Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Gamtos Paslaptys » 2022 » Birželio » 19

Rykliai vis dažniau plaukia į pakrančių didmiesčių vandenis

Paprastai ryklius laikome atviro vandenyno gyvūnais, kurie, kai tik įmanoma, vengia atliekomis užterštų pakrančių vandenų. Tačiau naujas tyrimas įrodo, kad taip nėra: dantytosios žuvys vis dažniau pasirodo prie promenada einančių žmonių kojų ir netrukus gali tapti tokiomis pat įprastomis miestų gyventojomis kaip balandžiai ir žiurkės.

Daugeliui gyvūnų mūsų miestai yra jei ne pažįstamos buveinės, tai bent jau tinkama vieta maisto paieškoms. Ne tik balandžiai, žvirbliai, žiurkės ir pelės tapo amžinais mūsų palydovais; Niujorke jau daugelį metų sėkmingai medžioja ir veisiasi sokolai, o raudonosios lapės Didžiosios Britanijos miestuose tapo tokiomis pat dažnomis šiukšlių rinkėjomis kaip ir benamiai šunys.

Nepaisant to, kai kurios rūšys vis dar laikomos visiškai laukinėmis, o mokslininkai dar neseniai manė, kad dideli plėšrūnai, pavyzdžiui, vilkai ir rykliai, vengia didmiesčių, todėl nekelia grėsmės juose gyvenantiems žmonėms. Vilkų atveju ši prielaida pasitvirtino... bet ne ryklių atveju.

Ištyrę Majamio pakrantėje gyvenančių trijų rūšių ryklių - nebyliųjų ryklių, slaugių ryklių ir didžiųjų plaktagalvių ryklių - judėjimą, mokslininkai nustatė, kad šie jūriniai plėšrūnai daug laiko praleidžia netoli kranto, tarsi nekreipdami dėmesio į šviesos, garso ir cheminę jūros vandens taršą. Kaip ir daugelį kitų gyvūnų, juos galėjo privilioti lengvai prieinamas maistas, pavyzdžiui, išmestos maisto atliekos ir žuvininkystės atliekos.

Toks elgesys gali turėti pasekmių patiems rykliams ir žmonėms. Maudymasis vandenyse, kuriuose yra didelė kenksmingų cheminių medžiagų koncentracija, vargu ar naudingas jūrų žuvims, o jos pačios gali kelti grėsmę neatsargiems miestiečiams, kurie netyčia ar sąmoningai neria į vandenį. Taip pat mokslininkai siūlo apriboti prieigą prie kai kurių Majamio pakrantės dalių, kuriose rykliai yra aktyviausi, kad sumažėtų tikimybė, jog jie užpuls žmones.

Didelis ryklių būrys prie Floridos krantų, nufilmuotas iš oro

Besitęsianti jūros pakrančių urbanizacija ir vandenyno užterštumas maistu neabejotinai ne kartą pritrauks alkanus ryklius į mūsų miestus. Todėl reikės daugiau mokslinių tyrimų ir veiksmų, kad būtų galima reguliuoti šiuos naujus žmonių ir laukinės gamtos, kuri nuo šiol turės sugyventi tame pačiame mieste, santykius.

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
01.07.2022 laikas 09:19 Atskleidė paprastą būdą, kuris padės efektyviai atsikratyti nereikalingų kilogramų
Prasidėjęs pavasaris ir šylantys orai daugelį skatina susirūpinti kūno formomis ir atsikratyti vieno kito papildomo kilogramo. Vaistinėje dažnai teiraujamasi, ar nėra vaisto, kuris padėtų sulieknėti.

Skaityti daugiau

01.07.2022 laikas 09:14 Chiromantija: gyvenimo linija

Chiromantija yra senovės magijos praktika, leidžianti pažinti žmogaus praeitį ir ateitį per kalvas ir linijas ant delnų. Deja, dabar šis būrimo būdas naudojamas retai. Ir tai nesąžininga, nes mūsų rankose įspausta informacija gali ne tik pasakyti apie ateitį, bet ir įspėti apie jau vykstančias ar...

Skaityti daugiau

30.06.2022 laikas 22:43 Vokietija palengvins teisinį lyties keitimą
Ketvirtadienį (birželio 30 d.) Vokietijos vyriausybė pristatė planus, kaip palengvinti translyčiams asmenims oficialiai pasikeisti vardą ir lytį, pripažindama, kad galiojantys teisės aktai yra pasenę ir "žeminantys"....

Skaityti daugiau

30.06.2022 laikas 22:34 Ketanji Brown Jackson prisaikdinta pirmąja juodaode moterimi JAV Aukščiausiajame Teisme
Ketvirtadienį Jungtinės Valstijos įėjo į istoriją - Ketanji Brown Jackson buvo prisaikdinta pirmąja juodaode moterimi, dirbančia Aukščiausiajame Teisme.

Skaityti daugiau

30.06.2022 laikas 22:26 JAV Aukščiausiasis Teismas leido Bidenui nutraukti Trumpo laikų imigracijos taisyklę

JAV Aukščiausiasis Teismas ketvirtadienį suteikė prezidento Joe Bideno (Joe Biden) administracijai žalią šviesą nutraukti vadinamąją "pasilik Meksikoje" politiką, kurią įvedė Donaldas Trumpas (Donald Trump), įgyvendindamas savo griežtą požiūrį į imigraciją.

...

Skaityti daugiau

01.07.2022 laikas 10:30 Receptai | Patiekalai Orkaitėje keptas omletas su šonine, špinatais ir sūriu

Omletas iškeptas orkaitėje su šonine, špinatais ir sūriu yra nuostabus patiekalas ne tik savaitgalio pusryčiams, bet ir tomis dienomis, kai ryte visiškai nereikia niekur skubėti.

Skaityti daugiau

01.07.2022 laikas 10:16 Receptai | Patiekalai Kepta dorada orkaitėje - folijoje

Dorada - nuostabi žuvis, kepta folijoje orkaitėje. Ši žuvis turi tankią baltą mėsą ir labai nedaug kaulų. Įdėkite daugiau prieskonių ir citrinos, bus labai skanu! Aš Jums tai pažadu. Paruošimas labai paprastas, o skonis nepakartojamas! Einame gaminti jau dabar!

...

Skaityti daugiau

01.07.2022 laikas 10:08 Receptai | Patiekalai Paprastai kepta lašiša keptuvėje su soja ir medumi
Lašiša kepta keptuvėje su soja ir medumi - paprastai, labai greitai ir skaniai. Šitaip iškeptos lašišos skonis yra tiesiog fantastiškas. Ji atsiskleidžia viename geriausių savo pavidalų. Lašišos gabaliukus marinavau maždaug 20 minučių. Kadangi naudojau ir šiek tiek citrinos, lašišos nereikėtų marinu...

Skaityti daugiau