Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Archeologija » 2022 » Birželio » 18

Senovinė tamsiųjų amžių laidojimo vieta, rasta geležinkelio kelio vietoje Britanijoje

Britų archeologai, tyrinėjantys būsimos geležinkelio trasos vietą, rado anglosaksų laidojimo vietą su beveik pusantro šimto žmonių palaikais. Jis priskiriamas V-VI mūsų eros amžiams, praneša "The Guardian".

Ši epocha vadinama "tamsiaisiais amžiais", nes mokslininkai apie ją beveik nieko nežino. Istorinių šaltinių yra labai mažai, o archeologinių radinių taip pat reta. Archeologai išreiškė viltį, kad atradimas padės užpildyti spragas ir daugiau sužinoti apie tų laikų gyvenimą.

Vieta buvo Bakingamšyre, pietryčių Anglijoje. Tyrimų metu aptikti 140 žmonių palaikai ir daugybė daiktų: papuošalų, ginklų, net viliojimo reikmenų.

"Tai viena geriausių ir daugiausiai atskleidžiančių postromėnų laikų vietovių šalyje", - sakė istorikas Danas Snow.

Tyrimai parodė, kad vienas iš skeletų priklausė 17-24 metų amžiaus vyrui. Aštrus geležinis daiktas buvo įstrigęs jo slanksteliuose, o tai reiškia, kad jis mirė smurtine mirtimi. Ant raktikaulio matėsi ryškiai mėlyna dėmė. Ekspertai mano, kad ji atsirado dėl sąlyčio su brože, laikiusia apsiausto kraštus.

Taip pat buvo rasta daugybė moterų palaikų ir artefaktų. Tarp jų buvo žiedai, sagės, dirbiniai iš dramblio kaulo, geležinės diržų dalys ir šviesiai žalios spalvos stiklinis dubuo, datuojamas V a. Akivaizdu, kad moteris savo gyvenimo laikotarpiu turėjo aukštą socialinį statusą.

Iš viso tyrėjai rado 138 kapus ir 141 kūną (vyrų, moterų ir vaikų), taip pat penkis kremuotus palaikus. Tai vienas didžiausių kada nors žinomų anglosaksų palaidojimų Britanijoje.

"Buvo rasta daugiau kaip 2000 karolių, įskaitant stiklinius ir gintarinius, 89 segės, 40 sagčių, 51 peilis, 15 ieties antgalių ir septyni skydo antgaliai", - rašoma tyrimo tekste.

Akivaizdu, kad dauguma laidojimo vietos gyventojų buvo labai turtingi ir galėjo įsigyti prekių iš kitų Europos dalių. Pavyzdžiui, dvi stiklinės taurės galėjo būti pagamintos Šiaurės Prancūzijoje. Į akis taip pat krito higienos reikmenų pavyzdžiai, pavyzdžiui, ausų sieros valikliai, dantų krapštukai, pincetai, šukos ir kosmetikos tūbelė.

Komanda rado ne tik anglosaksų laidojimo vietą, bet ir senesnių žmonių buvimo įrodymų. Kai kuriuos radinius komanda priskyrė neolito, bronzos, geležies ir romėnų amžiams.

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
03.07.2022 laikas 21:13 Mokslininkai įspėja, kad dirvožemis staiga sukelia "žudikišką" širdies ligą

Mokslininkai įspėja sodininkus, kad dirvožemyje randama paslaptinga medžiaga sukelia staigų širdies ligų protrūkį.

Skaityti daugiau

03.07.2022 laikas 17:58 Singapūro alaus darykla pristato naują alų, pagamintą iš perdirbto nuotekų vandens

Kaip sunkiai klostosi situacija pasaulyje? Ką gi, Singapūre pradedamas gaminti naujas "susižavėjimo vertas" alus, gaminamas iš "perdirbtų nuotekų".

Skaityti daugiau

03.07.2022 laikas 14:57 Sietlo policija pradėjo areštuoti žmones, kurie viešai skaito Bibliją

Sietlo policija pradėjo areštuoti žmones, kurie viešai skaito Bibliją, nes tai gali įžeisti LGBTQ+ bendruomenės narius

Skaityti daugiau

03.07.2022 laikas 13:52 Prancūzijos vyriausybė "rekomenduoja" žmonėms vėl pradėti dėvėti veido kaukes ir svarsto dar vieną įpareigojimą
Prancūzijos vyriausybės pareigūnai pradėjo "kviesti" arba "rekomenduoti" žmonėms vėl dėvėti veido kaukes, nes sergančiųjų kokliušu* skaičius pradeda augti.

Skaityti daugiau

03.07.2022 laikas 13:34 Honkongo įstatymų leidėjo Covid testas po nuotraukos su Xi teigiamas
Honkongo įstatymų leidėjas, kuris pozavo bendrai nuotraukai su Kinijos prezidentu Xi Jinpingu (Xi Jinping) per šią savaitę vykusį šalies vadovo vizitą į šį finansų centrą, sekmadienį patvirtino, kad jo koronaviruso testas buvo teigiamas....

Skaityti daugiau

03.07.2022 laikas 08:11 Receptai | Patiekalai Orkaitėje keptas karpis gabaliukais su bulvėmis ir daržovėmis
Jei jau kalbėti apie žuvis, visada mano didžiausiais favoritais būdavo upėtakis, lašiša arba dorada. Karpį buvau jau ganėtinai senokai buvau primiršusi.

Skaityti daugiau

02.07.2022 laikas 22:16 Receptai | Patiekalai Virta kepta karka orkaitėje su raugintais kopūstais
Ar mėgstate ruošti kiaulienos karką? Man asmeniškai tai vienas skaniausių patiekalų iš kiaulienos, kurį galėčiau valgyti, kad ir kasdien.

Skaityti daugiau

02.07.2022 laikas 14:01 Receptai | Patiekalai Skaniai keptas upėtakis ant grotelių su petražolėmis ir citrina

Greitai pagaminamas, lengvas, fantastiško skonio kepto upėtakio ant grotelių patiekalas. Man šitaip skaniai paruošta žuvis yra kažkas tokio. Atrodo, kad galėčiau valgyti tiesiog nesustodama.

Skaityti daugiau