Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Gegužės » 1

B. Obamos administracija tyliai paskelbė naujas karantino ir izoliavimo taisykles paskutinę savo darbo dieną

Paskutinę B. Obamos administracijos darbo dieną jo vadovaujama CDC tyliai paskelbė taisykles, pagal kurias žmonės, užsikrėtę "užkrečiamąja liga", gali būti priversti laikytis karantino ar izoliavimo sąlygų.

Taisyklės buvo paskelbtos Federaliniame registre paskutinę B. Obamos prezidentavimo dieną, 2017 m. sausio 19 d., ir įsigaliojo 2017 m. vasario 21 d.

Nepaisant visuomenės susirūpinimo, kad naujosios taisyklės įves priverstinį privalomą skiepijimą, CDC tvirtino, kad "neprivers skiepytis ar gydytis".

Daugelyje visuomenės komentarų buvo išreikštas susirūpinimas, kad šiomis atnaujintomis taisyklėmis siekiama priversti gydytis ar skiepytis be paciento sutikimo... HHS/CDC nesiekia priversti skiepytis ar gydytis. Pagal dabartinę praktiką HHS/CDC rekomenduoja tam tikras vakcinas poekspozicinei profilaktikai, o asmenys gali pasirinkti laikytis šių rekomendacijų savo nuožiūra.

Infowars.com praneša: Kaip matome, CDC šią dalį paliko verslui, demokratų politikams ir kariuomenei.

Pagal šias naujas taisykles CDC garantuoja karantiną ir izoliaciją tokių ligų kaip SARS, gripo virusai, virusinės hemoraginės karštligės virusai atveju, tačiau dar kartą pabrėžia, kad priverstinis skiepijimas nebus vykdomas:

Šiuo metu karantinui pateikiamos tik šios užkrečiamosios ligos: cholera, difterija, infekcinė tuberkuliozė (TB), maras, raupai, geltonoji karštligė ir virusinės hemoraginės karštligės (tokios kaip Marburgo, Ebolos, Lasos karštligė ir Krymo-Kongo karštligė), sunkūs ūminiai kvėpavimo takų sindromai ir gripas, kurį sukelia nauji ar naujai atsirandantys gripo virusai, sukeliantys ar galintys sukelti pandemiją. Žr. 2003 m. balandžio 4 d. Vykdomąjį įsakymą Nr. 13295 su pakeitimais, padarytais 2005 m. balandžio 1 d. Vykdomuoju įsakymu Nr. 13375 ir 2014 m. liepos 31 d. Vykdomuoju įsakymu Nr. 13674. Užkrečiamųjų ligų, kurioms taikomas karantinas, sąrašo pakeitimai nepatenka į šio reglamento taikymo sritį. Ir dar kartą pabrėžiame, kad šiais reglamentais HHS/CDC neketina įpareigoti skiepyti ar privalomai gydyti asmenis. 

Nors CDC pripažįsta, kad neturi įgaliojimų "areštuoti" ar priverstinai sulaikyti asmenis, naujosiose taisyklėse teigiama, kad keliautojai, kuriems pasireiškia ligos simptomai, gali būti laikomi karantine arba "sulaikomi", jei užsikrėtė prezidento nurodytomis ligomis.

Kad būtų aišku, HHS/CDC nėra teisėsaugos institucija, ji neturi teisinių įgaliojimų "areštuoti" asmenis, tačiau Kongresas jai suteikė įgaliojimus "sulaikyti ir sulaikyti" asmenis, kad būtų užkirstas kelias karantinui užkrečiamų užkrečiamųjų ligų įvežimui, perdavimui ir plitimui, kaip nurodyta prezidento įsakyme. 42 U.S.C. 264(b). Šioje nuostatoje taip pat numatyta, kad "taisyklėse gali būti numatyta, kad jei ištyrus tokį asmenį nustatoma, kad jis yra užsikrėtęs, jis gali būti sulaikytas tokiam laikui ir tokiu būdu, koks gali būti pagrįstai būtinas". 42 U.S.C. 264(d)(1). HHS/CDC tvirtai tiki, kad šios valdžios institucijos gali būti įgyvendinamos taip, kad neprieštarautų JAV Konstitucijai. Be to, sulaikymo laikotarpiu HHS/CDC pasirūpins tinkamu maistu ir vandeniu, tinkamu apgyvendinimu, tinkamu medicininiu gydymu ir būtinomis ryšio priemonėmis.

Be to, tokie įgaliojimai sulaikyti keliautojus bus perduoti JAV muitinės ir sienos apsaugos agentūrai arba JAV pakrančių apsaugos tarnybai.

... Pagal dabartinę praktiką ir galiojančius įstatymus, karantino ar izoliavimo įsakymų vykdymo užtikrinimo pagalbą paprastai teiks JAV muitinės ir pasienio apsaugos agentūra, JAV pakrančių apsaugos tarnyba arba kitos federalinės teisėsaugos programos, tačiau HHS/CDC taip pat gali priimti savanorišką valstijų ir vietos valdžios institucijų pagalbą vykdant federalinius įsakymus.

Nerimą kelia tai, kad taisyklėse teigiama, jog skiepijimas gali būti "sąlyginė" išankstinė išleidimo iš karantino sąlyga:

HHS/CDC patikslina, kad, kai tai mediciniškai tikslinga, skiepijimas arba gydymas gali būti "sąlyga", kad asmuo būtų išleistas iš karantino ar izoliavimo. Asmenys sutinka su šiomis sąlygomis.

Pažymėtina, kad CDC atmetė visuomenės nuogąstavimus, kad, atsižvelgiant į Pasaulio sveikatos organizacijos "Tarptautinio masto ekstremaliąją situaciją visuomenės sveikatos srityje" (angl. PHEIC), JAV suverenitetas bus perduotas pasaulinei organizacijai.

HHS/CDC taip pat gavo pastabą, kurioje buvo prieštaraujama, kad apibrėžtyje būtų daroma nuoroda į PSO paskelbtą tarptautinio masto ekstremaliąją situaciją visuomenės sveikatos srityje (PHEIC), nes taip neva atsisakoma JAV suvereniteto. HHS/CDC su tuo nesutinka.

Įtraukdama nuorodas į PHEIC, HHS/CDC neriboja savo veiksmų ir nepaveda jų vykdyti pagal PSO nurodymus. Priešingai, PHEIC paskelbimas arba pranešimas apie ją yra tik vienas iš būdų, kuriuo HHS/CDC gali apibrėžti, kada užkrečiamosios ligos, kuriai taikomas karantinas, priešinfarktinė stadija gali sukelti pavojų visuomenės sveikatai, jei ji būtų perduota kitiems asmenims.

Kaip nuramina.

Naujų karantino ir izoliavimo įgaliojimų suteikimas CDC, nurodant PSO kaip autoritetingą nuorodą, buvo tik pirmas pasaulio vyriausybės perėmimo etapas globojant visuomenės sveikatos kritinę situaciją.

Antrąjį etapą šiuo metu įgyvendina Bideno administracija, kurios COVID caras daktaras Ašišas Džha (Ashish Jha) šią savaitę pasiūlė, kad Amerikos atsakui į pandemiją turėtų vadovauti Jungtinės Tautos.

P komentaras: Pasaulio naujienos kitaip, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"...

paranormal.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
28.05.2022 laikas 15:54 Klausas Švabas grasina Brazilijos prezidentui už atsisakymą pasirašyti PSO pandemijos sutartį
Pasaulio ekonomikos forumo (WEF) įkūrėjas ir vykdomasis direktorius Klausas Schwabas (Klaus Schwab) paskelbė menkai pridengtą grasinimą Brazilijos prezidentui Jairui Bolsonaro po to, kai šis stipruolis atsisakė pasirašyti Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) pandeminę sutartį....

Skaityti daugiau

28.05.2022 laikas 15:29 Vyriausybės duomenys įrodo, "visiškai paskiepyti" nuo kovidų, serga AIDS, todėl iš dalies jus blaško Rusijos ir Ukrainos propaganda

Ar Vuchano koronaviruso (Covid-19) "vakcinos" sukelia AIDS? Vis daugiau vyriausybinių duomenų iš viso pasaulio rodo, kad taip, ir kad Rusijos ir Ukrainos konfliktas iš esmės nukreipia dėmesį nuo to.

...

Skaityti daugiau

27.05.2022 laikas 22:00 Kineziterapeutė apie nugaros skausmą: „Gulėjimas gali tik dar labiau pakenkti“

Nugaros skausmas – viena dažniausiai daugelį žmonių užklumpančių sveikatos problemų, prie kurios paplitimo šiandien prisideda ir nepakankamas fizinis aktyvumas, ir sėdimas darbas. Kineziterapeutė Simona Povelauskienė pastebi, kad, nepaisant sparčios mokslo ir medicinos pažangos, nugaros ska...

Skaityti daugiau

26.05.2022 laikas 20:14 Aiškėja daugiau neigiamo Covid vakcinos poveikio ir slėpimo atvejų
Nors didžioji žiniasklaida ir Didžioji farmacija deda visas pastangas, kad medikai ir nukentėję pacientai nekalbėtų apie neigiamą "Covid" vakcinų poveikį, apie šiuos atvejus pradedame girdėti vis dažniau, nes jų skaičius tampa per didelis, kad būtų galima į jį nekreipti dėmesio....

Skaityti daugiau

26.05.2022 laikas 19:41 Nereikia panikuoti dėl beždžionių raupų

Žinomas epidemiologas ir kardiologas daktaras Peteris McCulloughas (Peter McCullough) sakė visuomenei išlikti ramiai pasirodžius pranešimams apie dar vieną virusų protrūkį, šį kartą dėl beždžionių raupų viruso

...

Skaityti daugiau

28.05.2022 laikas 20:19 Receptai | Patiekalai Kaip paruošti plėšytą kiaulieną: 6 paprasti žingsniai?
Jeigu kiaulienos šašlykai ar tradiciniai kepsniai pabodo – pasigaminkite plėšytos kiaulienos. Plėšytą mėsą ne tik nesunku paruošti, ją panaudosite labai įvairiai – ji puikiai tinka ir mėsainiams, ir takams, ir buritams, kitiems populiariems patiekalams gaminti. Tačiau net ir ruošiant tokį paprastą p...

Skaityti daugiau

27.05.2022 laikas 22:10 Receptai | Patiekalai Džiovintų vaisių ir riešutų duona (video)
Į dubenį su miltais suberkite džiovintus vaisius. Išmaišykite. Paruoštą mišinį ir smulkintus riešutus berkite į kiaušinių plakinį ir gerai išmaišykite iki vientisos masės.

Skaityti daugiau

26.05.2022 laikas 08:25 Receptai | Patiekalai Labai skanus sveikas bananų ir rabarbarų pyragas su aliejumi be pieno

Šis rabarbarų ir bananų pyragas su aliejumi yra labai skanus ir sveikas. Jis yra gamintas be pieno, su kokybiškais riebalais, su labai nedideliu kiekiu cukraus. Ciberžolė taipogi pasižymi priešuždegiminėmis bei antioksidacinėmis savybėmis. Tikrai fantastiškas vasariškas desertas!

...

Skaityti daugiau