Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2022 » Balandžio » 29

Liaudies medicina. Odos ligos: nuospaudos, nušalimai, žvynelinė (psoriazė)

Liaudies medicinos receptai:

(Žinoma, pirma pasitarkite su gydytoju, dėl ligos nustatymo)

Nuospaudos

● Kojų nuospaudos dingsta, jei jas plauti keptų svogūnų nuoviru.

● Sausas nuospaudas galima pašalinti uždėjus ant jų šviežios rupūžės mėsos. Po 3 kartų nuospauda visiškai išnyksta.

● Palaikyti nuospaudą karštame vandenyje. Dėti ant jos bet kokio spygliuočio sakus. Sakai priklijuojami pleistru ir keičiami po paros.

● Natūralus nuospaudų gydymas: mirkyti acte svogūnų lukštus ne trumpiau, kaip 2 savaites. Išmirkytus lukštus uždėti ant nuospaudų ir palikti visai nakčiai. Nuospaudos pradings po keleto kartų. 

● Nuospaudų gydymas namuose: prieš miegą koją išmirkyti karštame vandenyje, po to sausai nušluostyti ir pririšti prie nuospaudos citrinos žievelę su minkštimu.

Nušalimai

● Natūralus nušalimų gydymas: išvirti 150 g salierų 1 litre vandens, šiek tiek atšaldyti (tiek, kad galima būtų įkišti ranką), įmerkti į nuovirą nušalusią kūno dalį ir ją ten laikyti, kol nuoviras atšals. Po to nušalusią galūnę įmerkti į šaltą vandenį, ją nusausinti ir ištepti kiškio arba žąsies taukais. Nakčiai taukus kruopščiai įtrinti ir užsimauti šiltą pirštinę (jeigu nušalusi ranka) arba kojinę (jeigu nušalusi koja).

● Stipriai sušalus: išgerti 100 g užpilo (10 g gervuogių uogų sumaišyti su 400 g degtinės).

● Nušalimai gydymas namuose: įtrinti nušalusias vietas tarkuotu svogūnu.

● Jei nušalimas nestiprus ir įvyko visai neseniai, nušalusią vietą būtina nedelsiant ištrinti sniegu, kol atsiras paraudimas ir šilumos pojūtis.

● Esant bendram kūno nušalimui: ligonį paguldyti į vonią su 25 °С temperatūros vandeniu. Pilant karštą vandenį per 15-20 min. padidinti temperatūrą iki 36-37 °С. Palaikant tokią vandens temperatūrą, daryti energingą viso kūno masažą. Kai normalizuosis kūno temperatūra ir pulsas, ligonį reikia išimti iš vonios, sausai nušluostyti, paguldyti į lovą ir apdėlioti šildyklėmis.

● 3 valgomuosius šaukštus džiovintos kalninės arnikos graižų užpilti 500 ml degtinės. Palaikyti 2 savaites tamsioje ir vėsioje vietoje, retkarčiais sukratyti. Spiritine ištrauką atskiesti vandeniu 1:1. Drobinės medžiagos kompresus dėti ant nušalimų, nudegimų, sumušimų.

● 2 valgomuosius šaukštus susmulkintos ir džiovintos paprastojo ąžuolo žievės užpilti 2 stiklinėmis verdančio vandens ir 15-20 min. pavirti. Dar karštą užpilą perkošti ir atvėsinti. Užpilu suvilgyti drobės gabalą ir kasdien dėti ant pažeistų vietų esant nudegimams, nušalimams, egzemai. Gydymo kursas – 4-5 dienos.

● Tarkuotų žalių obuolių košele gydomos opos, nudegimai ar nušalimai.

Žvynelinė (psoriazė)

● Natūralus žvynelinės gydymas: vandeniui užvirus, virti vištų kiaušinius 15 min., išimti trynius ir sutrinti į miltelius. Kepti (be aliejaus) keptuvėje ant silpnos ugnies 45 min., laikas nuo laiko pamaišyti. Marlės pagalba išspausti skystį (iš 20 kiaušinių jo gaunama 1/2 stiklinės), juo 1-2 kartus per dieną tepti pažeistas vietas.

● Sergant psoriazę ir kitomis odos ligomis: išvirti kelis kiaušinius kietai (2-12 arba daugiau, priklausomai nuo pažeisto odos ploto) ir išimti trynius. Laikyti virš žvakės ir surinkti lašanti iš trynio skystį. Surinktu skysčiu reikia tirštai sutepti tvarstį arba skudurą ir uždėti ant pažeistos vietos. Tvarstį arba skudurą reikia apvynioti taip, kad medžiaga, kuria buvo apvyniota, nesugertų sutepto tvarsčio arba skuduro skysčio (galima pasinaudoti polietileniniu maišeliu ir pan.). Marlę reikia keisti ne dažniau kaip kartą per dieną, o dar geriau – kartą per 2 dienas. Gydymas trunka iki visiško pasveikimo, paprastai 3-4 savaites.

● Žvynelinės gydymas namuose: kruopščiai spiritu išvalyti ligos pažeistas vietas ir sutepti jas skleistenio sultimis.

● Sumaišyti 15 g lakišiaus, 10 g juoduogio šeivamedžio žiedų, 15 g jonažolės, 5 g ugniažolės, 10 g debesylo šaknies, 15 g balinio ajero šaknų, 10 kukurūzų purkų, 10 g bruknių lapų ir 10 g dirvinio asiūklio ir susmulkinti. 2 valgomuosius šaukštus mišinio užplikyti 2 stiklinėmis verdančio vandens, laikyti ant silpnos ugnies 7 min., palaukti 30 min. ir perkošti. Gerti po pusę stiklinės prieš ir po valgio. Gydymas trunka mėnesį.

● Sergant žvyneline oda vilgoma bruknių uogų sultimis. Tai daroma 4-5 kartus per dieną.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
26.09.2018 laikas 12:42 Receptai Vaistažolių mišiniai nuo alergijos
Alergija liaudies medicinoje, vaistažolių mišiniai nuo alergijos, alergija, alergijos gydymas, alergijos receptai, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis uogom...

Skaityti daugiau

27.08.2018 laikas 09:34 Receptai Riebių plaukų priežiūra. Liaudiški patarimai plaukų gydymui

Riebių plaukų priežiūra liaudies medicinoje, Riebių plaukų priežiūra, receptai plaukų priežiūrai, liaudiškomis priemonėmis, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis

...

Skaityti daugiau

12.12.2018 laikas 09:52 Receptai Kokie augalai vartotini menopauzės metu?

Klausimas. Kokius augalus, turinčius fitoestrogenų, patariama gerti menopauzės metu? Ar tiesa, kad tam visai netinka nakvišų aliejus? Roma, 56 m.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.11.2024 laikas 08:16 Varnalėšų lapai: nauda, vartojimas ir atsargumo priemonės
Varnalėšos yra gerai žinomos dėl savo šaknų gydomųjų savybių, tačiau daugelis žmonių nežino, kad ir varnalėšų lapai gali pasiūlyti daugybę naudos sveikatai. Šiame straipsnyje išnagrinėsime, kaip šie lapai gali prisidėti prie jūsų gerovės, jų teikiama...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 08:00 Žemas kraujospūdis (hipotenzija): priežastys, simptomai ir gydymas
Žemas kraujospūdis, arba hipotenzija, dažnai yra ignoruojama sveikatos problema, tačiau ji gali turėti rimtų pasekmių. Nors dauguma žmonių žino apie aukšto kraujospūdžio pavojus, apie žemą kraujospūdį žinoma gerokai mažiau. Šiame straipsnyje išnagrin...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 07:44 Kaip greitai užmigti po naktinio prabudimo: patarimai
Naktinis prabudimas gali būti nemalonus ir varginantis, ypač jei po to sunkiai užmigsite. Daugelis žmonių patiria šią problemą, tačiau yra efektyvių būdų, kaip greitai ir neskausmingai grįžti į miegą. Gydytojas Michfelis Bruce'as pristato paprastus, ...

Skaityti daugiau

20.11.2024 laikas 21:36 Neįsižeiskite ant vaikų: tylos reikšmė ir tėvų palaikymas
Šiuolaikiniame pasaulyje, kai vaikai dažnai užimti savo reikalais, tėvams gali kilti klausimų, kodėl jų vaikai nebekontaktuoja taip dažnai, kaip anksčiau. Tačiau tylos užkulisiuose gali slypėti ne abejingumas, o gili emocinė dinamika. Šiame straipsny...

Skaityti daugiau

20.11.2024 laikas 13:57 Česnako nauda ir žala širdies sveikatai: kokias savybes žinoti?
Širdies ir kraujagyslių ligos išlieka viena iš pagrindinių suaugusiųjų mirties priežasčių, ypač Jungtinėse Amerikos Valstijose. Rūpindamiesi savo širdies sveikata, galime pasiekti puikių rezultatų, pasitelkdami ne tik subalansuotą mitybą ir fizinį ak...

Skaityti daugiau