Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Gegužės » 5

Oregonas verčia visas mokyklas berniukų tualetuose dėti "menstruacijų reikmenis" su "instrukcijomis, kaip juos naudoti

Netrukus visos Oregono mokyklos, įskaitant pradines, bus priverstos berniukų tualetuose įrengti tamponus ir moteriškos higienos priemones su "instrukcijomis, kaip jomis naudotis".

Naujos taisyklės paskelbtos įgyvendinant valstijos Menstruacijų orumo įstatymą, kurį pernai pasirašė demokratė gubernatorė Keitė Braun (Kate Brown) ir kuris įpareigoja, kad menstruacijų reikmenys būtų prieinami "kiekviename mokinių tualete".

Priėmus įstatymo projektą, Oregono švietimo departamentas parengė ir išplatino priemonių rinkinį "Medicininis orumas mokiniams", skirtą padėti mokykloms įgyvendinti keistą planą.

Theblaze.com praneša: Nuo šiol kiekviena mokykla privalo turėti menstruacinių priemonių dozatorius bent dviejuose tualetuose. Tačiau iki 2023 m. birželio mėn. bus reikalaujama, kad jie būtų kiekviename mokinių tualete, pranešė KGW-TV. Departamentas pabrėžė, kad mokyklos turi "atsižvelgti į galimybę naudotis produktais visoms lytims".

Departamento seksualinės sveikatos specialistė Sasha Grenier sakė: "Ši nauja programa padės mokiniams aktyviai dalyvauti pamokose ir mokyklos veikloje, nes sumažins kai kuriuos ekonominius sunkumus ir gėdos išgyvenimus, kurie dažnai yra kliūtis menstruacijas patiriantiems žmonėms gauti išsilavinimą."

Portlande įsikūrusios teisių gynimo grupės PERIOD vykdomoji direktorė Michela Bedard pranešime spaudai pridūrė, kad "tai yra ne tik pažangi, bet ir dvipartinė politika..., nes menstruacijos nediskriminuoja dėl rasės, klasės ar politinės priklausomybės".

Akivaizdu, kad menstruacijos nediskriminuoja ir dėl seksualinės orientacijos ar lytinės tapatybės. Valstybės šaltiniuose, skirtuose įstatymo laikymuisi, gausu įtraukiančių frazių, tokių kaip "studentai, kurie turi menstruacijas" ir "menstruuojantys ir nemenstruuojantys studentai". Departamentas teigia, kad įstatymas skatina "menstruacinį teisingumą".

Toliau priemonių rinkinyje teigiama, kad naujuoju įstatymu siekiama "patvirtinti transseksualių, interseksualių, nebinarinių ir dvilypių studentų teisę į menstruacijų orumą".

Pranešama, kad Portlando viešosios mokyklos nekantrauja pradėti įgyvendinti planuojamą reikalavimą dėl kiekvieno tualeto.

Neseniai paskelbtame pareiškime rajonas pranešė, kad "moterų ir visų lyčių tualetuose" suteikė galimybę naudotis moteriškais produktais, ir pridūrė, kad iki kitų mokslo metų pradžios šie produktai bus teikiami "visuose likusiuose tualetuose, įskaitant berniukų tualetus".

Tačiau progresyvus įstatymas susiduria ir su nemažu pasipriešinimu.

Neseniai paskelbtoje skiltyje Šeimos tyrimų tarybos prezidentas Tonis Perkinsas (Tony Perkins) pasmerkė "absurdišką" įstatymą, pažymėdamas, kad vietos mokesčių mokėtojai turės sumokėti už tūkstančius naujų tamponų dozatorių, kurie, kaip tikimasi, kainuos apie 400 JAV dolerių už aparatą.

Jis pridūrė, kad daugeliu atvejų visa, ką ši teisingumą skatinanti priemonė pasieks, bus tik tai, kad mokyklų valytojos turės daugiau darbo, nes jauni berniukai neabejotinai pasinaudos naujomis ir neįprastomis medžiagomis iškyloms.

"Akivaizdu, kad valstijos vadovai nepasivargino pasitarti su kolegomis Ilinojaus valstijoje, kur panašus žingsnis tiesiog atvėrė vartus brangiai kainuojančioms vandentiekio problemoms ir išdaigoms", - rašė Perkinsas. "Pavyzdys: tokie miesteliai kaip Lojolos universitetas, kur valytojai susiduria su įvairiausiomis išdaigomis, klastojimu ir vandalizmu.

Sanitariniai įklotai "atsidurdavo ant veidrodžių, kriauklėse, tualete ir būdavo visiškai išmetami", - skundėsi viena studentų grupė, pasak Perkinso.

P komentaras: Pasaulio naujienos kitaip..., todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"...

paranormal.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
01.07.2022 laikas 09:19 Atskleidė paprastą būdą, kuris padės efektyviai atsikratyti nereikalingų kilogramų
Prasidėjęs pavasaris ir šylantys orai daugelį skatina susirūpinti kūno formomis ir atsikratyti vieno kito papildomo kilogramo. Vaistinėje dažnai teiraujamasi, ar nėra vaisto, kuris padėtų sulieknėti.

Skaityti daugiau

01.07.2022 laikas 09:14 Chiromantija: gyvenimo linija

Chiromantija yra senovės magijos praktika, leidžianti pažinti žmogaus praeitį ir ateitį per kalvas ir linijas ant delnų. Deja, dabar šis būrimo būdas naudojamas retai. Ir tai nesąžininga, nes mūsų rankose įspausta informacija gali ne tik pasakyti apie ateitį, bet ir įspėti apie jau vykstančias ar...

Skaityti daugiau

30.06.2022 laikas 22:43 Vokietija palengvins teisinį lyties keitimą
Ketvirtadienį (birželio 30 d.) Vokietijos vyriausybė pristatė planus, kaip palengvinti translyčiams asmenims oficialiai pasikeisti vardą ir lytį, pripažindama, kad galiojantys teisės aktai yra pasenę ir "žeminantys"....

Skaityti daugiau

30.06.2022 laikas 22:34 Ketanji Brown Jackson prisaikdinta pirmąja juodaode moterimi JAV Aukščiausiajame Teisme
Ketvirtadienį Jungtinės Valstijos įėjo į istoriją - Ketanji Brown Jackson buvo prisaikdinta pirmąja juodaode moterimi, dirbančia Aukščiausiajame Teisme.

Skaityti daugiau

30.06.2022 laikas 22:26 JAV Aukščiausiasis Teismas leido Bidenui nutraukti Trumpo laikų imigracijos taisyklę

JAV Aukščiausiasis Teismas ketvirtadienį suteikė prezidento Joe Bideno (Joe Biden) administracijai žalią šviesą nutraukti vadinamąją "pasilik Meksikoje" politiką, kurią įvedė Donaldas Trumpas (Donald Trump), įgyvendindamas savo griežtą požiūrį į imigraciją.

...

Skaityti daugiau

01.07.2022 laikas 10:30 Receptai | Patiekalai Orkaitėje keptas omletas su šonine, špinatais ir sūriu

Omletas iškeptas orkaitėje su šonine, špinatais ir sūriu yra nuostabus patiekalas ne tik savaitgalio pusryčiams, bet ir tomis dienomis, kai ryte visiškai nereikia niekur skubėti.

Skaityti daugiau

01.07.2022 laikas 10:16 Receptai | Patiekalai Kepta dorada orkaitėje - folijoje

Dorada - nuostabi žuvis, kepta folijoje orkaitėje. Ši žuvis turi tankią baltą mėsą ir labai nedaug kaulų. Įdėkite daugiau prieskonių ir citrinos, bus labai skanu! Aš Jums tai pažadu. Paruošimas labai paprastas, o skonis nepakartojamas! Einame gaminti jau dabar!

...

Skaityti daugiau

01.07.2022 laikas 10:08 Receptai | Patiekalai Paprastai kepta lašiša keptuvėje su soja ir medumi
Lašiša kepta keptuvėje su soja ir medumi - paprastai, labai greitai ir skaniai. Šitaip iškeptos lašišos skonis yra tiesiog fantastiškas. Ji atsiskleidžia viename geriausių savo pavidalų. Lašišos gabaliukus marinavau maždaug 20 minučių. Kadangi naudojau ir šiek tiek citrinos, lašišos nereikėtų marinu...

Skaityti daugiau