo, pažeminus apdovanotojo vardą.

...

Skaityti daugiau

Naujienos iš interneto