Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Kosmosas » 2022 » Spalio » 1

Meteoritų tyrimas rodo, kad Žemės sudėtį pakeitė susidūrimų erozija

Klermono-Overnio ir Bairoito universitetų mokslininkų grupė rado įrodymų, kad ankstyvuoju Žemės gyvavimo laikotarpiu jos sudėtis pakito dėl susidūrimų sukeltos erozijos. Žurnale "Science" paskelbtame straipsnyje komanda aprašo savo atliktą samario ir neodimio kiekio meteorituose tyrimą ir analizuoja procesus, lėmusius dabartinę Žemės sudėtį.

Ankstesniuose tyrimuose buvo teigiama, kad planetos susidaro dėl medžiagos susidūrimų akreciniuose diskuose. Ankstesni tyrimai parodė, kad Žemės branduolį sudaro geležis ir nikelis, kuriuos supa geležies silikato sluoksnis, sumaišytas su magniu. Viršutinis sluoksnis apibūdinamas kaip silikato sluoksnis. Medžiagos tankis nuo branduolio link plutos mažėja, todėl ji tampa pažeidžiamesnė susidūrimams.

Mokslininkai taip pat anksčiau nustatė, kodėl Žemės plutoje yra sunkesnių mineralų. Mokslininkai teigia, kad jie buvo iškelti dėl nesuderinamumo su kitomis medžiagomis. Deja, šios teorijos nepaaiškina, kodėl Žemės plutoje yra daugiau mineralų, pavyzdžiui, neodimio, nei turėtų būti, remiantis branduolio sudėties matavimais.

Šiai anomalijai paaiškinti buvo sukurtos trys pagrindinės teorijos. Pirmoji teorija teigia, kad tai yra iliuzija ir kad iš tikrųjų branduolyje yra daugiau, nei galima išmatuoti. Antroji teorija teigia, kad taip yra dėl to, kad akrecinio disko medžiaga buvo skirtingos sudėties. Trečiasis variantas rodo, kad sunkesnės medžiagos buvo stumiamos aukštyn ir kaupėsi Žemės plutoje, o per naujus susidūrimus dalis jų buvo išmesta į kosmosą.

Šiame naujame darbe mokslininkai rado įrodymų, patvirtinančių trečiąją teoriją. Jie išmatavo neodimio kiekį meteorituose, o tai leidžia manyti, kad jų sudėtis panaši į Žemės statybinių elementų. Mokslininkai padarė išvadą, kad dėl susidūrimų galėjo būti pašalinta iki 20 % išorinių Žemės sluoksnių, o tai galėtų paaiškinti sunkesnių mineralų, tokių kaip neodimis, ir lengvesnių mineralų, tokių kaip samaris, santykį Žemės plutoje.

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
28.11.2022 laikas 19:45 JK priežiūros institucija priekaištauja "Pfizer" generaliniam direktoriui dėl "klaidinančių" pareiškimų apie "Covid" vakcinas vaikams
Jungtinės Karalystės farmacijos priežiūros institucija priekaištavo "Pfizer" generaliniam direktoriui Albertui Bourlai (Albert Bourla) už "gėdingai klaidinančius" pareiškimus apie vaikams skirtas "Covid" vakcinas....

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 19:28 Brazilijos kariškiai paskelbė Bolsonaro "tikruoju Brazilijos prezidentu" - Medijos užtemimas

Brazilijos kariškiai parodė savo paramą Brazilijos žmonėms ir paskelbė Bolsonaro "tikruoju Brazilijos prezidentu" po to, kai paaiškėjo, kad rinkimai buvo suklastoti.

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 14:55 Prieš ir po: Adamas Schiffas atsisako įsipareigoti liudyti Kongrese (po D.Trumpo)

Demokratas Adamas Šifas (Adam Schiff) daug metų stūmė suklastotą, Hillary Clinton (Hillary Clinton) finansuotą Steele'o dosjė, žinodamas, kad tai visiškas melas, finansuojamas demokratų.

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 21:51 Receptai | Patiekalai Neįprastas skanėstas arbatai (gaminsiu Naujųjų metų išvakarėse)
Tai ne tik pyragas, bet ir tikras skanėstas! Tai neįprastas, originalus ir labai skanus skanėstas. Jį lengva paruošti ir pagaminti, be to, jis atrodo gražiai ir šventiškai! Dalinuosi šiuo receptu su jumis.

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 21:31 Receptai | Patiekalai Subtilus keksiukas arbatai (pagaminu per 10 minučių)
Šis keksas tarsi tirpsta burnoje! Drėgnas, švelnus, orus ir labai skanus. Pagaminti šį patiekalą užtrunka 10 minučių (tiesiog viską sumaišau ir pašaunu į orkaitę)! Privalote tai išbandyti. Dalinuosi receptu.

Skaityti daugiau

27.11.2022 laikas 21:02 Receptai | Patiekalai Blynai iš kopūstų? Nustebsite kaip fantastiškai gerai pavyksta!
Nors kopūstas ir nėra toks didelis kaip moliūgas, bet paprastai jo per vieną kartą taip pat nesunaudojame. Todėl verta turėti galvoje bent jau du patiekalus, kuriems būtų galima sunaudoti vieną kopūstą. Žinoma, tai galėtų būti pap...

Skaityti daugiau