Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasąmonės Galios » 2022 » Birželio » 4

Kodėl žmonės pertraukinėja vieni kitus

Tikriausia nėra žmogaus, kuris nebūtų susidūręs su tokia situacija, kai stengėsi kažką svarbaus kitam pasakyti, bet tas neleido jam net užbaigti sakinio.

Kai žmogus nutraukia pašnekovą, jis tokiu būdu (sąmoningai ar nesąmoningai) pareiškia jam apie savo pranašumą. Taip šį reiškinį aiškina JAV klinikinis psichologas ir Kalifornijos universiteto profesorius Joelas Mindenas. Jis atskleidė jo priežastis ir patarė, kaip reikėtų elgtis su nekantriu pašnekovu.

Žmonės, turntysi įprotį nuolat pertraukinėti kitus

Vienas dalykas, kai užbaigiate sakinį už savo geriausią draugą, nes puikiai suprantate, kur jis suka, o kitas dalykas – kai paprasčiausiai priverčiate kitą žmogų nutilti. Tačiau vadinamasis „geras nutraukimas“ visada paveikia lygiai taip pat kaip „blogas“: bet kuriuo atveju vienas pokalbio dalyvis sumenkina kito vaidmenį ir pabrėžia savo reikšmingumą.

Kaip parodė tyrimai, atlikti 1975 metais Kalifornijos universitete Santa Barbaroje, vyrai nutraukia pašnekovus kur kas dažniau už moteris. Dar daugiau: jie dažniau nutraukia kalbančias moteris negu kitus vyrus.

Tyrimo autoriai išanalizavo 31 pokalbio įrašus įvairiose viešose vietose (pavyzdžiui, kavinėje, bibliotekoje, vaistinėje). Buvo nagrinėjami 10 pokalbių vyrų su vyrais, 10 – moterų su moterimis ir 11 vyrų ir moterų pokalbių.

Žinoma, vienos lyties pašnekovai taip pat kartais pertraukia vienas kitą, bet vis dėlto ne taip dažnai kaip vyro ir moters pokalbiuose. Pastaruosiuose mokslininkai suskaičiavo 48 atvejus. Ir 46 atvejais iš jų moterį nutraukė vyras.

Per 40 metų šis dėsningumas išliko, nors ir tapo nebe toks ryškiai išreikštas. 2014 metais mokslininkai pakartojo tyrimus. Paaiškėjo, kad vyrai per 3 minučių pokalbį vidutiniškai pertraukia moteris 2,1 karto. Jeigu vyko vyro pokalbis su vyru, tai šis rodiklis nukrisdavo vidutiniškai iki 1,8 karto.

Ką daryti tokiais atvejais, kai susiduriame su analogiška problema?

Pirmiausia reikia žinoti, kad žmonės, kurie nuolat pertraukinėja kitus, dažniausiai patys to nesuvokia. Todėl kartais verta jiems tai pranešti švelnia forma. Galima pasiūlyti jiems įsisavinti „refleksinio klausymo metodą“: žmogui būtina performuluoti mintyse tai, ką jis išgirdo, ir tik po to išsakyti savo požiūrį tuo klausimu. Tokiu būdu jis liausis nutraukinėti ir pokalbis taps tvarkingesnis bei sklandesnis.

Kai kurie psichologai siūlo naudoti ir kur kas agresyvesnę strategiją. Pavyzdžiui, apkaltinti žmogų, kad jis neleidžia užbaigti minties, kelis kartus kreiptis į jį ir toliau tęsti pradėtą kalbą, nekreipiant dėmesio į pašnekovą. Bet tokiais atvejais visada išlieka pavojus, kad žmogus sureaguos į tokią taktiką kaip į iššūkį ir pats ims kalbėti dar garsiau.

Kai kuriais atvejais būna naudinga atkreipti dėmesį į savo kūno pozą ir gestus. 1983 metais buvo atliktas mokslinis tyrimas, kurio metu buvo pastebėta, kad vyrai dažniau pertraukinėja moteris, kurios tarsi atsiriboja, nukreipia žvilgsnį į šalį ir šypsosi.

Čia galima daryti išvadą, kad priešingas elgesys, pavyzdžiui, palinkimas į pašnekovo pusę ir žiūrėjimas jam tiesiai į akis, demonstruoja įsitraukimą į pokalbį, tada žmogui nekyla noras nutraukti kito šneką.

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
01.07.2022 laikas 09:19 Atskleidė paprastą būdą, kuris padės efektyviai atsikratyti nereikalingų kilogramų
Prasidėjęs pavasaris ir šylantys orai daugelį skatina susirūpinti kūno formomis ir atsikratyti vieno kito papildomo kilogramo. Vaistinėje dažnai teiraujamasi, ar nėra vaisto, kuris padėtų sulieknėti.

Skaityti daugiau

01.07.2022 laikas 09:14 Chiromantija: gyvenimo linija

Chiromantija yra senovės magijos praktika, leidžianti pažinti žmogaus praeitį ir ateitį per kalvas ir linijas ant delnų. Deja, dabar šis būrimo būdas naudojamas retai. Ir tai nesąžininga, nes mūsų rankose įspausta informacija gali ne tik pasakyti apie ateitį, bet ir įspėti apie jau vykstančias ar...

Skaityti daugiau

30.06.2022 laikas 22:43 Vokietija palengvins teisinį lyties keitimą
Ketvirtadienį (birželio 30 d.) Vokietijos vyriausybė pristatė planus, kaip palengvinti translyčiams asmenims oficialiai pasikeisti vardą ir lytį, pripažindama, kad galiojantys teisės aktai yra pasenę ir "žeminantys"....

Skaityti daugiau

30.06.2022 laikas 22:34 Ketanji Brown Jackson prisaikdinta pirmąja juodaode moterimi JAV Aukščiausiajame Teisme
Ketvirtadienį Jungtinės Valstijos įėjo į istoriją - Ketanji Brown Jackson buvo prisaikdinta pirmąja juodaode moterimi, dirbančia Aukščiausiajame Teisme.

Skaityti daugiau

30.06.2022 laikas 22:26 JAV Aukščiausiasis Teismas leido Bidenui nutraukti Trumpo laikų imigracijos taisyklę

JAV Aukščiausiasis Teismas ketvirtadienį suteikė prezidento Joe Bideno (Joe Biden) administracijai žalią šviesą nutraukti vadinamąją "pasilik Meksikoje" politiką, kurią įvedė Donaldas Trumpas (Donald Trump), įgyvendindamas savo griežtą požiūrį į imigraciją.

...

Skaityti daugiau

01.07.2022 laikas 10:30 Receptai | Patiekalai Orkaitėje keptas omletas su šonine, špinatais ir sūriu

Omletas iškeptas orkaitėje su šonine, špinatais ir sūriu yra nuostabus patiekalas ne tik savaitgalio pusryčiams, bet ir tomis dienomis, kai ryte visiškai nereikia niekur skubėti.

Skaityti daugiau

01.07.2022 laikas 10:16 Receptai | Patiekalai Kepta dorada orkaitėje - folijoje

Dorada - nuostabi žuvis, kepta folijoje orkaitėje. Ši žuvis turi tankią baltą mėsą ir labai nedaug kaulų. Įdėkite daugiau prieskonių ir citrinos, bus labai skanu! Aš Jums tai pažadu. Paruošimas labai paprastas, o skonis nepakartojamas! Einame gaminti jau dabar!

...

Skaityti daugiau

01.07.2022 laikas 10:08 Receptai | Patiekalai Paprastai kepta lašiša keptuvėje su soja ir medumi
Lašiša kepta keptuvėje su soja ir medumi - paprastai, labai greitai ir skaniai. Šitaip iškeptos lašišos skonis yra tiesiog fantastiškas. Ji atsiskleidžia viename geriausių savo pavidalų. Lašišos gabaliukus marinavau maždaug 20 minučių. Kadangi naudojau ir šiek tiek citrinos, lašišos nereikėtų marinu...

Skaityti daugiau