Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Gegužės » 5

JAV žvalgyba padėjo nužudyti kelis Rusijos generolus Ukrainoje

Praėjusį mėnesį gynybos sekretorius Lloydas J. Austinas (Lloyd J. Austin) atvirai prisipažino apie JAV politikos tikslus Ukrainoje: "mes norime, kad Rusija susilpnėtų tiek, kad negalėtų daryti tokių dalykų, kokius darė įsiverždama į Ukrainą". Interviu Amerikos visuomenei jis taip pat stengėsi pabrėžti, kad JAV nekariauja "tarpiniame kare".

Tačiau neįvardyti aukšto rango amerikiečių pareigūnai "New York Times" pranešime teigė, kad dalijimasis žvalgybos informacija su ukrainiečiais padėjo pašalinti kai kuriuos iš maždaug 12 rusų generolų, žuvusių fronto linijose nuo vasario 24 d. invazijos, o tai stebėtinai didelis skaičius, turint omenyje, kad bet kuriame kare retai žūsta aukščiausio rango karininkai (ir turint omenyje, kad karas šiuo metu tęsiasi kiek daugiau nei du mėnesius).

Dalijimasis žvalgybos informacija, kurį anksčiau miglotai pripažino Prezidentas J. Bidenas (Biden), yra plačiai išsiplėtusio JAV vaidmens konflikte, kuriam kelią tiesia precedento neturintys karinės pagalbos paketai ir ginklų siuntos, dalis.

Remiantis ribota ukrainiečiams suteiktos žvalgybinės informacijos informacija, "The New York Times" rašo, kad "Jungtinės Valstijos daugiausia dėmesio skyrė vietos ir kitų detalių apie Rusijos kariuomenės mobiliuosius štabus, kurie dažnai persikelia".  Be to, "Ukrainos pareigūnai derino šią geografinę informaciją su savo žvalgybine informacija, įskaitant perimtus pranešimus, kuriais Ukrainos kariuomenė įspėjama apie aukštų Rusijos karininkų buvimą, ir taip vykdė artilerijos smūgius bei kitus išpuolius, per kuriuos žuvo rusų karininkai".

Nors JAV žvalgybos pareigūnai stengiasi paneigti, kad siekiama "nužudyti Rusijos generolus" - kaip "Times" sakė Nacionalinio saugumo tarybos atstovas spaudai, kai pasirodė ši istorija - ataskaitoje netiesiogiai pripažįstama, kad tai reiškia didelį Vašingtono vaidmens eskalavimą: 

Administracija stengėsi išlaikyti didžiąją dalį mūšio lauko žvalgybinės informacijos paslaptyje, baimindamasi, kad tai bus laikoma eskalavimu ir išprovokuos Rusijos prezidentą Vladimirą V. Putiną (Vladimir V. Putin) platesniam karui. Amerikiečių pareigūnai nenorėjo apibūdinti, kaip jie gavo informacijos apie Rusijos kariuomenės štabus, baimindamiesi sukelti pavojų jų rinkimo metodams. Tačiau per visą karą JAV žvalgybos agentūros naudojosi įvairiais šaltiniais, įskaitant įslaptintus ir komercinius palydovus, siekdamos atsekti Rusijos karių judėjimą.

Tai taip pat apima didesnių Rusijos karių ir įrangos judėjimo stebėjimą, kuris laikomas labiau "įprasta" žvalgybos pagalba naudojant palydovus, kaip antai prieš invaziją, kai Rusijos pajėgos telkėsi palei sieną ir Baltarusijoje. Tačiau dabar JAV žvalgybos vykdomas intensyvesnis ryšių perėmimas yra akivaizdžiai didelis ir vis labiau plintantis dalykas.

Įdomią, jei ne nerimą keliančią tiesioginio netolimos ateities Maskvos ir NATO karo eskalavimo perspektyvą, išlygą įveda ir NY Times pranešimas:

Ne visi smūgiai buvo vykdomi naudojantis amerikiečių žvalgybos informacija. Pasak kelių JAV pareigūnų, savaitgalį suduotas smūgis vietovėje Rytų Ukrainoje, kurioje lankėsi aukščiausio rango Rusijos uniformuotas karininkas generolas Valerijus Gerasimovas, nebuvo paremtas amerikiečių žvalgybine informacija. Jungtinės Valstijos draudžia sau teikti žvalgybinę informaciją apie aukščiausius Rusijos vadovus, sakė pareigūnai.

Ir toliau: "Tačiau amerikiečių žvalgyba buvo labai svarbi kitų generolų žūčiai, pripažino pareigūnai".

Manoma, kad kai kuriais atvejais dėl Rusijos centralizuotos karinio vadovavimo struktūros ir mūšio lauko taktikos aukščiausio rango karininkai yra pernelyg pažeidžiami, o kartu su "prasta drausme", įskaitant tai, kaip naudojamos komunikacijos priemonės, generolų buvimą lengviau nustatyti, kai tai įvyksta netoli Ukrainos kariuomenės ir jos rėmėjų JAV fronto linijų.

Be abejonės, šviežia NYT ataskaita bus perskaityta Maskvoje ir vertinama kaip pasipiktinimą keliantis pripažintas Vašingtono eskalavimas. Kremlius anksčiau įspėjo, kad pareikalaus iš išorės šalių, tiekiančių ginklus ir kitokią pagalbą, "atsakomybės" - ir kad "sprendimų priėmimo" centrai, įskaitant Kijevą, bus labiau puolami. Tuo tarpu panašu, kad šią savaitę kruizinių raketų smūgiai net iki pat Lvovo vakaruose plečiasi.

P komentaras: pasaulio naujienos kitaip, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"...

paranormal.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
28.05.2022 laikas 15:54 Klausas Švabas grasina Brazilijos prezidentui už atsisakymą pasirašyti PSO pandemijos sutartį
Pasaulio ekonomikos forumo (WEF) įkūrėjas ir vykdomasis direktorius Klausas Schwabas (Klaus Schwab) paskelbė menkai pridengtą grasinimą Brazilijos prezidentui Jairui Bolsonaro po to, kai šis stipruolis atsisakė pasirašyti Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) pandeminę sutartį....

Skaityti daugiau

28.05.2022 laikas 15:29 Vyriausybės duomenys įrodo, "visiškai paskiepyti" nuo kovidų, serga AIDS, todėl iš dalies jus blaško Rusijos ir Ukrainos propaganda

Ar Vuchano koronaviruso (Covid-19) "vakcinos" sukelia AIDS? Vis daugiau vyriausybinių duomenų iš viso pasaulio rodo, kad taip, ir kad Rusijos ir Ukrainos konfliktas iš esmės nukreipia dėmesį nuo to.

...

Skaityti daugiau

27.05.2022 laikas 22:00 Kineziterapeutė apie nugaros skausmą: „Gulėjimas gali tik dar labiau pakenkti“

Nugaros skausmas – viena dažniausiai daugelį žmonių užklumpančių sveikatos problemų, prie kurios paplitimo šiandien prisideda ir nepakankamas fizinis aktyvumas, ir sėdimas darbas. Kineziterapeutė Simona Povelauskienė pastebi, kad, nepaisant sparčios mokslo ir medicinos pažangos, nugaros ska...

Skaityti daugiau

26.05.2022 laikas 20:14 Aiškėja daugiau neigiamo Covid vakcinos poveikio ir slėpimo atvejų
Nors didžioji žiniasklaida ir Didžioji farmacija deda visas pastangas, kad medikai ir nukentėję pacientai nekalbėtų apie neigiamą "Covid" vakcinų poveikį, apie šiuos atvejus pradedame girdėti vis dažniau, nes jų skaičius tampa per didelis, kad būtų galima į jį nekreipti dėmesio....

Skaityti daugiau

26.05.2022 laikas 19:41 Nereikia panikuoti dėl beždžionių raupų

Žinomas epidemiologas ir kardiologas daktaras Peteris McCulloughas (Peter McCullough) sakė visuomenei išlikti ramiai pasirodžius pranešimams apie dar vieną virusų protrūkį, šį kartą dėl beždžionių raupų viruso

...

Skaityti daugiau

28.05.2022 laikas 20:19 Receptai | Patiekalai Kaip paruošti plėšytą kiaulieną: 6 paprasti žingsniai?
Jeigu kiaulienos šašlykai ar tradiciniai kepsniai pabodo – pasigaminkite plėšytos kiaulienos. Plėšytą mėsą ne tik nesunku paruošti, ją panaudosite labai įvairiai – ji puikiai tinka ir mėsainiams, ir takams, ir buritams, kitiems populiariems patiekalams gaminti. Tačiau net ir ruošiant tokį paprastą p...

Skaityti daugiau

27.05.2022 laikas 22:10 Receptai | Patiekalai Džiovintų vaisių ir riešutų duona (video)
Į dubenį su miltais suberkite džiovintus vaisius. Išmaišykite. Paruoštą mišinį ir smulkintus riešutus berkite į kiaušinių plakinį ir gerai išmaišykite iki vientisos masės.

Skaityti daugiau

26.05.2022 laikas 08:25 Receptai | Patiekalai Labai skanus sveikas bananų ir rabarbarų pyragas su aliejumi be pieno

Šis rabarbarų ir bananų pyragas su aliejumi yra labai skanus ir sveikas. Jis yra gamintas be pieno, su kokybiškais riebalais, su labai nedideliu kiekiu cukraus. Ciberžolė taipogi pasižymi priešuždegiminėmis bei antioksidacinėmis savybėmis. Tikrai fantastiškas vasariškas desertas!

...

Skaityti daugiau