Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Birželio » 12

Obama: Iki 2024 m. turime sunaikinti nepriklausomą žiniasklaidą

Buvęs JAV prezidentas Barackas Obama (Barack Obama) paragino iki 2024 m. prezidento rinkimų visiškai panaikinti nepriklausomą žiniasklaidą.

Praėjusią savaitę kalbėdamas Kopenhagos demokratijos aukščiausiojo lygio susitikime, B. Obama paragino visame pasaulyje visiškai uždrausti turinį, kurį jis laiko "dezinformacija", "neapykanta" ar "sąmokslo teorija". Kitaip tariant, viską, ko nepatvirtina korporacinė didžioji žiniasklaida.

Reclaimthenet.org praneša: 2022 m. Obamos fondo vadovė Sara-Josephine Hjorth (Sarah-Josephine Hjorth), prieš Obamai užlipant į sceną, užsiminė apie tai, kas laukia ateityje, bardama "netikras naujienas ir dezinformaciją".

"Nors išaugęs išmaniųjų telefonų ir socialinės žiniasklaidos priemonių naudojimas iš pradžių šmėkštelėjo apie atsinaujinusį demokratinį dalyvavimą, skaitmeniniame kraštovaizdyje dominuoja melagingos naujienos ir dezinformacija, dėl kurių nyksta tiesos audinys ir vyksta poliarizacija", - sakė S. Hjorth.

Netrukus užlipęs į sceną B. Obama tęsė šią temą, paminėdamas sausio 6 d. riaušes Kapitolijuje ir susiedamas jas su "dezinformacija ir sąmokslo teorijomis".

"Mano šalyje jėgos, kurios mūsų Kapitolijuje paleido minios smurtą, vis dar skleidžia dezinformaciją ir sąmokslo teorijas", - sakė B. Obama.

Kalbos pabaigoje B. Obama dar tiesmukiau paragino cenzūruoti turinį, kuris įvardijamas kaip sąmokslo teorija, dezinformacija ar neapykanta.

"Turime imtis veiksmų, kad detoksikuotume savo diskursą", - sakė buvęs prezidentas. "Ypač dezinformacijos, sąmokslo teorijų ir neapykantos internete rykštę, kuri užteršė mūsų politinį diskursą."

Toliau B. Obama reikalavo, kad technologijų bendrovės "prisiimtų tam tikrą demokratinės priežiūros ir atskaitomybės laipsnį", ir pažymėjo, kad apie šiuos klausimus išsamiai kalbėjo balandžio 21 d. sakydamas kalbą Stanfordo universitete.

Savo kalboje Stanforde B. Obama ragino "spręsti dezinformacijos problemą", palankiai vertino "neapykantos kalbos" cenzūravimą socialinėje žiniasklaidoje ir teigė, kad turinio moderavimas "nėra pakankamas".

Baigęs kalbą, B. Obama į sceną pakvietė tris 2022 m. B. Obamos fondo vadovus: Tudorą Julianą Bradataną (Tudor Iulian Bradatan), Selviją Mustafi (Selvije Mustafi) ir Federiką Vinci (Federica Vinci). Tuomet jis skundėsi, kad nuo tada, kai baigė savo kadenciją, padaugėjo dezinformacijos ir kad sunku "atskirti, kas yra tiesa, o kas melas, kas yra žurnalistika, o kas - prasimanymas".

Toliau B. Obama tvirtino, kad COVID klausimų, tokių kaip skiepijimasis ar kaukių dėvėjimas, politizavimas buvo "skatinamas vien tik dezinformacijos, kuri buvo paskleista".

"Man įdomu, kaip... tai [dezinformacija] paveikė jus ir ar matėte kokių nors sprendimų, kaip... padėti jauniems žmonėms atskirti, kas tiesa, o kas melas, priimant sprendimus, kaip dalyvauti ir ką palaikyti?" Obama paklausė.

Mustafi, didžiausio Šiaurės Makedonijos romų judėjimo nacionalinis pilietinis organizatorius, sakė, kad "mūsų judėjimas taip pat labai susirūpinęs dėl to, kaip... internete plinta melaginga informacija ir dezinformacija, siekiant paveikti kai kurių politinių veikėjų ar politinių partijų sprendimus".

Ji pridūrė, kad tokių netikrų naujienų ir dezinformacijos iššūkis yra tas, kad dėl jų žmonės susidaro "kitokią nuomonę, kuri nebūtinai yra tinkama ar teisinga".

Italijos Isernijos miesto mero pavaduotoja Vinci "melagingų naujienų" ir "melagingo triukšmo" plitimą apibūdino kaip "bauginantį".

B. Obamos kalbos Kopenhagos demokratijos aukščiausiojo lygio susitikime ir Stanfordo universitete - tai vieni iš daugelio jo postūmių, kuriais jis siekė įtvirtinti taisykles, kurios sušvelnintų internetinę kalbą.

Anksčiau šiais metais buvęs prezidentas pasiūlė "modifikuoti" anonimiškumą internete, kai žmonės yra "grubūs, nemalonūs, žiaurūs ar meluoja", ir pasiūlė, kad socialinės žiniasklaidos algoritmus turėtų tikrinti federaliniai inspektoriai, kad būtų galima kovoti su dezinformacija.

Ir ankstesniais metais B. Obama ragino nustatyti socialinės žiniasklaidos taisykles, kurios pažabotų "beprotišką melą ir sąmokslo teorijas", ir ragino interneto platformas mažinti neapykantos grupių įtaką.

P komentaras: užsienis rašo, bet Lietuva tikrina ir nusitikrina, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite kas teisus.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
08.12.2022 laikas 20:39 Prasideda: Nigerija riboja grynųjų pinigų išėmimą iki 45 JAV dolerių, kad pradėtų veikti WEF patvirtinta ‘visuomenė be grynųjų pinigų’
Stulbinantis skaičius nigeriečių mėgsta bitkoinus, bet nekenčia vyriausybinės kriptovaliutos (CBDC).

Skaityti daugiau

08.12.2022 laikas 20:22 Geriausias pasaulyje virusologas: Spyglių baltymas sukelia ‘smurtinį širdies sprogimą’
Kovid-19 injekcijų sudėtyje esantys "Spike" baltymai verčia žmonių širdis smarkiai sprogti, neseniai Dr. Drew laidoje pareiškė geriausias virusologas Ryanas Cole'as (Ryan Cole).

Skaityti daugiau

08.12.2022 laikas 19:54 DeSantis sako, kad laikys "Pfizer", "Moderna" atsakingais už šalutinį "marmalo" poveikį
Floridos gubernatorius Ronas DeSantis (Ron DeSantis) pareiškė, kad ketina reikalauti vakcinų gamintojų "atsakomybės" už melagingus teiginius apie jų skiepus.

Skaityti daugiau

08.12.2022 laikas 23:55 Receptai | Patiekalai "Kartą suvalgęs kąsnelį, nebegali sustoti": erdvūs pyragėliai (gaminu juos Naujųjų metų išvakarėms)
Šiuos pyragaičius lengva pagaminti, juos tiekiu ir šventėms, ir tiesiog prie arbatos. Švelnus, aromatingas ir labai skanus! Paprastas, visiems prieinamas receptas.

Skaityti daugiau

05.12.2022 laikas 19:16 Receptai | Patiekalai "Štai, kaip teisingai pagaminti bandeles su razinomis: purios, minkštos ir lengvai pagaminamos (mano nuomone, tai geriausias receptas)
Minkštos, purios, erdvios ir labai skanios bandelės su razinomis! Jie gaminami paprastai, iš dažniausiai naudojamų ingredientų. Juos mėgsta visa mano šeima, todėl gaminu dažnai. Man tai yra geriausias receptas!

Skaityti daugiau

05.12.2022 laikas 18:58 Receptai | Patiekalai "Paimu bulves, šiek tiek maltos mėsos ir per 10 minučių pagaminu skanų patiekalą": greitas, sotus ir ekonomiškas.
Šiandien noriu pasidalyti su jumis biudžetui draugišku receptu skaniai pavalgyti! Jį pagaminti greitai ir lengvai, o patiekalas gaunasi sotus ir labai skanus. Visa šeima prašė dar! Jei dar nebandėte - labai rekomenduoju....

Skaityti daugiau