Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Medicinos Naujienos » 2024 » Sausio » 18

Mokslininkai nustatė, kad aspirinas užkerta kelią žarnyno vėžio vystymuisi

Mokslininkai nustatė, kad aspirinas užkerta kelią žarnyno vėžio vystym

Storosios žarnos vėžys, dar vadinamas žarnyno vėžiu, tebėra pasaulinė sveikatos problema, nuo kurios kasmet miršta milijonai žmonių. Ieškodami veiksmingų prevencijos priemonių, mokslininkai atkreipė dėmesį į aspiriną, kuris turi daug žadančių galimybių mažinti storosios žarnos vėžio riziką ir progresavimą. Dabar LSMU profesoriaus Heiko Hermekingo vadovaujama mokslininkų grupė padarė novatorišką atradimą, atskleidusi signalinį kelią, kuriuo aspirinas gali slopinti storosios žarnos vėžio vystymąsi.

Ankstesni tyrimai parodė, kad ilgą laiką vartojamos mažos aspirino dozės gali sumažinti riziką susirgti storosios žarnos vėžiu, ypač širdies ir kraujagyslių ligomis sergantiems pacientams. Be to, nustatyta, kad aspirinas slopina storosios žarnos vėžio progresavimą. Šios išvados paskatino susidomėjimą suprasti molekulinius mechanizmus, lemiančius šį poveikį.

Naujausiame tyrime, paskelbtame žurnale "Cell Death and Disease", LSMU komanda tyrė, kaip aspirinas slopina storosios žarnos vėžį. Jie nustatė, kad aspirinas skatina dviejų navikus slopinančių mikro RNR molekulių - miR-34a ir miR-34b/c - gamybą. Šis procesas prasideda, kai aspirinas prisijungia prie fermento AMPK ir jį aktyvuoja. Tuomet AMPK pakeičia transkripcijos faktorių NRF2, todėl jis migruoja į ląstelės branduolį ir aktyvuoja miR-34 genų raišką. Be to, aspirinas slopina onkogeno c-MYC, kuris priešingu atveju slopintų NRF2, gamybą.

Gauti rezultatai pabrėžia svarbų miR-34 genų vaidmenį tarpininkaujant slopinamajam aspirino poveikiui storosios žarnos vėžio ląstelėms. Atlikus tyrimą su miR-34 stokojančiomis vėžio ląstelėmis, aspirinas nesugebėjo užkirsti kelio migracijai, invazijai ir metastazėms. Verta paminėti, kad miR-34 genai yra žinomi kaip indukuojami transkripcijos veiksnio p53 ir tarpininkauja jo veikimui. Tačiau tyrėjai nustatė, kad miR-34 genų aktyvinimas aspirinu vyksta nepriklausomai nuo p53 signalinio kelio. Tai ypač svarbu, nes sergant storosios žarnos vėžiu ir kitais vėžiniais susirgimais genas, koduojantis p53, paprastai yra inaktyvuotas.

Šio tyrimo rezultatai atveria naujas aspirino terapinio naudojimo galimybes gydant storosios žarnos vėžį. Aspirinas potencialiai galėtų būti naudojamas kaip gydomoji priemonė, kai naviką slopinantis genas p53 yra inaktyvuotas dėl mutacijų arba virusų. Tai rodo, kad aspirinas gali būti taikomas plačiau nei storosios žarnos vėžys ir gali būti naudojamas ir kitų vėžinių susirgimų atvejais.

Storosios žarnos vėžys yra didelė pasaulinė sveikatos problema - tai trečias pagal dažnumą vėžys pasaulyje. Kasmet nustatoma milijonai naujų atvejų ir šimtai tūkstančių mirčių, todėl skubiai reikia veiksmingų prevencijos priemonių. Jau seniai pripažinta, kad aspirinas gali sumažinti širdies ir kraujagyslių ligų riziką. Neseniai jis tapo perspektyviu storosios žarnos vėžio prevencijos kandidatu. Šis novatoriškas tyrimas atskleidžia molekulinius mechanizmus, kuriais grindžiamas slopinamasis aspirino poveikis storosios žarnos vėžio ląstelėms, ir atveria naujus kelius terapinėms intervencijoms.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

avatar
0
1
Klausymas, kuo tikėti? mokslus, ar logika...ilgą laiką vartojamos aspirino dozės.... Nuolatinis acetilsalicilo rūgšties vartojimas 100 % jums sukels virškinamojo trakto vėžį!
Šis vaistas yra įtrauktas į PSO - Pasaulinės infekcijų organizacijos būtiniausių vaistų sąrašą! Pagalvokite, kodėl!
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
08.06.2019 laikas 21:49 Receptai | Patiekalai Gardus šokoladinis pyragas

Paprastai pagaminamas, drėgnas ir gardus šokoladinis pyragas. Šokoladinio pyrago receptas. Skanaus!

Skaityti daugiau

08.09.2019 laikas 10:16 Receptai | Patiekalai Apverstas karamelinis obuolių pyragas
Kepamus obuolius ištraukite iš orkaitės, apibarstykite cinamonu ir ant viršaus supilkite tešlą. Pyragą dėkite atgal į orkaitę ir kepkite 25 – 30 minučių, kol gražiai apskrus.

Skaityti daugiau

06.06.2019 laikas 12:39 Receptai | Patiekalai Purūs amerikietiški blyneliai pusryčiams
Nuostabiausias receptas, kaip pasigaminti purius amerikietiškus blynelius pusryčiams sau ir savo šeimai. Receptas ir video medžiaga.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
05.03.2024 laikas 10:42 Vienos žvakės šildomos vonios paslaptis. Isfahanas. Iranas
Pirtis buvo pastatyta vadovaujant šeichui Bahoi šacho Abaso Pirmojo dekretu 1025 m. pagal Mėnulio kalendorių. Šeichas Bahoi buvo žymus to meto mokslininkas, gerai išmanęs filosofiją, logiką ir matematiką.

Skaityti daugiau

05.03.2024 laikas 08:23 Milžinai. Magelano ekspedicija 1520 m.
1520 m. Ferdinandas Magelanas žiemojo Patagonijoje ir, anot jo kronikininko Antonio Pigafetos, vietiniai gyventojai, su kuriais jie susidūrė, buvo itin aukšti - jo skaičiavimais, jų ūgis siekė nuo 2,8 iki 3,7 metro....

Skaityti daugiau

05.03.2024 laikas 08:15 «Smitsono institutą pribloškė urvuose aptiktos 2,2-2,5 metro aukščio mumijos»
Straipsnis paskelbtas 1935 m. gruodžio 31 d. laikraštyje "San Jose News". Panašių publikacijų apie milžiniško dydžio mumijų, skeletų ir kt. atradimus XVIII ir XIX a. spaudoje būta daug.

Skaityti daugiau