Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Medicinos Naujienos » 2022 » Gegužės » 23

Naujose JK gairėse teigiama, kad beždžionių raupų atvejų kontaktiniai asmenys turėtų 21 dieną izoliuotis

Remiantis naujausiomis JK vyriausybės gairėmis, artimi beždžionių raupų ligonių kontaktai turėtų būti izoliuoti 21 dieną.

Jungtinės Karalystės Sveikatos saugumo agentūros (UKHSA) gairėse dabar rekomenduojama, kad žmonės, turėję "nesaugų tiesioginį kontaktą arba didelės rizikos aplinkos kontaktą", turėtų izoliuotis tris savaites.

Tikimasi, kad kontaktiniai asmenys pateiks duomenis kontaktų atsekimui, vengs tiesioginio kontakto su imunosupresiniais asmenimis, nėščiomis moterimis ir vaikais iki 12 metų bei nekeliaus.

Patarimas taikomas visiems, kurie turėjo tiesioginį ar buitinį kontaktą su patvirtintu ligos atveju.

BBC praneša: Dr. Susan Hopkins (Susan Hopkins), UKHSA vyriausioji patarėja medicinos klausimais, sakė, kad Jungtinėje Karalystėje virusas perduodamas bendruomenėje.

"Randame atvejų, kurie neturi nustatyto kontakto su asmeniu iš Vakarų Afrikos, o tai jau anksčiau buvo pastebėta šioje šalyje", - sakė ji.

UKHSA teigė, kad nemaža dalis ankstyvųjų atvejų buvo nustatyta tarp gėjų ir biseksualių vyrų, ir paragino šių bendruomenių narius būti ypač budrius.

Be to, šie atvejai daugiausia užfiksuoti miestuose.

"Rekomenduotume visiems, kurie reguliariai keičia lytinius partnerius arba artimai bendrauja su nepažįstamais asmenimis, pranešti apie tai, jei atsiranda bėrimas", - sakė daktarė Hopkins.

Dr. Hopkins pridūrė, kad artimiems susirgusiųjų kontaktams buvo suleista nustatyta raupų vakcina, kuri gali padėti apsisaugoti nuo beždžionių raupų.

"Mes nenaudojame [vakcinos] bendroje populiacijoje", - sakė ji. "Ją naudojame asmenims, kuriems, mūsų nuomone, yra didelė rizika, kad pasireikš ligos simptomai, ir ją naudojame anksti, ypač per keturias ar penkias dienas nuo ligos simptomų pasireiškimo.

"Kontaktiniams asmenims [tai] sumažina ligos išsivystymo riziką, todėl šiuo metu būtent į tai sutelkiame savo skiepijimo pastangas."

Vakcinos nuo raupų yra maždaug 85 proc. veiksmingos siekiant išvengti užsikrėtimo beždžionių raupais, todėl kelios šalys teigė pradėjusios kaupti jų atsargas.

Kol kas neaišku, kodėl šis netikėtas protrūkis kilo būtent dabar.

Viena iš galimybių yra ta, kad virusas kažkaip pasikeitė, nors šiuo metu nėra daug įrodymų, kad tai naujas variantas.

Kitas paaiškinimas - virusas atsidūrė tinkamoje vietoje tinkamu laiku, kad galėtų klestėti.

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
01.07.2022 laikas 09:19 Atskleidė paprastą būdą, kuris padės efektyviai atsikratyti nereikalingų kilogramų
Prasidėjęs pavasaris ir šylantys orai daugelį skatina susirūpinti kūno formomis ir atsikratyti vieno kito papildomo kilogramo. Vaistinėje dažnai teiraujamasi, ar nėra vaisto, kuris padėtų sulieknėti.

Skaityti daugiau

01.07.2022 laikas 09:14 Chiromantija: gyvenimo linija

Chiromantija yra senovės magijos praktika, leidžianti pažinti žmogaus praeitį ir ateitį per kalvas ir linijas ant delnų. Deja, dabar šis būrimo būdas naudojamas retai. Ir tai nesąžininga, nes mūsų rankose įspausta informacija gali ne tik pasakyti apie ateitį, bet ir įspėti apie jau vykstančias ar...

Skaityti daugiau

30.06.2022 laikas 22:43 Vokietija palengvins teisinį lyties keitimą
Ketvirtadienį (birželio 30 d.) Vokietijos vyriausybė pristatė planus, kaip palengvinti translyčiams asmenims oficialiai pasikeisti vardą ir lytį, pripažindama, kad galiojantys teisės aktai yra pasenę ir "žeminantys"....

Skaityti daugiau

30.06.2022 laikas 22:34 Ketanji Brown Jackson prisaikdinta pirmąja juodaode moterimi JAV Aukščiausiajame Teisme
Ketvirtadienį Jungtinės Valstijos įėjo į istoriją - Ketanji Brown Jackson buvo prisaikdinta pirmąja juodaode moterimi, dirbančia Aukščiausiajame Teisme.

Skaityti daugiau

30.06.2022 laikas 22:26 JAV Aukščiausiasis Teismas leido Bidenui nutraukti Trumpo laikų imigracijos taisyklę

JAV Aukščiausiasis Teismas ketvirtadienį suteikė prezidento Joe Bideno (Joe Biden) administracijai žalią šviesą nutraukti vadinamąją "pasilik Meksikoje" politiką, kurią įvedė Donaldas Trumpas (Donald Trump), įgyvendindamas savo griežtą požiūrį į imigraciją.

...

Skaityti daugiau

01.07.2022 laikas 10:30 Receptai | Patiekalai Orkaitėje keptas omletas su šonine, špinatais ir sūriu

Omletas iškeptas orkaitėje su šonine, špinatais ir sūriu yra nuostabus patiekalas ne tik savaitgalio pusryčiams, bet ir tomis dienomis, kai ryte visiškai nereikia niekur skubėti.

Skaityti daugiau

01.07.2022 laikas 10:16 Receptai | Patiekalai Kepta dorada orkaitėje - folijoje

Dorada - nuostabi žuvis, kepta folijoje orkaitėje. Ši žuvis turi tankią baltą mėsą ir labai nedaug kaulų. Įdėkite daugiau prieskonių ir citrinos, bus labai skanu! Aš Jums tai pažadu. Paruošimas labai paprastas, o skonis nepakartojamas! Einame gaminti jau dabar!

...

Skaityti daugiau

01.07.2022 laikas 10:08 Receptai | Patiekalai Paprastai kepta lašiša keptuvėje su soja ir medumi
Lašiša kepta keptuvėje su soja ir medumi - paprastai, labai greitai ir skaniai. Šitaip iškeptos lašišos skonis yra tiesiog fantastiškas. Ji atsiskleidžia viename geriausių savo pavidalų. Lašišos gabaliukus marinavau maždaug 20 minučių. Kadangi naudojau ir šiek tiek citrinos, lašišos nereikėtų marinu...

Skaityti daugiau