Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Birželio » 26

PSO teigia, kad beždžionių raupai šiuo metu nėra pasaulinio masto ekstremali sveikatos problema

Pasaulio sveikatos organizacijos vadovas šeštadienį pareiškė, kad beždžionių raupų protrūkis kelia didelį susirūpinimą, tačiau šiuo metu tai nėra pasaulinė visuomenės sveikatos krizė.

PSO generalinis direktorius Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas (Tedros Adhanom Ghebreyesus) ketvirtadienį sušaukė ekspertų komitetą, kad nuspręstų, ar skelbti griežčiausią JT sveikatos agentūros pavojaus signalą dėl protrūkio, nuo kurio daugiausia nukentėjo Vakarų Europa.

Nuo gegužės mėn. pradžios beždžionių raupų atvejų padaugėjo ne tik Vakarų ir Centrinės Afrikos šalyse, kuriose ši liga jau seniai yra endeminė. Dauguma naujų atvejų užregistruota Vakarų Europoje.

Iš viso šiais metais PSO jau pranešta apie daugiau kaip 3 200 patvirtintų atvejų ir vieną mirties atvejį iš daugiau kaip 50 šalių.

"Ekstremaliųjų situacijų komitetas pritarė rimtam susirūpinimui dėl dabartinio protrūkio masto ir spartos", atkreipdamas dėmesį į daugybę nežinomųjų dėl plitimo ir duomenų spragas, - sakė Tedrosas, apsvarstęs jų ataskaitą, kuri, pasak jo, atspindi bendrą komiteto narių skirtingų nuomonių konsensusą.

"Apskritai, ataskaitoje jie man patarė, kad šiuo metu šis įvykis nelaikytinas tarptautinio masto nepaprastąja padėtimi visuomenės sveikatai (PHEIC), kuri yra aukščiausio lygio perspėjimas, kurį gali paskelbti PSO, tačiau pripažino, kad pats komiteto sušaukimas atspindi didėjantį susirūpinimą dėl tarptautinio beždžionių raupų plitimo."

- 16 narių komitetas -

Birželio 14 d. Tedrosas paskelbė, kad sušaukia skubios pagalbos komitetą, kuris įvertins, ar protrūkis yra PHEIC.

Ketvirtadienio posėdyje jis sakė, kad protrūkis naujai užkrėstose šalyse ir toliau daugiausia plinta tarp vyrų, turinčių lytinių santykių su vyrais, kurie neseniai pranešė apie lytinius santykius su naujais ar keliais partneriais.

Nuo 2009 m. buvo paskelbtos šešios PHEIC, paskutinė - Kovid-19 2020 m., nors vangus pasaulinis atsakas į pavojaus signalą vis dar kelia nerimą PSO būstinėje Ženevoje.

PHEIC buvo paskelbta po trečiojo nepaprastųjų situacijų komiteto posėdžio sausio 30 d. Tačiau tik po kovo 11 d., kai Tedrosas sparčiai blogėjančią padėtį pavadino pandemija, daugelis šalių, atrodo, prabilo apie pavojų.

Įprasti pradiniai beždžionių raupų simptomai yra didelis karščiavimas, limfmazgių patinimas ir į vėjaraupius panašus pūslinis bėrimas.

PSO 16 narių beždžionių raupų skubios pagalbos komitetui pirmininkauja Jean-Marie Okwo-Bele iš Kongo Demokratinės Respublikos, kuris yra buvęs PSO Vakcinų ir imunizacijos departamento direktorius.

Jam pirmininkauja ir Berno universiteto epidemiologijos ir visuomenės sveikatos medicinos docentė Nicola Low.

Kiti 14 narių yra iš Brazilijos, Didžiosios Britanijos, Japonijos, Maroko, Nigerijos, Rusijos, Senegalo, Jungtinių Amerikos Valstijų, Šveicarijos, Tailando ir Jungtinių Amerikos Valstijų institucijų.

Ketvirtadienio mišriame posėdyje taip pat dalyvavo aštuoni patarėjai iš Kanados, Kongo Demokratinės Respublikos, Pietų Afrikos Respublikos, Švedijos, Šveicarijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų.

Praneša: Agence France-Presse (AFP) yra Prancūzijos valstybinė tarptautinė naujienų agentūra, įsikūrusi Paryžiuje. Tai seniausia pasaulyje naujienų agentūra, įkurta 1835 m. kaip "Havas".

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
04.12.2022 laikas 20:06 "Aš ateinu pas tave": Džeimsas Vudsas žada paduoti DNC į teismą dėl neteisėtos amerikiečių cenzūros

Aktorius Jamesas Vudsas (James Woods) pažadėjo paduoti į teismą Demokratų nacionalinį komitetą (DNC) už tai, kad šis bando sužlugdyti jo karjerą ir paminti amerikiečių žodžio laisvę.

Skaityti daugiau

04.12.2022 laikas 19:41 Pasipiktinimas, kai Jungtinės Karalystės "Citizens Advice" liepia darbuotojams nešioti lyties įvardžių ženklelius
Jungtinės Karalystės tarnyba "Citizens Advice" susidūrė su darbuotojų pasipiktinimu po to, kai jiems buvo nurodyta nešioti ženklelius su lyties įvardžiu.

Skaityti daugiau

03.12.2022 laikas 23:44 10 dalykų, kuriuos reikia žinoti, jei nusprendėte atleisti neištikimybę
Niekada nemaniau, kad galėčiau susigrąžinti neištikimą vyrą. Visada norėjau būti stipri moteris, galinti pastovėti už save ir išvaryti neištikimą vyrą pro duris. Bet tada atleidau savo buvusiajam, kai jis mane apgavo. Ši patirtis mane daug ko išmokė,...

Skaityti daugiau

03.12.2022 laikas 23:29 Receptai | Patiekalai Ši mišrainė ant Kūčių stalo yra tiesiog privaloma!
Šiandien noriu su Jumis pasidalinti labai skania burokėlių mišraine Kūčioms, kurią ruošiu su obuoliais ir konservuotais žirneliais. Pavyksta ji labai gerai ir visada būna pirma "nušluojama" nuo stalo.

Skaityti daugiau

03.12.2022 laikas 23:14 Receptai | Patiekalai Tokie pyragėliai su grybais yra iš fantastiškos srities. Pavyksta fantastiškai gerai!

Seniau mano šeimai tokie sluoksniuotos tešlos pyragėliai su grybais patikdavo tik virti aliejuje, o aš asmeniškai tokius labai retai norėdavau gaminti. Įdarui gamindama tik miško grybus.

Skaityti daugiau

01.12.2022 laikas 22:31 Receptai | Patiekalai Pikantiški sluoksniuotos tešlos pyragėliai su varške, kaparėliais, česnaku ir saulėje džiovintais pomidorais

Labai greitai pagaminami, paprasti, bet tuo pačiu pikantiški sluoksniuotos tešlos pyragėliai su varške ir džiovintais pomidorais, prie alaus, vyno arba arbatos.

Skaityti daugiau