Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Karo Paslaptys » 2022 » Gegužės » 1

Nuotolinis stebėjimas ir žvalgyba: Tai tęsiasi ilgiau, nei galite pagalvoti

1977 m. dokumente "Parapsichologija žvalgyboje" CŽV Techninių paslaugų biuro inžinierius Kennethas A. Kressas (Kenneth A. Kress) rašė: "Neoficialūs pranešimai apie ekstrasensorinio suvokimo (ESP) galimybes pasiekė JAV nacionalinio saugumo agentūras bent jau nuo Antrojo pasaulinio karo laikų, kai Hitleris esą pasikliovė astrologais ir aiškiaregiais. Pasiūlymų dėl ESP panaudojimo kariniais tikslais buvo gaunama ir po Antrojo pasaulinio karo. Pavyzdžiui, 1952 m. Gynybos departamentui buvo skaitomos paskaitos apie galimą ekstrasensorinio suvokimo naudą psichologiniame kare". Pereikime prie 1960 m: 2001 m. mirusi Ruth Montgomery buvo gerai žinoma ir prieštaringai vertinama aiškiaregė, tokių knygų kaip "Ateiviai tarp mūsų" ir "Pasaulis anapus" autorė. 1960 m. birželio 14 d. R. Montgomery parašė straipsnį "Šnipinėjimas skaitant mintis", kuris buvo išspausdintas amerikiečių laikraštyje "New York Journal".

Bylos, išslaptintos pagal JAV Informacijos laisvės akto sąlygas, atskleidė, kad Montgomerio akis atveriantis straipsnis paskatino ne ką kitą, o FTB vadovą J. Edgarą Huverį (J. Edgar Hoover) atmintinėje, kuri buvo išsiųsta trims labiausiai gerbiamiems FTB veikėjams, paklausti: "Ar čia kas nors yra?": Klaidas Tolsonas (Clyde Tolson), kuris buvo FTB direktoriaus pavaduotojas, Alanas Belmontas (Alan Belmont), ėjęs FTB Vidaus žvalgybos skyriaus direktoriaus pavaduotojo pareigas, ir Karta DeLoach (Cartha DeLoach), kuri 1948 m. tapo FTB ir CŽV ryšių palaikymo punktu. Po keturiasdešimt aštuonių valandų Belmontas parengė atsakymą. Jame buvo teigiama: "The New York Journal American" 1960 m. birželio 14 d. išspausdino Rūtos Montgomerio (Ruth Montgomery) straipsnį "Šnipinėjimas skaitant mintis!", kuriame ji teigė, kad kariuomenės žvalgybos tarnyba atlieka psichinės telepatijos tyrimų eksperimentus. Ji spėliojo, kad galutinis pasiekimas būtų sukurti metodą, kuriuo JAV šnipai galėtų "priimti" sąmokslininkų mintis. Štabo viršininko padėjėjas žvalgybai pulkininkas leitenantas Lee Martinas (Lee Martin), Tyrimų skyriaus viršininkas, pranešė ryšių agentui [Išbraukta], kad kariuomenė nevykdo tokio projekto, koks aprašytas straipsnyje".

šią J. Edgaro Huverio nuotrauką padarė FTB darbuotojas.

Pastaba: šią J. Edgaro Huverio nuotrauką padarė FTB darbuotojas. Ji yra viešai prieinama.

Tačiau ar tai reiškė, kad kiti kariuomenės padaliniai niekada neinicijavo tokių tyrimų? Susidūręs su dar keliais klausimais, pulkininkas leitenantas Martinas, regis, kiek atsitraukė. Jis prisipažino FTB, kad paneigimas Montgomerio straipsnyje apie kariuomenės nedalyvavimą tokiuose reikaluose nereiškė, jog kitos tarnybos nebuvo įsitraukusios. Tiesą sakant, Huveriui buvo pasakyta: "Jis [pulkininkas leitenantas Martinas] iš tiesų teigė, kad 1958 ir 1959 m. JAV karinės oro pajėgos buvo sudariusios sutartį su Socialinių mokslų tyrimų biuru Vašingtone, kuris vykdė tyrimus, susijusius su daugeliu psichikos problemų, kilusių Korėjos karo metu, etapų, ypač daug dėmesio skirdamas smegenų plovimui. Šie tyrimai, beje, apėmė ir psichinę telepatiją arba ekstrasensorinį suvokimą, tačiau jų rezultatai nebuvo įtikinami." Huveris buvo informuotas toliau: "Mūsų laboratorijos ekspertai informavo, kad šiuo metu pagrįsta mokslinė nuomonė yra tokia, kad nėra jokio mokslinio pagrindo šiame straipsnyje aprašyto ekstrasensorinio suvokimo pagrįstumui. Tiesa, žinoma, yra tam tikrų žmogaus proto sričių ir veiklos sričių, kurių psichologai nėra ištyrę ar iki galo supratę, kad galėtų paaiškinti šias mažai suprantamas proto funkcijas." Kalbant apie minėtąjį Alaną Belmontą, jis, peržiūrėjęs papildomas FTB bylas apie "psichikos reiškinius", Hūveriui pasakė štai ką:

šį ištrintą dokumentą galima rasti FTB ESP byloje.

Pastaba: šį ištrintą dokumentą galima rasti FTB ESP byloje.

"1957 m. vienas Viljamas Foosas (William Foos) iš Ričmondo, Virdžinijos valstijoje, teigė, kad gali išmokyti akluosius matyti pasitelkdamas papildomus pojūčius. Jis teigė galįs išmokyti žmones skaityti uždengtą popierių arba matyti pro sieną. Suprasdami tokios veiklos vertę mūsų kontržvalgybiniam darbui, kruopščiai patikrinome šį teiginį ir turėjome padaryti išvadą, kad jo tariamos galios neturi jokio mokslinio pagrindo. Kitos vyriausybinės agentūros, tokios kaip Veteranų asociacija, Centrinė žvalgybos valdyba ir Vyriausiojo štabo viršininko padėjėjas žvalgybos reikalams, taip pat tikrino Foosą ir jo veiklą vertino labai skeptiškai." Vis dėlto tai nesutrukdė FTB ir toliau atidžiai ir slapta stebėti Rūtą Montgomerį. Iš tiesų Biuras pažymėjo, kad, remiantis Montgomerio vidiniais šaltiniais, "aukščiausio lygio žvalgybos agentai" dalyvavo įslaptintose ESP tematikos operacijose šeštojo dešimtmečio pradžioje, ir citavo Montgomerio žodžius oficialiame Hūveriui skirtame memorandume. Jame rašoma taip:

"Kariuomenės žvalgybos tarnyba pradeda gilintis į nežinomą proto sritį, kuri - jei galiausiai pasiteisintų - galėtų paversti šnipinėjimą mažiausiai pavojinga gynybos šaka... Projektui departamente vadovauja ekspertai, tačiau daugelis karininkų taip susižavėjo [ESP] galimybe, kad ne darbo valandomis sudarė grupes, kurios bando skaityti vieni kitų mintis". Taigi akivaizdu, kad, nepaisant to, ką daugelis manė ir numanė, oficialus JAV vyriausybės susidomėjimas ekstrasensoriniu suvokimu prasidėjo gerokai anksčiau, nei nuotolinis stebėjimas tapo madingas oficialiuose sluoksniuose. Tačiau kada iš tikrųjų prasidėjo tokie tyrimai, yra toks pat miglotas ir paslaptingas klausimas kaip ir pats reiškinys.

P komentaras: tiesa slypi kažkur anapus, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"...

paranormal.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
09.08.2022 laikas 20:00 Varlinas tiesiogiai - 2022 08 09 - Tobulas štormas
Varlinas tiesiogiai - 2022 08 09 - Tobulas štormas. Pradžia: 19:00 val. Po transliacijos laidą rasite Rumble ir Brighteon kanaluose.

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 20:08 Vaistažolė: Gydomės trūkažolėmis

Trūkažolės gali aprūpinti mus vitaminais ištisus metus: kai kurios rūšys išsaugo vertingąsias savybes, net ilgai laikant šaldytuve ar rūsyje. Trūkažolių šaknys plačiai naudojamos, ruošiant konditerijos gaminius, konservuojant, bet ypač dažnai jos dedamos į natūralią kavą ir kavos gėrimus, kuriems...

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 19:38 Aiškiaregis Krzysztofas Jaczkowskis: Kas laukia pasaulio rudenį?
Po Nancy Pelosi vizito Taipėjuje Kinija sudavė Amerikai skaudų smūgį, uždrausdama eksportuoti smėlį, kuris naudojamas mikroprocesorių substratams gaminti, ir dabar Taivanas apimtas panikos: na, kur dar Žemėje yra šio rečiausio mineralo telkinių?...

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 17:54 Ukrainos Zaporožė artėja prie referendumo dėl Rusijos
Maskvos remiama pietryčių Ukrainos Zaporožės regiono valdžia pirmadienį pareiškė, kad toliau planuoja surengti referendumą dėl prisijungimo prie Rusijos.

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 16:50 Billas Gatesas socialinio kredito balus vadina ‘turtu’
Indijoje veikia didžiausia pasaulyje nacionalinė biometrinių skaitmeninių tapatybės duomenų sistema "Aadhaar" (hindi kalba reiškia "pamatas").

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 16:38 Receptai | Patiekalai Omletas orkaitėje su varške ir daržovėmis
Omletas orkaitėje su varške ir daržovėmis - vasariškas patiekalas su daug baltymų ir vasariškų skonių. Tinka valgyti tiek pusryčiams, tiek pietums. Man jis skanus ir šaltas. Šio patiekalo proporcijas lengva pakeisti. Galima naudoti daugiau ar mažiau kiaušinių....

Skaityti daugiau

05.08.2022 laikas 11:54 Tauta Siūlo Naisių skandalas priminė sovietinius laikus
Taip sako kultūros atstovai, kalbėdami apie situaciją, kai festivalyje „Naisių vasara" paskutinę akimirką dalyvauti atsisakė kone visi turėję groti atlikėjai. Viešai išsakyti pasitraukimo argumentai - išskirtinai politiniai....

Skaityti daugiau

05.08.2022 laikas 11:48 Tauta Siūlo Kyla G.Paškevičiaus palaikymo banga
Pastaruoju metu renginiuose ir viešojoje erdvėje nematyti ne tik plačiai aptarinėjamo SEL`o, bet ir tikros muzikos legendos - Gyčio Paškevičiaus. Po to, kai šoumenas Arūnas Valinskas savo rašinyje atlikėją ir jo sūnų pasiuntė ant „trijų raidžių", šiandien socialiniame tinkle kyla G.Paškevičiaus pala...

Skaityti daugiau

Naujienos iš interneto