- 13.02.2022
- 0.0 Reitingas
- 1209 Peržiūros
- Komentarai
Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas (Tedros Adhanom Ghebreyesus) teigė, kad pandemijos "ūmioji fazė" gali baigtis iki metų vidurio, jei bus užsikrėtę apie 70 proc. pasaulio gyventojų.
Penktadienį kalbėdamas spaudos konferencijoje Pietų Afrikoje, PSO generalinis direktorius sakė, kad tikimasi, jog jei bus pasiektas vakcinacijos tikslas, blogiausia pandemijos fazė baigsis "šių metų viduryje, maždaug birželio ar liepos mėnesį".
Jo komentarai nuskambėjo praėjus vos kelioms dienoms po perspėjimo, kad kova "su mumis dar nesibaigė".
RT praneša: Tedrosas sakė, kad vakcinacijos ribos peržengimas yra "ne atsitiktinumas", o "pasirinkimo reikalas", ir pridūrė, kad sprendimas mobilizuoti išteklius šiam tikslui pasiekti yra "mūsų rankose".
Jis pažymėjo, kad per pastaruosius dvejus metus pasaulyje buvo suleista "daugiau kaip 10 mlrd. dozių", tačiau teigė, kad "mokslinį triumfą", susijusį su Kovid-19 vakcinos kūrimu ir diegimu, "temdė didžiulė prieinamumo nelygybė".
Nors "daugiau nei pusė pasaulio gyventojų yra visiškai paskiepyti", jis sakė, kad "84 % Afrikos gyventojų dar negavo nė vienos dozės". Jis pažymėjo, kad dėl "didžiosios dalies šios nelygybės" kalta vakcinų gamybos koncentracija "keliose daugiausia dideles pajamas gaunančiose šalyse".
Pranešama, kad paskiepyta tik 11 proc. afrikiečių, todėl šis žemynas yra mažiausiai paskiepytas pasaulyje. Praėjusią savaitę PSO Afrikos biuras pareiškė, kad norint pasiekti PSO nustatytą 70 proc. tikslą, šiame regione skiepijimų skaičių reikia padidinti "šešis kartus".
Todėl Tedrosas pabrėžė, kad "mažų ir vidutinių pajamų šalyse" reikia "skubiai didinti vietinę vakcinų gamybą". Kaip daug žadantį žingsnį jis nurodė neseniai žemyne sukurtą pirmąją vietoje gaminamą mRNA Covid vakciną, pagamintą naudojant Moderna injekcijos seką. Ją sukūrė bendrovė "Afrigen Biologics and Vaccines", įgyvendindama bandomąjį technologijų perdavimo projektą, remiamą PSO ir COVAX iniciatyvos.
"Tikimės, kad ši vakcina bus labiau pritaikyta aplinkybėms, kuriomis ji bus naudojama, joje bus mažiau laikymo apribojimų, o jos kaina bus mažesnė", - sakė Ghebreyesus, pridurdamas, kad švirkštas bus paruoštas pradėti klinikinius tyrimus vėliau šiais metais, o patvirtinimo tikimasi 2024 m.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau