Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Kosmosas » 2022 » Balandžio » 12

Išslaptinti vyriausybės duomenys atskleidžia, kad 2014 m. danguje sprogo tarpžvaigždinis objektas

2014 m. danguje virš Papua Naujosios Gvinėjos praūžęs ugnies kamuolys iš tikrųjų buvo greitai judantis objektas iš kitos žvaigždžių sistemos, teigiama neseniai JAV kosmoso vadavietės (USSC) paskelbtoje atmintinėje.

Objektas, nedidelis meteoritas, kurio skersmuo siekė vos 1,5 pėdos (0,45 metro), 2014 m. sausio 8 d. įsirėžė į Žemės atmosferą po to, kai erdvėje skriejo daugiau kaip 130 000 mylių per valandą (210 000 km/h) greičiu - tokiu greičiu, kuris gerokai viršija vidutinį Saulės sistemoje skriejančių meteorų greitį, teigiama 2019 m. objekto tyrime, paskelbtame preprintų duomenų bazėje "arXiv".

Tame 2019 m. tyrime teigiama, kad meteoro "Wee" greitis kartu su jo orbitos trajektorija su 99 proc. tikrumu įrodo, kad objektas atsirado toli už mūsų Saulės sistemos ribų - galbūt "iš gilios planetų sistemos vidaus arba iš žvaigždės storajame Mėlynbarzdžio galaktikos diske", rašė autoriai.

Tačiau, nepaisant to, kad jie buvo beveik tikri, komandos darbas taip ir nebuvo peržiūrėtas ar paskelbtas moksliniame žurnale, nes kai kuriuos duomenis, reikalingus jų skaičiavimams patikrinti, JAV vyriausybė laikė įslaptintais, rašo "Vice".

Dabar USSC mokslininkai oficialiai patvirtino komandos išvadas. Kovo 1 d. datuotoje atmintinėje, kuria balandžio 6 d. pasidalijo socialiniame tinkle "Twitter", USSC vado pavaduotojas generolas leitenantas Johnas E. Shaw (John E. Shaw) rašė, kad 2019 m. atlikta ugnies kamuolio analizė buvo "pakankamai tiksli, kad patvirtintų tarpžvaigždinę trajektoriją".

Šis patvirtinimas atgaline data paverčia 2014 m. meteorą pirmuoju mūsų Saulės sistemoje aptiktu tarpžvaigždiniu objektu, priduriama atmintinėje.

Objekto aptikimas buvo trejais metais ankstesnis nei 'Oumuamua - dabar jau pagarsėjusio cigaro formos objekto, kuris taip pat juda pernelyg greitai, kad būtų kilęs iš mūsų Saulės sistemos, - atradimas, teigiama USSC atmintinėje. (Priešingai nei 2014 m. meteoras, 'Oumuamua buvo aptiktas toli nuo Žemės ir, pasak NASA, jau sparčiai skrieja iš Saulės sistemos).

Harvardo universiteto teorinės astrofizikos specialistas Amiras Sirajas (Amir Siraj), pagrindinis 2019 m. dokumento autorius, "Vice" sakė, kad jis vis dar ketina paskelbti originalų tyrimą, kad mokslo bendruomenė galėtų tęsti pradėtą darbą ten, kur jis ir jo kolegos baigė. Kadangi meteoritas užsidegė virš pietinės Ramiojo vandenyno dalies, gali būti, kad objekto nuolaužos nukrito į vandenį ir nuo to laiko prisiglaudė jūros dugne, pridūrė jis.

Nors šių tarpžvaigždinių nuolaužų suradimas gali būti neįmanomas uždavinys, Siradžas sakė, kad jau konsultuojasi su ekspertais dėl galimybės surengti ekspediciją joms surasti.

"Galimybė gauti pirmąjį tarpžvaigždinės medžiagos gabalėlį yra pakankamai įdomi, kad tai labai kruopščiai patikrintume ir pasikalbėtume su visais pasaulio vandenynų ekspedicijų, skirtų meteoritams išgauti, ekspertais", - "Vice" sakė Sirajas.

Daugiau apie 2014 m. meteorą skaitykite Vice.com.

Šį straipsnį iš pradžių paskelbė "Live Science". Originalų straipsnį skaitykite čia.

paranormal.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
04.07.2022 laikas 09:04 Bezosas kritikuoja Bideno kreipimąsi dėl mažesnių benzino kainų
"Amazon" įkūrėjas Džefas Bezosas (Jeff Bezos) sukritikavo JAV prezidentą Džo Bideną ( Joe Biden) už tai, kad šis paragino naftos bendroves sumažinti itin aukštas benzino kainas, todėl Baltieji rūmai sekmadienį stojo ginti JAV vadovo....

Skaityti daugiau

04.07.2022 laikas 08:57 Izraelio ekspertas įspėja, kad Indijoje atsirado naujas "Omicron" porūšis "Covid", galintis kelti nerimą

Izraelio eksperto teigimu, maždaug dešimtyje Indijos valstijų aptiktas naujas Omicron BA.2.75 subvariantas, kuris gali būti "nerimą keliančio" pobūdžio.

Skaityti daugiau

04.07.2022 laikas 08:48 Per šaudynes Kopenhagos prekybos centre žuvo keli žmonės, 22 metų įtariamasis suimtas
Per šaudymą Kopenhagos prekybos centre sekmadienį keli žmonės žuvo ir keli buvo sužeisti, pranešė Danijos policija ir pridūrė, kad suėmė vieną dvidešimtmetį asmenį.

Skaityti daugiau

04.07.2022 laikas 08:38 Šri Lankoje dėl degalų krizės mokyklose paskelbtos savaitės trukmės atostogos

Šri Lanka, neturėdama degalų transportui, nuo pirmadienio paskelbė savaitės trukmės atostogas mokykloms.

Skaityti daugiau

04.07.2022 laikas 08:25 Tūkstančiams žmonių liepta evakuotis prieš "gyvybei pavojingą" potvynį Sidnėjuje
Sekmadienį tūkstančiams australų buvo nurodyta evakuotis iš savo namų Sidnėjuje, nes didžiausią šalies miestą merkė liūtys, o potvyniai užliejo jo apylinkes.

Skaityti daugiau

04.07.2022 laikas 11:08 Receptai | Patiekalai Skanūs kalakutienos kotletai - kepsniukai su daržovėmis

Turiu prisipažinti, kad ganėtinai ilgai svarsčiau ar pasidalinti šiuo receptu su visais ar ne. Mano galvoje vis sukosi dvejopos mintys. Tarsi ir reikia, nes skoniu šie kalakutienos kotletai-kepsniukai su daržovėmis gavosi fantastiški ir pradingo lėkštėse žaibo greičiu, bet iš kitos pusės - lyg ir...

Skaityti daugiau

04.07.2022 laikas 10:46 Receptai | Patiekalai Sveiki ir sultingi kalakutienos kotletai su cukinija be miltų ir džiūvėsėlių
Minkšti, sultingi ir labai skanūs kalakutienos kotletai su cukinija. Juos gaminsime be miltų ir be džiūvėsėlių, tad jie bus tikrai sveiki. Mano šeimai šis patiekalas labai patinka ir jį dažnai gaminu. Tikiuosi ir Jūsų šeimai jis patiks, tad pamėginkite jau šiandien!...

Skaityti daugiau

03.07.2022 laikas 08:11 Receptai | Patiekalai Orkaitėje keptas karpis gabaliukais su bulvėmis ir daržovėmis
Jei jau kalbėti apie žuvis, visada mano didžiausiais favoritais būdavo upėtakis, lašiša arba dorada. Karpį buvau jau ganėtinai senokai buvau primiršusi.

Skaityti daugiau