- 11.02.2022
- 5.0 Reitingas
- 1362 Peržiūrų
- Komentarai
Kad ir kaip būtų keista, miegojimas su kojinėmis gali padėti greičiau užmigti. Taip yra todėl, kad temperatūros reguliavimas yra būtina miego ciklo dalis. Miegas yra gyvybiškai svarbi kiekvieno žmogaus gyvenimo dalis. Juk žmonės maždaug trečdalį savo dienų praleidžia miegodami. JAV nacionalinis sveikatos institutas teigia, kad miegas yra būtinas normaliai smegenų ir kūno veiklai. Daugumai žmonių retkarčiais sunku užmigti. Viena gudrybė, kurios jie galbūt nėra išbandę, yra miegoti su kojinėmis. Sužinokite daugiau apie miegojimo su kojinėmis naudą ir riziką!
Kojinės gali padėti užmigti
Gali atrodyti, kad mūvint kojines lovoje pėdos perkaista. Tačiau iš tikrųjų šis įprotis gali padėti reguliuoti kūno vidinę temperatūrą. 2007 m. atlikto tyrimo duomenimis, suaugusieji, kurie lovoje mūvėjo įprastas arba šildomas kojines, užmigo greičiau. Taip yra todėl, kad miegant žmogaus temperatūra krenta ir žemiausią temperatūrą pasiekia apie 4 val. ryto. Vidutinė kūno temperatūra yra 36,6 ℃, tačiau per 24 val. ji svyruoja 1 – 2 laipsniais. Šildant pėdas ir rankas, išsiplečia kraujagyslės. Taip per odą išsiskiria šiluma, kuri padeda sumažinti kūno temperatūrą. Tai savo ruožtu siunčia signalą smegenims, kad laikas miegoti. Tyrimai rodo, kad šilta oda susijusi su greitesniu užmigimu.
Miegas ir kūno temperatūra
Žmogaus kūno temperatūra priklauso nuo jo biologinio laikrodžio, dar vadinamo cirkadiniu ritmu. Cirkadinis ritmas reguliuoja miego laiką, todėl žmogus naktį jaučiasi mieguistas, o rytą – atsibunda. Per dieną kūno temperatūra palaipsniui kyla, o aukščiausią pasiekia vėlyvą popietę, kai žmonės jaučiasi budriausi ir žvaliausi. Naktį kūno temperatūra sumažėja, todėl žmogus jaučiasi mieguistas. Kai žmogus pradeda užmigti, jo kūno temperatūra sumažėja 1 – 2 laipsniais. Taip gali būti todėl, kad organizmas taupo energiją kitoms funkcijoms. Jei žmogus miega su kojinėmis, tai gali padėti jo kūno temperatūros reguliavimo ciklams. Geras kūno temperatūros reguliavimas taip pat yra priežastis, kodėl miegamuosiuose kambariuose rekomenduojama palaikyti vėsią temperatūrą (16 – 19 ℃).
Reino sindromo simptomų mažinimas
Dažnai šalančios rankos ir kojos gali būti Reino sindromo simptomas. Reino sindromas pažeidžia odos kraujagysles. Paūmėjimas paprastai ištinka, kai žmogui būna šalta arba jis patiria stresą. Tada sumažėja kraujo tekėjimas į galūnes. Dėl to rankų ir kojų pirštai pradeda šalti, nutirpsta. Jie taip pat gali pakeisti spalvą – pabalti arba pamėlynuoti. Jaučiant tokius simptomus, reikėtų kreiptis į gydytoją. Simptomus gali sumažinti kojinių mūvėjimas lovoje, taip pat šilumos palaikymas visą dieną.
Karščio bangų prevencija
Daugelis menopauzę išgyvenančių moterų patiria karščio pylimą arba karščio bangas. Simptomai yra tokie:
- staigus intensyvios šilumos pojūtis, plintantis po kūną;
- prakaitavimas;
- greitas širdies plakimas;
- veido paraudimas.
Karščio bangų prevencijai taip pat gali būti naudingos kojinės, padedančios sumažinti kūno temperatūrą naktį. Taip yra todėl, kad manoma, jog karščio pylimus sukelia hormonų svyravimai, kurie turi įtakos kūno temperatūros kontrolei.
Geresnis seksas
Vieno tyrimo metu buvo nustatyta, kad poros, kurios gulėdamos lovoje mūvėjo kojines, dažniau patyrė orgazmą sekso metu. Pranešama, kad tyrimo metu buvo tiriamos smegenų reakcijos mylintis ir nustatyta, kad šaltos kojos žmones atbaido. Tačiau cituojamas 2005 metų tyrimas buvo nedidelis, jame dalyvavo tik 13 porų.
Miegojimo su kojinėmis alternatyvos
Žmonės, kurie nemėgsta miegoti su kojinėmis, gali pabandyti:
- šilto vandens vonelę pėdoms prieš miegą;
- prieš miegą apsiauti šiltas šlepetes;
- miegoti su karštu vandens buteliu prie kojų;
- miegoti su papildoma antklode ant kojų;
- likus 1 – 2 val. iki miego išsimaudyti karštoje vonioje;
- jei naudojate šildomas kojines, svarbu jų neperkaitinti. Per karštos kojinės gali ne tik nudeginti odą, bet ir sukelti gaisro pavojų.
Nepaisant to, kas dažnai sakoma, kojinių mūvėjimas lovoje nėra nehigieniškas. Tačiau svarbu pasirinkti ne per daug aptemptas kojines, nes tai gali sutrikdyti kraujotaką. Be to, nedėvėkite kompresinių kojinių lovoje, nebent gydytojas nurodė kitaip.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau