Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Ligos, Mutacijos » 2022 » Gegužės » 21

PSO įspėja, kad vasarą beždžionių raupai gali "pagreitėti", CDC perspėja JAV gydytojus, nes virusas pasiekė 13 šalių

Europos, Šiaurės Amerikos ir Australijos sveikatos priežiūros institucijos pradėjo tirti beždžionių raupų protrūkį, todėl susirūpinimą kelia tai, kad Vakaruose gali kilti platesnis virusinės infekcijos protrūkis.

Beždžionių raupai yra virusinė liga, paprastai endeminė centrinėje ir vakarinėje Afrikoje, tačiau nuo gegužės pradžios keliose žemynui nepriklausančiose šalyse pranešta apie dešimtis patvirtintų atvejų. Dar daugiau įtariamų atvejų tiriama.

medicina, raupai, mokslas, beždžionių raupai

1971 m. Ligų kontrolės centro dalomojoje nuotraukoje matyti į beždžionių raupus panašūs pakitimai ant moters vaiko rankos ir kojos Bondua mieste Liberijoje. (CDC/Getty Images)

Rašydamas šį straipsnį "The Epoch Times" Nikolas Dolindžeris (Nicholas Dolinger) pranešė, kad beždžionių raupai užregistruoti 13 šalių: Australijoje, Kanadoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Švedijoje, Jungtinėje Karalystėje, Izraelyje, Belgijoje, Nyderlanduose ir Jungtinėse Amerikos Valstijose. Daugiausia atvejų patvirtinta Portugalijoje, Ispanijoje ir Jungtinėje Karalystėje, o kitose šalyse patvirtintų atvejų skaičius yra tik vienaženklis.

medicina, raupai, mokslas, beždžionių raupai

Šaltinis: BNO

Pasak Pasaulio sveikatos organizacijos vyriausiojo pareigūno žemyne Hanso Kluge's (Hans Kluge), artimiausiais mėnesiais Europa turėtų tikėtis beždžionių raupų atvejų bangos.

    "Prasidėjus vasaros sezonui... su masiniais susibūrimais, festivaliais ir vakarėliais, nerimauju, kad [beždžionių raupų] perdavimas gali paspartėti", - penktadienį sakė H. Kluge.

Užsikrėtusiųjų skaičius gali išaugti, nes "šiuo metu nustatomi atvejai yra tarp asmenų, užsiimančių lytiniais santykiais", o daugelis jų neatpažįsta simptomų, pridūrė jis.

Dabartinis viruso plitimas Vakarų Europoje yra "netipiškas", nes anksčiau jis buvo paplitęs daugiausia centrinėje ir vakarų Afrikoje, pridūrė PSO Europos regiono direktorius.

    "Visi naujausi atvejai, išskyrus vieną, nėra susiję su kelionėmis į vietoves, kuriose beždžionių raupai yra endemiški", - sakė Kluge.

medicina, raupai, mokslas, beždžionių raupai

Kluge'o susirūpinimą išreiškė ir Jungtinės Karalystės Sveikatos apsaugos agentūros vyriausioji patarėja medicinos klausimais Siuzana Hopkins (Susan Hopkins), kuri sakė, kad tikisi, jog "artimiausiomis dienomis šis atvejų skaičius ir toliau didės, o platesnėje bendruomenėje bus nustatyta daugiau atvejų".

CDC pažymėjo, kad Jungtinės Karalystės atveju buvo "laikinai susitelkusi atvejų grupė, apimanti keturis asmenis, kurie save identifikuoja kaip gėjus, biseksualus arba vyrus, turinčius lytinių santykių su vyrais".

    "Kai kurie duomenys rodo, kad atvejai tarp [vyrų, turinčių lytinių santykių su vyrais] gali būti epidemiologiškai susiję; šios grupės pacientai buvo nustatyti seksualinės sveikatos klinikose", - teigiama pranešime. "Šis tyrimas yra plėtojamas, ir visuomenės sveikatos priežiūros institucijos tikisi, kad artimiausiomis dienomis sužinos daugiau apie užsikrėtimo būdus."

PSO įspėja, kad vasarą beždžionių raupai gali "pagreitėti", CDC perspė

Beždžionių raupų viruso atvejo simptomai matyti ant paciento rankos 2003 m. gegužės 27 d. (CDC/Getty Images)

Penktadienį Ligų kontrolės ir prevencijos centras (CDC) išleido patarimą, kuriame gydytojų visose Jungtinėse Valstijose prašoma saugotis beždžionių raupų.

CDC prašo gydytojų "būti budriems dėl beždžionių raupams būdingo bėrimo" ir apibūdina bėrimą kaip "pūsleles ar pustules, kurios yra giliai įsiskverbusios, kietos ar kietos ir gerai apjuostos", pridurdamas, kad pažeidimai "gali susilieti arba susilieti ir laikui bėgant išsivystyti į šašus".

    "Pažeidimai gali būti išplitę arba išsidėstę tik lytinių organų ar perianalinėje srityje", - taip pat teigiama CDC rekomendacijoje.

    "Kai kuriems pacientams gali pasireikšti proktitas, o jų liga gali būti kliniškai supainiota su lytiškai plintančia infekcija (LPI), pavyzdžiui, sifiliu ar herpesu, arba su varicella zoster viruso infekcija", - priduria agentūra. 

Proktitas - tai tiesiosios žarnos gleivinės uždegimas, galintis sukelti tiesiosios žarnos skausmą, viduriavimą, kraujavimą ir išskyras.

Gegužės 18 d. Bideno administracija pateikė Danijoje įsikūrusios biotechnologijų bendrovės "Bavarian Nordic" užsakymą milijonams vakcinos, skirtos apsisaugoti nuo raupų ir beždžionių raupų, dozių. Ši vakcina Jungtinėse Valstijose patvirtinta pavadinimu "Jynneos", ja gali naudotis asmenys, kuriems gresia didelė raupų ir beždžionių raupų rizika.

Mimi Nguyen Ly laikraštyje "The Epoch Times" rašo, kad, CDC duomenimis, kadangi beždžionių raupų virusas yra susijęs su raupus sukeliančiu virusu, vakcina gali apsaugoti žmones nuo užsikrėtimo beždžionių raupais.

    "Ankstesni duomenys iš Afrikos rodo, kad vakcina nuo raupų yra bent 85 [procentų] veiksminga siekiant išvengti beždžionių raupų", - teigė CDC.

    "Jynneos" veiksmingumas [nuo beždžionių raupų] buvo nustatytas atlikus klinikinį "Jynneos" imunogeniškumo tyrimą ir veiksmingumo duomenis, gautus atlikus tyrimus su gyvūnais.

"Vakcinos nuo raupų ir beždžionių raupų veiksmingai apsaugo žmones nuo beždžionių raupų, kai jos įskiepijamos prieš susidūrimą su beždžionių raupais. Ekspertai taip pat mano, kad skiepijimas po beždžionių raupų kontakto gali padėti išvengti ligos arba sumažinti jos sunkumą."

P komentaras: tiesa slypi kažkur anapus, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"...

paranormal.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
03.07.2022 laikas 21:13 Mokslininkai įspėja, kad dirvožemis staiga sukelia "žudikišką" širdies ligą

Mokslininkai įspėja sodininkus, kad dirvožemyje randama paslaptinga medžiaga sukelia staigų širdies ligų protrūkį.

Skaityti daugiau

03.07.2022 laikas 17:58 Singapūro alaus darykla pristato naują alų, pagamintą iš perdirbto nuotekų vandens

Kaip sunkiai klostosi situacija pasaulyje? Ką gi, Singapūre pradedamas gaminti naujas "susižavėjimo vertas" alus, gaminamas iš "perdirbtų nuotekų".

Skaityti daugiau

03.07.2022 laikas 14:57 Sietlo policija pradėjo areštuoti žmones, kurie viešai skaito Bibliją

Sietlo policija pradėjo areštuoti žmones, kurie viešai skaito Bibliją, nes tai gali įžeisti LGBTQ+ bendruomenės narius

Skaityti daugiau

03.07.2022 laikas 13:52 Prancūzijos vyriausybė "rekomenduoja" žmonėms vėl pradėti dėvėti veido kaukes ir svarsto dar vieną įpareigojimą
Prancūzijos vyriausybės pareigūnai pradėjo "kviesti" arba "rekomenduoti" žmonėms vėl dėvėti veido kaukes, nes sergančiųjų kokliušu* skaičius pradeda augti.

Skaityti daugiau

03.07.2022 laikas 13:34 Honkongo įstatymų leidėjo Covid testas po nuotraukos su Xi teigiamas
Honkongo įstatymų leidėjas, kuris pozavo bendrai nuotraukai su Kinijos prezidentu Xi Jinpingu (Xi Jinping) per šią savaitę vykusį šalies vadovo vizitą į šį finansų centrą, sekmadienį patvirtino, kad jo koronaviruso testas buvo teigiamas....

Skaityti daugiau

03.07.2022 laikas 08:11 Receptai | Patiekalai Orkaitėje keptas karpis gabaliukais su bulvėmis ir daržovėmis
Jei jau kalbėti apie žuvis, visada mano didžiausiais favoritais būdavo upėtakis, lašiša arba dorada. Karpį buvau jau ganėtinai senokai buvau primiršusi.

Skaityti daugiau

02.07.2022 laikas 22:16 Receptai | Patiekalai Virta kepta karka orkaitėje su raugintais kopūstais
Ar mėgstate ruošti kiaulienos karką? Man asmeniškai tai vienas skaniausių patiekalų iš kiaulienos, kurį galėčiau valgyti, kad ir kasdien.

Skaityti daugiau

02.07.2022 laikas 14:01 Receptai | Patiekalai Skaniai keptas upėtakis ant grotelių su petražolėmis ir citrina

Greitai pagaminamas, lengvas, fantastiško skonio kepto upėtakio ant grotelių patiekalas. Man šitaip skaniai paruošta žuvis yra kažkas tokio. Atrodo, kad galėčiau valgyti tiesiog nesustodama.

Skaityti daugiau