Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Istorija » 2022 » Balandžio » 7

Piramidžių tobulo išsidėstymo paslaptis vis dėlto gali būti paaiškinta

Šimtmečius Gizos piramidės glumino mokslininkus - ne tik jų paslaptingos ertmės ir paslėptos kameros, bet ir tai, kaip senovės egiptiečiai pastatė tokius įspūdingus statinius be šiuolaikinių technologijų.

Vienas iš labiausiai gluminančių klausimų - kaip statiniai tapo tokie tobulai suderinti.

Nors ji šiek tiek pasvirusi, apskritai 138,8 m (455 pėdų) Didžiosios Gizos piramidės, dar vadinamos Didžiąja Khufu piramide, kvadratinės kraštinės yra velniškai tiesios ir beveik tobulai išsidėsčiusios išilgai šiaurės-pietų-pietryčių-vakarų krypčių.

"Didžiosios Chufu piramidės statytojai išlygino didįjį paminklą pagal kardinalius taškus tiksliau nei keturių lanko minučių tikslumu, t. y. viena penkioliktoji laipsnio dalis", - aiškino archeologas ir inžinierius Glenas Dašas (Glen Dash) 2017 m. žurnale "The Journal of Ancient Egyptian Architecture" paskelbtame tyrime.

Iš tiesų visos trys didžiausios Egipto piramidės - dvi Gizoje ir viena Dahšūre (Dahshur) - yra nuostabiai suderintos taip, kaip nesitikėtumėte pamatyti epochoje be dronų, brėžinių ir kompiuterių.

"Visose trijose piramidėse pastebima ta pati paklaida - jos pasuktos šiek tiek prieš laikrodžio rodyklę nuo kardinalių taškų", - rašė Dashas.

Nors esama daug hipotezių, kaip jie tai padarė - naudodami ašigalio žvaigždę piramidėms išlyginti arba Saulės šešėlį, - niekada nebuvo iki galo aišku, kaip jie veikė.

Dašas pasiūlė kitą, paprastesnę idėją. Jo atliktame tyrime teigiama, kad egiptiečiai maždaug prieš 4500 metų galėjo naudoti rudens lygiadienį, kad pasiektų tobulą išlyginimą.

Lygiadieniu laikomas momentas du kartus per metus, kai Žemės ekvatoriaus plokštuma kerta Saulės disko centrą, o dienos ir nakties ilgumas yra beveik vienodas.

Anksčiau į lygiadienio matavimus nebuvo atsižvelgta kaip į galimą lyginimo metodą, nes manyta, kad jie nebus pakankamai tikslūs.

Tačiau Dašo darbas parodė, kad yra būdas, kuriuo tai galėjo būti daroma - naudojant strypą, vadinamą gnomonu.

Kad tai išsiaiškintų, Dashas iš tikrųjų atliko savo eksperimentą, pradėdamas pirmąją 2016 m. rudens lygiadienio dieną - 2016 m. rugsėjo 22 d. - ir naudodamasis gnomonu metė šešėlį.

Jis sekė šešėlio tašką reguliariais intervalais, sudarydamas tolygią taškų kreivę. O dienos pabaigoje, įtemptu virvės gabalu apvyniojęs stulpą, jis perėmė du kreivės taškus ir sukūrė beveik tobulą liniją, einančią iš rytų į vakarus.

Šis metodas dar vadinamas indėniškojo rato metodu, o jo veiksmą galite pamatyti toliau:

(Dash, JAEA, 2018)

"Lygiadienio dieną geodezininkas pamatys, kad šešėlio galas eina tiesia linija ir beveik tobulai eina rytų-vakarų kryptimi", - rašė Dashas.

Jis taip pat parodė, kad paklaidos laipsnis yra šiek tiek prieš laikrodžio rodyklę - tai panašu į nedidelę paklaidą, kuri nustatyta Khufu ir Khafre piramidžių Gizoje ir Raudonosios piramidės Dahšūre (Dahshur) išsidėstyme.

Eksperimentas buvo atliktas Konektikute, JAV, tačiau Dashas teigė, kad tas pats turėtų veikti ir Egipte.

Iš tikrųjų, kaip Dashas paaiškino "Live Science", viskas, ko senovės egiptiečiams reikėjo piramidėms suderinti, buvo giedra, saulėta diena.

Jis pridūrė, kad egiptiečiai galėjo nustatyti rudens lygiadienį skaičiuodami 91 dieną į priekį nuo vasaros saulėgrįžos.

Tačiau, nors jo darbas rodo, kad šis metodas galėjo būti naudojamas piramidėms suderinti, vis dar neturime jokių tvirtų įrodymų, kad taip buvo iš tikrųjų.

"Deja, egiptiečiai mums paliko nedaug užuominų. Nebuvo rasta jokių inžinerinių dokumentų ar architektūrinių planų, kuriuose būtų pateikti techniniai paaiškinimai, rodantys, kaip senovės egiptiečiai išlygino kurią nors iš savo šventyklų ar piramidžių", - rašė Dashas.

Nors galbūt niekada nesužinosime, kas iš tikrųjų įvyko, ši hipotezė yra įdomi - kad toks paprastas dalykas kaip šešėlių žemėlapio sudarymas rudens lygiadienio metu galėjo būti pakankamai sudėtingas, kad būtų galima suderinti kai kuriuos labiausiai atpažįstamus senovės žmonijos statinius.

Visą straipsnį galima perskaityti žurnale "The Journal of Ancient Egyptian Architecture".

Ankstesnė šio straipsnio versija pirmą kartą buvo paskelbta 2018 m. vasario mėn.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
13.06.2019 laikas 08:44 Receptai Drėgnas šokoladinis pyragas “negriukas”!
Gardaus šokoladinio pyrago gamyba ir receptas. Drėgnas pyragas “negriukas”! Gardaus šokoladinio pyrago receptas. Skanaus!

Skaityti daugiau

01.09.2019 laikas 13:33 Receptai Nuostabūs sekmadienio pusryčiai - sotūs paplotėliai!

Lengvi ir skanūs! Dubenyje sumaišykite visus sausus produktus: cukrų, druską, miltus ir sodą. Atskirai suplakite kiaušinį su pienu mikseriu ir augaliniu aliejumi iki purių putų. Mišinio kiekis turėtų padidėti.

...

Skaityti daugiau

19.10.2019 laikas 14:24 Receptai Cukinijų Blynai Su Grietine + Receptas/Video

Jeigu dievinate cukinijas ir ieškote vis naujų jų paruošimo būdų, štai jums puikus receptas. Cukinijų blynai – vienas geriausių sezoninių užkandžių. Juos galima patiekti su grietinės padažu. O galima į blyną įvynioti mėso...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.01.2025 laikas 22:10 Astrofizikai mano, kad Žemė paėmė Mėnulį iš kitos planetos
Tradiciškai manoma, kad Mėnulis atsirado po didelio susidūrimo su Žeme, tačiau naujas tyrimas, atliktas Pensilvanijos universiteto mokslininkų, siūlo alternatyvų požiūrį. Jie teigia, kad Mėnulis galėjo kilti iš kitos Saulės sistemos vietos ir vėliau ...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 21:55 Gyvenamos planetos galėjo atsirasti anksčiau nei galaktikos, mano mokslininkai
Ilgą laiką astronomai buvo įsitikinę, kad galaktikos atsirado prieš formuojantis planetoms. Tačiau naujausi tyrimai, vadovaujami Danielio Valeno iš Portsmuto universiteto, atskleidžia, kad gyvybės galimybės galėjo egzistuoti ankstyvosios Visatos stad...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 07:29 Dukra ištekėjo už vyro, kuris ją tempia žemyn ir manipuliuoja ja, kaip jam patinka
Jaunos šeimos gyvenimas su tėvais gali atrodyti kaip patogus sprendimas, tačiau tai dažnai atneša nesusipratimų ir įtampų. Šiame straipsnyje nagrinėsime iššūkius, su kuriais susiduria poros, kai tėvai nori padėti, o jaunųjų šeimos nariai nesuvokia, k...

Skaityti daugiau

20.01.2025 laikas 07:40 Mano vyro tėvai nenorėjo mums padėti įsigyti butą, tačiau patys nusipirko naują automobilį

Šeimos dinamikos dažnai yra sudėtingos, ypač kai kalbama apie finansinę paramą. Mano vyro tėvai, nors ir gyvenantys gerai, atsisako padėti mums nusipirkti nuosavą būstą. Tai sukėlė daug klausimų ir iššūkių mūsų santykiuose. Šiame straipsnyje pasid...

Skaityti daugiau

20.01.2025 laikas 07:14 Senovės kinų horoskopas: stichijų įtaka jūsų charakteriui
Senovės kinų horoskopas, pasiremiantis penkiomis stichijomis – ugnimi, vandeniu, žeme, medžiu ir metalas – siūlo unikalų požiūrį į asmenybės bruožus ir likimo iššūkius. Šiame straipsnyje sužinosite, kaip gimimo metų paskutinis skaičius gali atskleist...

Skaityti daugiau