Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Mokslo Afiša » 2022 » Gegužės » 29

Kodėl žmonės protingesni už gyvūnus: mokslininkai lygina žmonių ir primatų smegenis

Mokslininkai rado paaiškinimą, kodėl žmonių pažintiniai gebėjimai geresni nei kitų gyvūnų.

Mokslininkai tyrė, kaip smegenys apdoroja informaciją. Jie nustatė, kad skirtingos smegenų sritys naudoja skirtingas tarpusavio sąveikos strategijas. Pavyzdžiui, kai kurios smegenų sritys keičiasi informacija su kitomis labai stereotipiškai, naudodamos įvesties ir išvesties funkcijas. Taip užtikrinama, kad signalai būtų perduodami atkuriamai ir patikimai. Tai pasakytina apie sritis, kurios specializuojasi jutiminėse ir motorinėse funkcijose.

Pavyzdžiui, akys, kurios siunčia signalus į tam tikrą smegenų dalį, kad šie būtų apdoroti. Didelė dalis siunčiamos informacijos dubliuojasi, todėl mokslininkai tokį informacijos apdorojimo būdą vadina pertekliniu. Tačiau atleidimas iš darbo užtikrina stabilumą ir patikimumą, o tai reiškia, kad galime matyti viena akimi, o to pakanka, kad išgyventume.

Ne visa mūsų akių teikiama informacija yra nereikalinga. Galiausiai, derindamos abiejų akių informaciją, smegenys gali apdoroti gylį ir atstumą tarp objektų. Tai iš esmės skirtingo informacijos apdorojimo būdo - sinergetinio - pavyzdys. Toks apdorojimas labiausiai paplitęs tose smegenų srityse, kurios padeda atlikti įvairias sudėtingesnes kognityvines funkcijas: dėmesį, darbinę atmintį ir pan.

Kai mokslininkai išnagrinėjo prefrontalinę žievę, kuri palaiko pažangesnes kognityvines funkcijas, jie pastebėjo, kad šioje srityje labiau paplitęs perteklinis informacijos apdorojimas makakoms, o žmonėms - sinergija. Gali būti, kad būtent tai suteikia mums, kaip rūšiai, pranašumą.

P komentaras: tiesa slypi kažkur anapus, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"...

paranormal.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
10.08.2022 laikas 23:56 Paskutinė santykių riba jau peržengta. Ribos ženklas

Meilės, draugystės, giminystės ir kantrybės riba – tai anaiptol ne abejingumas. Yra dar baisesnė ir galutinė riba, nors tasai žodis laikomas geru, teigiamu.

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 23:50 Jei moteris praranda savo moteriškąją energiją

Jeigu taip atsitinka, ji paprasčiausiai pavirsta, atleiskite už išsireiškimą – „boba“. Be to, pati moteris labai retai pastebi šią savo transformaciją. Priešingai, jai atrodo, kad ji tapo kieta ir stipri, taip pat sėkminga ir savarankiška. Tačiau aplinkiniai ją mato visai kitaip...

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 20:43 Naujasis Kosta Rikos prezidentas nutraukia "neteisėtus" Covid vakcinos įpareigojimus

Naujai išrinktas prezidentas Rodrigo Čavesas (Rodrigo Chaves) pareiškė: "Kosta Rikos gyventojai nėra galvijai, kuriuos reikia mušti medžio gabalu, kad jie būtų paskiepyti".

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 20:28 "Pfizer" pradeda Laimo ligos vakcinos 3 fazės tyrimą
Šią savaitę bendrovė "Pfizer" pranešė pradėjusi paskutinį eksperimentinės vakcinos, skirtos Laimo ligos prevencijai 5 metų ir vyresniems žmonėms, bandymų etapą.

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 20:17 Kyla abejonių dėl JK Meteorologijos tarnybos teiginių apie kylančią JK ir pasaulio temperatūrą

Paskelbus kaltinamąją ataskaitą apie JAV meteorologijos stotis, kyla pagrįstų abejonių dėl JK meteorologijos tarnybos deklaruojamo visuotinio atšilimo masto.

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 17:18 Tauta Siūlo G. Nausėda pasirašė dekretą dėl M. Drobiazko ir P. Vanago išbraukimo iš apdovanotojų sąrašo

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pasirašė dekretą, kuriuo išbraukė ledo čiuožėjų porą Margaritą Drobiazko ir Povilą Vanagą iš apdovanotųjų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordinu sąrašo, pažeminus apdovanotojo vardą.

...

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 17:12 Tauta Siūlo Žmonės dėl civilinės sąjungos nori referendumo
Nors dabartinė Seimo dauguma vis bando prastumti įstatymų projektus, homoseksualias poras prilyginančias šeimoms, panašu, visuomenės perkalbėti nepavyksta. Naujausia apklausa rodo, kad gyventojai nepritaria tokiems siūlymams, o klausimus dėl homoseksualių šeimų įteisinimo norėtų spręsti patys refere...

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 16:25 Receptai | Patiekalai Mes su vyru pamėgome šiuos skanėstus – dingsta kaip saulėgrąžos
Kiaušinius suplakame šluotele, pilame kambario temperatūros kefyrą, pabarstome kepimo milteliais ir permaišome. Dedame varškę, sūdome ir permaišome. Beriame smulkiai pjaustytus svogūnų laiškus, petražoles ir permaišome....

Skaityti daugiau

Naujienos iš interneto