Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Archeologija » 2022 » Birželio » 18

Lobių ieškotojas Rumunijoje rado didelį lobį

Rumunijoje archeologas mėgėjas Narcis Tzarcis Murešo apskrities miškuose rado lobį - apie 300 romėnų monetų, kurios žemėje gulėjo apie 2000 metų.

G4Media.ro praneša, kad daugiau nei 2000 metų senumo lobį, kurį sudaro maždaug 300 sidabrinių ir bronzinių monetų, rado vadinamasis lobių ieškotojas. Radinys rastas Singero de Padure rajono miško vietovėje, į kurią lobių ieškotojas nuvyko su metalo detektoriumi.

Duodamas interviu vietos žiniasklaidai Narcis Zarzis teigė, kad paieška pareikalavo daug pastangų ir laiko. Jis apskaičiavo, kad metalo detektoriais išžvalgė maždaug pusę miško. Caržyšas taip pat prisipažino, kad tai buvo trečias toks radinys jo gyvenime. Tačiau tai pirmas kartas, kai jo rastas lobis pasirodė esąs toks didelis ir vertingas.

Archeologas mėgėjas apie radinį nedelsdamas pranešė vietos valdžios institucijoms. Į vietą buvo nusiųsta profesionalių archeologų komanda iš apygardos muziejaus. Jie atliko kasinėjimus ir rado dalį monetų. Lobis buvo paslėptas romėnų laikų moliniame puode. Ji buvo palaidota, bet ne itin giliai.

Kaip paaiškino Murešo apskrities muziejaus darbuotoja Nicoleta Meng, tokie radiniai šioje vietovėje nėra retas reiškinys. Pasak jos, paprastiems žmonėms nebuvo neįprasta slėpti monetas puoduose ir užkasti jas miške. Kovoti su romėnais tuo metu jiems buvo įprasta. Daugybė šiose vietose rastų lobių rodo, kad savininkai negrįžo už savo vertybes.

Šiuo atveju lobis buvo rastas netoli rytinės Dakijos sienos. Šioje vietovėje buvo trys romėnų stovyklos, o lobis datuojamas nuo 1750 iki 2000 metų. Istorikai teigia, kad šis regionas buvo gana turtingas. Čia gyveno daug turtingų ūkininkų ir amatininkų.

Ekspertai mano, kad puode buvo paslėpta 200-300 denarų. Palyginimui, romėnų kareivis per mėnesį uždirbdavo nuo 200 iki 400 dinarų. Kita vertus, iš rašytinių dokumentų žinome, kad tais laikais ėriukas kainavo 3,5 denaro, o paršelis - penkis denaro. Taigi tai buvo palyginti nedidelė, bet reikšminga pinigų sankaupa. Galima pridurti, kad turtingiausias romėnų laikotarpio lobis, rastas toje pačioje apskrityje, buvo įvertintas 3200 denarų.

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
29.06.2022 laikas 11:27 Skyrybos be santuokos: kaip pasidalinti kartu užgyventą turtą?
Bendras gyvenimas nesusituokus – kasdienybė reikšmingai daliai mūsų šalies gyventojų. Dalis tokių porų ilgainiui susituokia, tačiau dalies keliai išsiskiria po daugelio metų taip ir nesumainius žiedų. Kaip susiklosčius tokioms aplinkybėms pasidalinti bendrai užgyventą turtą?...

Skaityti daugiau

29.06.2022 laikas 11:20 Meilės kodas. Kaip renkamės antrąją pusę?

Antrosios pusės pasirinkimas – vienas svarbiausių sprendimų gyvenime. Vis dėlto neretai jį sunku logiškai paaiškinti. Kartais tie, kurie siūlo viską, širdies nė kiek nesuvirpina. O poreikių neatliepiantis partneris priverčia pilve skraidyti drugelius. Tad kas gi vyksta smegenyse, kai įsimyl...

Skaityti daugiau

28.06.2022 laikas 22:00 Senato ginklų seržantas, rytoj turėjęs liudyti Kongresui, rastas negyvas

Buvęs Senato ginkluotės seržantas, kuris sausio 6 d. buvo atsakingas už Kapitolijaus saugumą, rastas negyvas, pranešė "Fox News". "Fox" patvirtino, kad mirė Senato ginkluotės seržantas Maiklas Stengeris (Michael Stenger), kuris buvo atsakingas už Senato saugumą Kapitolijaus ri...

Skaityti daugiau

28.06.2022 laikas 21:29 JAV taiko G7 sankcijas Rusijos kariuomenei ir auksui
Antradienį Vašingtonas paskelbė apie veiksmus, kuriais siekiama įgyvendinti naujas sankcijas Rusijai, dėl kurių susitarė Didžiojo septyneto (G7) šalių vadovai, nukreiptas prieš Maskvos gynybos pramonę ir uždraudžiančias aukso importą iš šios šalies....

Skaityti daugiau

28.06.2022 laikas 21:24 JAV paskelbs apie "ilgalaikį" karinį pastiprinimą Europoje: pareigūnas
Antradienį Madride vyksiančiame NATO aukščiausiojo lygio susitikime Jungtinės Valstijos paskelbs apie naują ilgalaikį karinį pastiprinimą Europoje, pranešė JAV pareigūnas.

Skaityti daugiau

29.06.2022 laikas 16:08 Receptai | Patiekalai Švelnus ir kreminis varškės ir bananų pyragas
Fantastiškai skanus kreminis varškės ir bananų pyragas! Varškės sluoksnis gaunasi labai švelnus, nuostabios kreminės konsistencijos... Tokio pyrago tiesiog neįmanoma atsivalgyti. Pirmą kartą buvo tiesiog "nušluotas" nuo stalo, tad jau kitą dieną teko gaminti dar kartą. Ir vėl nutiko tas pats....

Skaityti daugiau

29.06.2022 laikas 15:25 Receptai | Patiekalai Šiltos grikių salotos su tunu, avokadu ir vyšniniais pomidorais
Aš tikrai labai mėgstu grikius, bet kažkodėl vis nutinka taip, kad ne taip dažnai juos gaminu sau, kaip norėčiau. Nes įprastai vaikai pusryčiams renkasi kažką kitką, vyras taip pat nėra jų mėgėjas.

Skaityti daugiau

29.06.2022 laikas 13:23 Receptai | Patiekalai Troškinti švieži kopūstai su dešrelėmis
Jau esu pasakojusi kaip labai skaniai troškinu raugintus kopūstus su dešrelėmis, tačiau šį kartą noriu papasakoti kitokį variantą, kai yra naudojami švieži kopūstai.

Skaityti daugiau