Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Medicinos Naujienos » 2023 » Kovo » 2

Pasaulio sveikatos organizacija toliau siekia sukurti pasaulinius vakcinų pasus

PSO toliau siekia sukurti pasaulinius vakcinų pasus

Tikrinti faktai

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) toliau stengiasi, kad kovidų laikų stebėjimo technologijos taptų nuolatinės ir visuotinės.

Nerenkama JT sveikatos agentūra savo planus dėl pasaulinių vakcinų pasų išdėstė keliuose siūlomuose Tarptautinių sveikatos taisyklių (2005 m.) pakeitimuose - teisiškai privalomoje priemonėje, kuria 196 šalims nustatomos įvairios sąlygos, kai PSO paskelbia tam tikras ekstremalias sveikatos apsaugos situacijas.

Apie tai praneša "InfoWars": Judėjimas, kuriuo siekiama iš dalies pakeisti šias Tarptautines sveikatos taisykles, prasidėjo praėjusių metų sausį, kai Bideno administracija tyliai primygtinai reikalavo esminių pakeitimų. Nuo šio pradinio postūmio kitos valstybės narės pasiūlė savo pakeitimus, o bendras siūlomų pakeitimų skaičius šiuo metu siekia 307.

Šiais siūlomais pakeitimais PSO suteikiami nauji įgaliojimai skelbti "galimas" ekstremalias situacijas sveikatos srityje ir įtraukiami valstybių narių įsipareigojimai pripažinti PSO "koordinuojančia institucija" tam tikrų ekstremalių situacijų sveikatos srityje metu.

Juose taip pat nurodoma, kaip PSO ketina pasinaudoti savo naujais įgaliojimais, kad paskelbus "galimas arba tikras" ekstremalias situacijas sveikatos srityje, būtų išduodami pasauliniai vakcinų pasai.

Dabartinė IHR versija jau leidžia PSO teikti rekomendacijas "peržiūrėti skiepijimo įrodymus", "reikalauti skiepytis" ir "vykdyti įtariamų ar paveiktų asmenų kontaktų sekimą".

Tačiau šiais siūlomais IHR pakeitimais gerokai išplečiamos esamos rekomendacijos ir nustatoma skaitmeninių skiepų pasų ir kitų skaitmeninio sekimo formų sistema.

Pridėtas naujas tekstas, kuriuo valstybėms narėms leidžiama reikalauti "dokumentų, kuriuose pateikiama informacija apie laboratorinį tyrimą skaitmeniniu arba fiziniu formatu" ir "informacijos apie skiepijimą nuo ligos".

Kitame pakeitime teigiama, kad "dokumentai, kuriuose yra informacijos apie keliautojo paskirties vietą... pageidautina, kad jie būtų pateikiami skaitmenine forma, o popierinė forma - kaip likutinė galimybė", ir nurodoma, kad tai bus naudojama kontaktų sekimui.

Vienas pakeitimas atveria kelią "kitų rūšių įrodymams ir sertifikatams", kuriuos "gali parengti Sveikatos asamblėja" (PSO sprendimus priimantis organas) ir kurie bus naudojami siekiant "patvirtinti, kad turėtojo statusas yra sumažėjusi rizika būti ligos nešiotoju". Šie kiti įrodymai apima tyrimų sertifikatus (kuriais įrodoma, kad asmuo buvo ištirtas dėl ligos) ir pasveikimo sertifikatus (kuriais įrodoma, kad asmuo pasveiko nuo ligos).

Šiuose siūlomuose IHR pakeitimuose ne tik skatinama išduoti pasus, skaitmeninius įrodymus ir skaitmeninius sertifikatus po Kovid vakcinos, bet ir nurodoma, kad "skiepijimo sertifikatai turėtų būti laikomi patvirtintais", kai PSO yra paskelbusi tarptautinio masto ekstremaliąją situaciją visuomenės sveikatos srityje (PHEIC) ir yra "savanoriško skiepijimo scenarijus naudojant produktus, kurie vis dar yra mokslinių tyrimų etape arba kurių prieinamumas yra labai ribotas".

Be to, juose nurodoma, kad skaitmeniniuose sveikatos dokumentuose "būtų numatytos priemonės, leidžiančios patikrinti jų autentiškumą, gaunant juos iš oficialios interneto svetainės, pavyzdžiui, QR kodas".

Tuo viskas nesibaigia. Šiuose siūlomuose pakeitimuose taip pat nustatomas "minimalus" ir "maksimalus" duomenų, kurie turi būti renkami pagal šią siūlomą vakcinos paso ir skaitmeninių sertifikatų schemą, scenarijus.

PSO pageidauja, kad mažiausiu atveju vakcinos, tyrimų ir išgydymo sertifikatuose būtų nurodytas asmens vardas ir pavardė, nacionalinis asmens kodas, paso numeris, vakcinos tipas, vakcinos partijos numeris, vartojimo data, vartojimo vieta ir oficialus antspaudas.

Pagal maksimalų scenarijų PSO nori, kad šiuose skaitmeniniuose sertifikatuose būtų visi minimalaus scenarijaus duomenys ir asmens skiepijimo istorija bei QR kodas, kuris padėtų gauti informaciją apie skiepijimą.

Visą siūlomų IHR pakeitimų sąrašą gavome čia.

Siūlomų IHR pakeitimų suvestinę pagal atskirus straipsnius rasite čia.

Šie siūlomi IHR pakeitimai susidūrė su tam tikru politiniu pasipriešinimu. Tačiau PSO ir toliau tęsia savo planus.

Praėjusią savaitę PSO surengė posėdį, kuriame PSO darbo grupė apžvelgė siūlomus IHR pakeitimus, susitarė dėl tolesnių intensyvesnių derybų žingsnių ir suplanavo kitą posėdį, kuris vyks balandžio 17-20 d. Tikimasi, kad pakeitimai bus baigti rengti iki 2024 m. gegužės mėn. pagal preliminarų tvarkaraštį.

Šio preliminaraus tvarkaraščio kopiją gavome čia.

PSO ketina priimti šiuos siūlomus pakeitimus pagal PSO Konstitucijos 21 straipsnį. Jei pakeitimai bus baigti rengti, valstybės narės bus "tinkamai įspėtos" ir turės šešių mėnesių laikotarpį jiems nepritarti prieš jiems įsigaliojant.

PSO Konstitucijoje nenurodyta, kiek balsų reikia norint iš dalies pakeisti reglamentus, tačiau, pasak SWP Berlin, tyrimų instituto, kuris teikia rekomendacijas užsienio ir saugumo politikos klausimais, PSO reglamentams taikomas mažesnis balsų slenkstis nei konvencijoms (kurioms reikia dviejų trečdalių balsų daugumos).

Jei šie siūlomi pakeitimai pasieks šį etapą, daugelį balsų atiduos diplomatai, kurie yra paskirti, o ne išrinkti - šis procesas skiriasi nuo įprasto demokratinio teisėkūros proceso, kai išrinkti pareigūnai balsuoja dėl įstatymų, kurie turi įtakos jų rinkėjams.

PSO buvo didelė vakcinų pasų gerbėja koronaviruso pandemijos metu ir nuo 2022 m. pradžios dirba prie pasaulinės vakcinų pasų sistemos. Tačiau šiomis ankstesnėmis pastangomis nebuvo bandoma įvesti pasaulinių vakcinų pasų per tarptautinę teisę.

P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Patiko pasidalinkite.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Auka/Parama

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Čia, niekas jūsų neseka! Būkite laisvi. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
24.03.2023 laikas 09:27 Kaip išvalyti dėmę iš avikailio, kailinių ar pūkinės striukės?
Kai nusiperkame naują avikailį, kailinius ar pūkinę striukę, galvojame: "Šį naują "grožį" dėvėsiu atsargiai!" Tačiau, nepaisant viso šio ypatingo kruopštumo, ant naujo avikailio ar kito žieminio drabužio dėmių atsiranda gana greitai ir labai lengvai....

Skaityti daugiau

24.03.2023 laikas 09:09 Kaip aš jį pasirinkau?
"Į ką žiūrėjau, kai sutikau už jo ištekėti? Ką galvojau, kai jį pasirinkau?" - šiuos retorinius klausimus per konsultacijas dažnai užduoda moterys, kurios jaučiasi pasirinkusios netinkamą žmogų šeimai kurti.

Skaityti daugiau

24.03.2023 laikas 08:59 Kaip nutraukti santykius su priklausomybę turinčiu žmogumi?
Deja, kartais tenka susidurti su žiauria tiesa. Gyvenimas santykiuose su priklausomu žmogumi yra skausmingas.

Skaityti daugiau

Nemokami skelbimai

23.03.2023 laikas 23:21 Receptai | Patiekalai «Tai patys skaniausi pyragaičiai, kokius esu valgęs - nuo šiol visada juos gaminsiu taip»: bulvių pyragėliai (mano geriausias receptas)
Dabar bulvių pyragėlius gaminu tik pagal šį receptą - skanius, kvapnius, su švelniu įdaru. Juos lengva pagaminti iš pačių paprasčiausių produktų. Man tai pats geriausias receptas. Dalijuosi juo su jumis.

Skaityti daugiau

22.03.2023 laikas 20:32 Receptai | Patiekalai «Faršo daugiau nebeperku»: kapotos vištienos kotletai iš įprastų produktų (juos mėgsta visa šeima)
Šiuos kotletus mėgsta visa mano šeima! Vietoj įprastų maltos mėsos kotletų gaminu maltos vištienos krūtinėlės kotletus. Paruošti iš pačių paprasčiausių, nebrangių produktų, ir labai greitai. Dalijuosi receptu.

Skaityti daugiau

22.03.2023 laikas 19:24 Receptai | Patiekalai "Vietoj įprasto omleto gaminu skanų patiekalą visai šeimai": Omletas su grybais orkaitėje vakarienei (šeimai patinka)

Neįprastas skonis ir nepakartojamas aromatas! Nuostabus omletas su grybais orkaitėje, dažnai jį patiekiu vakarienei, šeima dievina! Jį lengva pagaminti ir visai nesudėtinga. Parodysiu jums receptą.

Skaityti daugiau