Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Medicinos Naujienos » 2023 » Gegužės » 14

PSO skelbia, kad beždžionių raupų pavojus sveikatai oficialiai baigėsi

PSO skelbia, kad beždžionių raupų pavojus sveikatai oficialiai baigėsi

Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) oficialiai nutraukė pasaulinę beždžionių raupų ekstremaliąją situaciją.

Akivaizdu, kad beždžionių raupų krizė baigėsi, nes po metų visame pasaulyje sparčiai mažėja susirgimų skaičius.

Breitbart praneša: Pasaulio sveikatos organizacijos generalinis direktorius Tedros Adhanom Ghebreyesus pažymėjo, kad beždžionių raupai vis dar kelia grėsmę kai kuriose Afrikos dalyse, kaip ir visada. Baimintis dėl pandemijos pradėta tik po to, kai 2022 m. gegužę Europoje ir Šiaurės Amerikoje paslaptingai padaugėjo atvejų.

"Tačiau, kaip ir [Vuchano koronaviruso] atveju, tai nereiškia, kad darbas baigtas. Nors tiek mpox, tiek [Vuchano koronaviruso] ekstremaliosios situacijos baigėsi, išlieka abiejų šių virusų atsinaujinimo bangų grėsmė. Abu virusai toliau cirkuliuoja ir abu toliau žudo", - sakė Tedrosas, skelbdamas tarptautinio masto ekstremaliosios situacijos visuomenės sveikatos srityje (angl. PHEIC) pabaigą.

PSO paskelbė PHEIC 2022 m. liepą, sušaukusi skubios pagalbos komisiją, kuri turėjo ištirti precedento neturintį infekcijų šuolį Europoje ir Amerikoje. Beždžionių raupai - nemaloni ir kartais bjauri, bet retai mirtina liga - anksčiau buvo beveik nežinoma už Afrikos ribų, kur ji iš tiesų plinta per beždžionių ir žmonių kontaktą.

2022 m. rugpjūtį Bideno administracija pasielgė taip pat, paskelbdama ekstremalią situaciją visuomenės sveikatos srityje, todėl kovai su beždžionių raupais buvo skirta daugiau lėšų ir darbuotojų.

"Esame pasirengę pakelti savo atsaką į kitą kovos su šiuo virusu lygį, todėl raginame kiekvieną amerikietį rimtai vertinti beždžionių raupus ir prisiimti atsakomybę, kad padėtų mums kovoti su šiuo virusu", - rugpjūtį, skelbdamas nepaprastąją padėtį, sakė sveikatos ir žmogiškųjų paslaugų sekretorius Ksaveras Bekerra (Xavier Becerra).

Kilusi panika dėl beždžionių raupų išblėso, o liga tapo politiniu futbolo kamuoliu, kai paaiškėjo, kad protrūkis daugiausia kilo dėl to, kad homoseksualūs vyrai per lytinius santykius vienas kitam perduodavo beždžionių raupus. Be to, infekcija buvo daug sunkesnė ŽIV infekuotiems ir negydomiems žmonėms.

Prasidėjo daugybė politinių ginčų, įskaitant siekį pervadinti ligą, nes vadinti ją "beždžionių raupais" buvo įžeidžiantis dalykas. Kaip matyti iš W.H.O. pareiškimo, dabar politiškai korektiškas pavadinimas yra "mpox".

Remiantis: https://www.planet-today.com/2023/05/who-declares-monkeypox-health-emergency.html

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

TAIP PAT SKAITYKITE:
23.05.2023 laikas 14:39 Receptai | Patiekalai Rabarbarų tyrė - uogienė su Chia sėklomis
Be galo mėgstu chia sėklas, kitaip sakant ispaninio šalavijo sėklas, bet man tas pavadinimas per daug ilgas, tegul jos bus tiesiog chia. Apie šias sėklas gi visi dabar kalba ir visi jas jau žino. O jei nežinote, tai labai prašom s...

Skaityti daugiau

23.05.2023 laikas 11:20 Receptai | Patiekalai Rabarbarų kompotas su razinomis ir gvazdikėliais
Gal daug žmonių ir nenustebinsiu su šiuo rabarbarų kompoto receptu, bet pasidalinsiu, nes mūsų šeima labai mėgsta rabarbarus ir šis kompotas mums pats mėgstamiausias ir skaniausias. Visada praverčia, kai norisi atsigaivinti....

Skaityti daugiau

23.05.2023 laikas 11:15 Receptai | Patiekalai Vištienos suktinukai su fermentiniu sūriu ir špinatais
Gavosi labai skani vakarienė. Ačiū Jums labai už pasidalintą receptą. Bene skaniausi pasaulyje vištienos suktinukai, kurių dar niekada negaminote!

Skaityti daugiau

28.05.2023 laikas 18:47 Klounai: "Facebook" atleidžia faktų tikrintojus, nes milijonai bėga iš platformos: "Mūsų cenzūros operacija nepavyko"

"Facebook" pradėjo atleidinėti faktų tikrintojus ir pripažino, kad cenzūros operacija patyrė katastrofišką nesėkmę.

Skaityti daugiau

28.05.2023 laikas 18:24 Klounai: Jane Fonda kaltina vyrus dėl klimato kaitos

Dėl klimato kaitos kalti tik vyrai, ypač baltieji, teigia Jane Fonda, kuri mano, kad "tie vyrai" turi būti suimti ir įkalinti.

Skaityti daugiau

28.05.2023 laikas 17:37 Putinas perspėja, kad "prabudusios" vertybės sunaikins Vakarus: ‘Tas pats receptas, kurį 1917 m. naudojo marksistai’
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas (Vladimir Putin) perspėjo, kad Vakarų visuomenei diegiama kraštutinių kairiųjų "budulių" ideologija yra "blogis" ir sunaikins kultūrą jungiančias vertybes.

Skaityti daugiau