Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2023 » Sausio » 1

Kinija vykdo karinius manevrus netoli JAV bazių Guame ir Okinavoje

Kinijos lėktuvnešis "Liaoning" per pastarąsias dvi savaites plaukiojo netoli Japonijos Okinavos salos ir JAV teritorijos Guamo. Karinės jūrų operacijos buvo surengtos baigiantis metams, per kuriuos tarp Vašingtono ir Pekino įvyko keletas karinių santykių paaštrėjimų.

Tokijas pranešė, kad "Liaoning" ir mažiausiai keturi kiti dideli karo laivai veikė vandenyse netoli Okinavos, ir pridūrė, kad laivai kelias dienas išbuvo maždaug už 150 mylių nuo kranto. Būdamas šiame rajone Kinijos lėktuvnešis atliko daugiau kaip 200 pakilimo ir nusileidimo pratybų.

Ketvirtadienį Japonijos pareigūnai patvirtino, kad išplaukusi iš Japonijos flotilė plaukė netoli JAV teritorijos Guamo. Pasak Kinijos laikraščio "Global Times", glaudžiai susijusio su šalies valdančiąja Komunistų partija, ši operacija "parodė, kad Kinijos lėktuvnešis yra pasirengęs ginti šalį nuo galimų JAV atakų, kurios gali būti pradėtos iš ten".

2022 m. Vašingtono ir Pekino santykiai toliau blogėjo, o bene geriausiai tai iliustruoja praėjusią vasarą vykusi Atstovų Rūmų pirmininkės Nensi Pelosi kelionė į Taivaną ir kaip atsakas pradėtos masinės Kinijos karinės pratybos netoli salos. 

Prezidentas Joe Bidenas dar labiau pakurstė įtampą ne kartą tvirtindamas, kad Kinijos invazijos atveju JAV pajėgos ateitų ginti Taivano. Tačiau pagal JAV teisę Taivanas nepripažįstamas suverenia valstybe, o JAV pritaria Pekino pretenzijoms į salą ir ragina Taibėjaus atžvilgiu laikytis "strateginio dviprasmiškumo" pozicijos. 

Nors kelios ankstesnės JAV administracijos susilaikė nuo atviro pareiškimo, ar Vašingtonas įsikiš prieš Kiniją Taivano vardu, J. Bidenas vis dažniau griauna šią poziciją, priversdamas vyresniuosius Baltųjų rūmų pareigūnus ne kartą atšaukti savo pareiškimus. Strateginio dviprasmiškumo šalininkai teigia, kad ši politika yra atgrasymo priemonė nuo bet kokio būsimo Pekino puolimo ir neskatina Taipėjaus imtis agresyvių veiksmų. 

J. Bidenas neseniai susitiko su Kinijos Prezidentu Xi G20 aukščiausiojo lygio susitikimo metu. Nors buvo siekiama išspręsti įvairius neišspręstus abiejų šalių klausimus, abi šalys toliau vykdo provokacines karines pratybas

Kinija, pasaulis

Žemėlapio šaltinis: Encyclopaedia Britannica".

Tokijas, kuris kartu su Vašingtonu ir Seulu priklauso trišaliam saugumo paktui, sukurtam siekiant pasipriešinti Pekinui, taip pat padidino įtampą regione paskelbdamas apie savo po Antrojo pasaulinio karo į gynybą orientuotos kariuomenės nutraukimą ir planus per ateinančius penkerius metus tapti trečia pagal dydį pasaulyje ginkluotei išleidžiančia valstybe. Be to, Jungtinės Valstijos stengėsi įtikinti savo sąjungininkus Šiaurės Atlanto sutarties organizacijoje dalyvauti jos operacijose Kinijos užgrobtuose vandenyse, o Kanada neseniai paskelbė apie planus vykdyti daugiau karinių tranzitų per ginčijamą Taivano sąsiaurį. 

Šiais metais Pekinas gerokai sustiprino savo saugumo ir diplomatinius ryšius su Maskva, o likus kelioms dienoms iki Rusijos invazijos į Ukrainą vasario pabaigoje abi sąjungininkės sudarė "neribotos strateginės partnerystės" sutartį. Pastarosiomis savaitėmis Azijos supervalstybės surengė bendras pratybas vandenyse ir danguje aplink Japoniją ir Taivaną, o antradienį baigė karinio jūrų laivyno pratybas Rytų Kinijos jūroje. Gruodžio 14 d. per kitą karinių pratybų etapą Kinijos karo laivai kirto kelis Japonijos sąsiaurius, o Rusijos naikintuvai ir bombonešiai skraidė netoli Japonijos oro erdvės virš Japonijos jūros. 

Pabrėždamas didėjantį priešiškumą, šios savaitės pradžioje Pentagonas paskelbė gruodžio 21 d. užfiksuotą vaizdo įrašą, kuriame matyti, kaip Kinijos naikintuvas artėja prie amerikiečių šnipinėjimo lėktuvo virš Pietų Kinijos jūros, ir apkaltino pilotą atlikus "nesaugų manevrą", dėl kurio kilo susidūrimo rizika.

Autoriai: Kyle Anzalone ir Will Porter iš The Libertarian Institute,

Pagrindinė nuotrauka: Kinijos liaudies išlaisvinimo armijos karinio jūrų laivyno lėktuvnešis "Liaoning" matomas vandenyse netoli Honkongo, iš Wikimedia Commons.

P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Patiko pasidalinkite.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Auka/Parama

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Čia, niekas jūsų neseka! Būkite laisvi. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
24.03.2023 laikas 08:35 10 psichologiškai sveikos moters savybių
Mes visi maždaug įsivaizduojame, kas yra psichologiškai sveiki žmonės, ypač moterys. Jos neserga nerimu, depresija, nepyksta ant kitų ir apskritai sudaro įspūdį, kad yra laimingos ir patenkintos gyvenimu. Tačiau kaip jiems tai pavyksta ir į ką turėtu...

Skaityti daugiau

23.03.2023 laikas 20:02 Ukraina augina vaikus fabrikuose elitiniams pedofilams, Rusija gelbsti vaikus - Žiniasklaidos užtemimas

Rusijos kariai teigia padarę bjaurų atradimą Ukrainoje, kur, anot jų, 2-7 metų amžiaus vaikai auginami fabrikuose, kol patrauklūs vaikai parduodami elitiniams pedofilams kaip sekso vergai, o tie, kurie neranda pirkėjų, "išpjaustomi kaip atlie...

Skaityti daugiau

23.03.2023 laikas 18:33 Tūkstančiams sportininkų, kuriems buvo taikytas marmalas išsivysto "Turbo sėklidžių vėžys" - gydytojai suglumę
Tūkstančiams sportininkų visame pasaulyje, kuriems buvo atliktas pilnas dūris, išsivysto "turbo sėklidžių vėžys", todėl gydytojai suglumę.

Skaityti daugiau

Nemokami skelbimai

23.03.2023 laikas 23:21 Receptai | Patiekalai «Tai patys skaniausi pyragaičiai, kokius esu valgęs - nuo šiol visada juos gaminsiu taip»: bulvių pyragėliai (mano geriausias receptas)
Dabar bulvių pyragėlius gaminu tik pagal šį receptą - skanius, kvapnius, su švelniu įdaru. Juos lengva pagaminti iš pačių paprasčiausių produktų. Man tai pats geriausias receptas. Dalijuosi juo su jumis.

Skaityti daugiau

22.03.2023 laikas 20:32 Receptai | Patiekalai «Faršo daugiau nebeperku»: kapotos vištienos kotletai iš įprastų produktų (juos mėgsta visa šeima)
Šiuos kotletus mėgsta visa mano šeima! Vietoj įprastų maltos mėsos kotletų gaminu maltos vištienos krūtinėlės kotletus. Paruošti iš pačių paprasčiausių, nebrangių produktų, ir labai greitai. Dalijuosi receptu.

Skaityti daugiau

22.03.2023 laikas 19:24 Receptai | Patiekalai "Vietoj įprasto omleto gaminu skanų patiekalą visai šeimai": Omletas su grybais orkaitėje vakarienei (šeimai patinka)

Neįprastas skonis ir nepakartojamas aromatas! Nuostabus omletas su grybais orkaitėje, dažnai jį patiekiu vakarienei, šeima dievina! Jį lengva pagaminti ir visai nesudėtinga. Parodysiu jums receptą.

Skaityti daugiau