Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Technologijos, Mokslas » 2022 » Balandžio » 4

Kaip toli psichodelikai gali praplėsti sąmonės priskyrimo ribas?

Mokslininkai toliau tiria, kaip psichodeliniai narkotikai ir patirtys keičia mūsų tikrovės suvokimą, o naujas tyrimas rodo, kad vienas iš ilgalaikių padarinių yra sąmonės įžvelgimas negyvuose objektuose.

Remdamiesi 1 606 dalyvių, kurie teigė patyrę bent vieną įsitikinimus keičiančią psichodelinę patirtį, internetinėje apklausoje pateiktais atsakymais, tyrėjai vertino, kiek sąmonės dalyviai priskyrė gyviems ir negyviems objektams juos supančiame pasaulyje.

Vidutiniškai tikėjimas negyvų ir negyvybingų objektų sąmoningumu po psichodelinės patirties gerokai išaugo: Savanoriai teigė, kad jie įžvelgė daugiau sąmoningumo visuose dalykuose - nuo akmenų iki kėdžių.

"Šis tyrimas rodo, kad kai po psichodelinės patirties pasikeičia įsitikinimai, sąmoningumo priskyrimas įvairioms esybėms paprastai padidėja", - sako psichiatras Sandeepas Nayakas (Sandeep Nayak) iš Džono Hopkinso psichodelikos ir sąmonės tyrimų centro Baltimorėje.

"Neaišku, kodėl, ar tai gali būti įgimtas narkotikų poveikis, ar kultūriniai veiksniai, ar psichedelikų vartojimas gali kaip nors atskleisti įgimtus kognityvinius šališkumus, kurie pasauliui priskiria proto savybes."

Tyrimo dalyviai savo jausmus vertino pagal tai, kokia psichodelinė patirtis "lėmė didžiausią įsitikinimų pokytį" jų gyvenime. Patirtys buvo susijusios su klasikinėmis psichodelinėmis medžiagomis, kurias tyrėjai vadina psichodelinėmis medžiagomis, įskaitant psilocibino grybus, LSD ir ayahuasca.

Tų, kurie patyrė įsitikinimus pakeitusį epizodą, sąmonės priskyrimas negyviems gamtos objektams vidutiniškai padidėjo nuo 8 iki 26 procentų, o negyviems žmogaus sukurtiems objektams - nuo 3 iki 15 procentų.

Asmenys taip pat nurodė, kad sąmoningumo įžvelgimas augaluose (nuo 26 iki 61 proc.), grybuose (nuo 21 iki 56 proc.) ir vabzdžiuose (nuo 33 iki 57 proc.) padidėjo. Atrodo, kad šie pokyčiai yra plačiai paplitę ir gali išlikti ir po patirties.

Tyrime dalyvavę asmenys buvo vidutiniškai 35 metų amžiaus, daugiausia baltaodžiai (89 proc. dalyvių), vyrai (67 proc. dalyvių) ir iš JAV (69 proc. dalyvių).

"Vidutiniškai dalyviai nurodė, kad atitinkama įsitikinimus keičianti patirtis buvo patirta prieš aštuonerius metus iki apklausos atlikimo, taigi šie įsitikinimų pokyčiai gali būti ilgalaikiai", - sako Nayak.

Psichodeliniai vaistai gerai žinomi dėl to, kad sukelia tiek regos, tiek klausos haliucinacijas ir keičia asmens sąmonės suvokimą.

Vienas iš būdų, kaip tokie tyrimai gali būti naudingi, yra psichedelikų, kaip gydymo priemonių, skirtų tokiems sutrikimams, kaip depresija ir priklausomybė, gydyti, ir psichikos sveikatos problemoms, kai reikia kaip nors pertvarkyti smegenis, spręsti. Taip pat yra požymių, kad kontroliuojamas ir valdomas psichodelikų vartojimas galėtų pagerinti ir mūsų fizinę sveikatą.

Tyrime taip pat nagrinėjamas klausimas, dėl kurio mokslininkai ir filosofai diskutavo šimtmečius: sąmonės prigimtis, kurią, kaip žinia, sunku tirti ir nagrinėti.

"Rezultatai, rodantys, kad viena psichodelinė patirtis gali sukelti platų sąmonės priskyrimo kitiems daiktams padidėjimą, kelia intriguojančių klausimų apie galimus įgimtus ar patiriamus mechanizmus, kuriais grindžiami tokie įsitikinimų pokyčiai", - sako psichofarmakologas Rolandas Griffithsas (Roland Griffiths) iš Džono Hopkinso psichodelikos ir sąmonės tyrimų centro.

"Sąmonės tema yra liūdnai pagarsėjusi sudėtinga mokslinė problema, dėl kurios daugelis nusprendė, kad ji neišsprendžiama."

Tyrimas buvo paskelbtas žurnale "Frontiers in Psychology". / (Jasper Jamesk/The Image Bank/Getty Images)

paranormal.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
24.05.2022 laikas 20:48 Kodėl špinatai turėtų atsidurti mitybos racione?
Špinatai – lapinė daržovė, kurią lengva rasti beveik bet kurioje maisto prekių parduotuvėje. Špinatus galima vartoti įvairiais būdais: valgyti virtus arba žalius, dėti į salotas ar trintus kokteilius. Tai ne tik skani, bet ir sveikatai naudinga daržovė, turtinga vitaminais bei mineralinėmis medžiago...

Skaityti daugiau

23.05.2022 laikas 18:24 ATSKLEISTA: Vuchano laboratorija atliko beždžionių raupų tyrimo rezultatus

Liūdnai pagarsėjusio Vuhano virusologijos instituto mokslininkų paskelbtame moksliniame žurnale buvo paskelbtas neseniai atliktas beždžionių raupų tyrimas, kuriame, kaip paaiškėjo, buvo naudojamasi funkcijos padidinimo tyrimais - prieštaringai vertinamu patogenų tyrimo metodu, galinčiu padidinti ...

Skaityti daugiau

23.05.2022 laikas 17:53 Naujose JK gairėse teigiama, kad beždžionių raupų atvejų kontaktiniai asmenys turėtų 21 dieną izoliuotis

Remiantis naujausiomis JK vyriausybės gairėmis, artimi beždžionių raupų ligonių kontaktai turėtų būti izoliuoti 21 dieną.

Skaityti daugiau

23.05.2022 laikas 17:41 Popiežius tyli, kai Kinijoje ir Honkonge Kinijos KKP areštuoja ir įkalina katalikų lyderius
Popiežius Pranciškus nieko nepasakė apie katalikų lyderių areštus ir įkalinimą Kinijoje ir Honkonge.

Skaityti daugiau

23.05.2022 laikas 17:28 Kinijos Vuchano laboratorijoje 2021 m. buvo eksperimentuojama su beždžionių raupais
Praėjusiais metais liūdnai pagarsėjusi Wuhano laboratorija Kinijoje eksperimentavo su beždžionių raupais, o šių metų pradžioje net paskelbė tyrimų ataskaitą tarptautiniame žurnale.

Skaityti daugiau

20.05.2022 laikas 08:06 Receptai | Patiekalai Sluoksniuotos tešlos pyragėliai su pievagrybiais (video)

Į įkaitintą keptuvę pilkite aliejų ir dėkite sviestą. Suberkite pusžiedžiais pjaustytus svogūnus ir apkepkite 5 minutes. Suberkite cukrų, žiupsnį druskos ir kepkite dar 15 minučių, kol svogūnai susikaramelizuos. Atidėkite į šalį.

...

Skaityti daugiau

18.05.2022 laikas 22:12 Receptai | Patiekalai Konservuotų žirnelių sriuba su mėsos kukuliais
Galima sakyti, kad niekada į mėsos faršą aš nededu šviežio česnako. Iš anksto neapdorotas termiškai, po to kepant arba troškinant patiekalą, jis suteikia (bent jau mano asmenine nuomone) nelabai kokį skonį.

Skaityti daugiau

18.05.2022 laikas 22:05 Receptai | Patiekalai Keptas maskarponės sūrio pyragas su sausainiais ir kondensuotu pienu
Šį keptą maskarponės sūrio pyragą su kondensuotu tikrai pagamins net virtuvėje tik pradedantys naujokai. Šaldytuve atvėsintam desertui dar daugiau gaivos suteiks šviežios uogos - visi smaližiai garantuotai paprašys dar vieno gabaliuko....

Skaityti daugiau