Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Gamtos Paslaptys » 2022 » Vasario » 6

Tai buvo baisiausia pūga pasaulyje: nuo žemės paviršiaus nušlavė apie 200 kaimelių, žuvo 4000 žmonių

Prieš 50 metų žemutiniame Kaukaze ir Irane praūžė mirtiniausia pūga, kuri nusinešė 4000 žmonių gyvybes. Ši audra buvo pavadinta „1972-ųjų pūga“ ir ji buvo išties neeilinė – nuo žemės paviršiaus ji nušlavė apie 200 kaimelių.

1972 metų sausį praūžus ne vienai audrai, vasario mėnesį kilusi pūga keliavo per vakarų Iraną į Azerbaidžaną, o tarp vasario 3 ir 8 dienos iškrito apie 8 metrai sniego – maždaug tiek, koks yra dviejų su puse aukštų pastato aukštis. Dėl to nutrūko telefono linijos, sniege paskendo keleiviniai traukiniai, taip pat kaimeliai, o automobiliai tokios sniego masės buvo tiesiog traiškomi.

Didelė vakarų Irano dalis buvo visiškai palaidota po sniegu maždaug savaitę laiko. Tie keli, kurie išgyveno , kelias dienas turėjo tverti -25 laipsnių speigą, o taip patvandens, maisto, šilumos ir medicininės pagalbos nebuvimą. Dar daugiau – tuo metu provincijoje siautė mirtinas virusas.

1972 metų vasario 9 dieną, maždaug praėjus savaitei laiko po nesustojamo snygio, pūga parai nurimo, leisdama Irano gelbėtojams sraigtasparniu nuvykti į vietoves, apklotas storu sniego sluoksniu.

Anot „Asociated Press“ pranešimų, kai kurie gelbėtojai, kurie nusileido ant sniego pusnių Šeklabo kaimelyje ištisas dvi dienas kasėsi pro 2 metrus sniego dangą, tačiau rado tik 18 sušalusių kūnų ir nė vieno gyvo žmogaus – nors kaimelyje gyveno 100 žmonių.

Dar viena pūga prasidėjo vasario 11 dieną, dėl ko gelbėtojai turėjo nutraukti savo paieškas. Kariuomenės sraigtasparniai ant sniego pusnių išbarstė 2 tonas duonos, tikėdamiesi, kad žmonės prasikas pro sniegą ir ras maisto – tačiau tai niekada neįvyko.

Antra mirtiniausia pūga prasiautė 2008 metais Afganistane, pražudydama 926 žmones ir atpūsdama -30 laipsnių speigą.

Šaltinis: http://technologijos.lt/

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
03.07.2022 laikas 21:13 Mokslininkai įspėja, kad dirvožemis staiga sukelia "žudikišką" širdies ligą

Mokslininkai įspėja sodininkus, kad dirvožemyje randama paslaptinga medžiaga sukelia staigų širdies ligų protrūkį.

Skaityti daugiau

03.07.2022 laikas 17:58 Singapūro alaus darykla pristato naują alų, pagamintą iš perdirbto nuotekų vandens

Kaip sunkiai klostosi situacija pasaulyje? Ką gi, Singapūre pradedamas gaminti naujas "susižavėjimo vertas" alus, gaminamas iš "perdirbtų nuotekų".

Skaityti daugiau

03.07.2022 laikas 14:57 Sietlo policija pradėjo areštuoti žmones, kurie viešai skaito Bibliją

Sietlo policija pradėjo areštuoti žmones, kurie viešai skaito Bibliją, nes tai gali įžeisti LGBTQ+ bendruomenės narius

Skaityti daugiau

03.07.2022 laikas 13:52 Prancūzijos vyriausybė "rekomenduoja" žmonėms vėl pradėti dėvėti veido kaukes ir svarsto dar vieną įpareigojimą
Prancūzijos vyriausybės pareigūnai pradėjo "kviesti" arba "rekomenduoti" žmonėms vėl dėvėti veido kaukes, nes sergančiųjų kokliušu* skaičius pradeda augti.

Skaityti daugiau

03.07.2022 laikas 13:34 Honkongo įstatymų leidėjo Covid testas po nuotraukos su Xi teigiamas
Honkongo įstatymų leidėjas, kuris pozavo bendrai nuotraukai su Kinijos prezidentu Xi Jinpingu (Xi Jinping) per šią savaitę vykusį šalies vadovo vizitą į šį finansų centrą, sekmadienį patvirtino, kad jo koronaviruso testas buvo teigiamas....

Skaityti daugiau

03.07.2022 laikas 08:11 Receptai | Patiekalai Orkaitėje keptas karpis gabaliukais su bulvėmis ir daržovėmis
Jei jau kalbėti apie žuvis, visada mano didžiausiais favoritais būdavo upėtakis, lašiša arba dorada. Karpį buvau jau ganėtinai senokai buvau primiršusi.

Skaityti daugiau

02.07.2022 laikas 22:16 Receptai | Patiekalai Virta kepta karka orkaitėje su raugintais kopūstais
Ar mėgstate ruošti kiaulienos karką? Man asmeniškai tai vienas skaniausių patiekalų iš kiaulienos, kurį galėčiau valgyti, kad ir kasdien.

Skaityti daugiau

02.07.2022 laikas 14:01 Receptai | Patiekalai Skaniai keptas upėtakis ant grotelių su petražolėmis ir citrina

Greitai pagaminamas, lengvas, fantastiško skonio kepto upėtakio ant grotelių patiekalas. Man šitaip skaniai paruošta žuvis yra kažkas tokio. Atrodo, kad galėčiau valgyti tiesiog nesustodama.

Skaityti daugiau