- 19.06.2022
- 0.0 Reitingas
- 949 Peržiūros
- Komentarai
Paprastai ryklius laikome atviro vandenyno gyvūnais, kurie, kai tik įmanoma, vengia atliekomis užterštų pakrančių vandenų. Tačiau naujas tyrimas įrodo, kad taip nėra: dantytosios žuvys vis dažniau pasirodo prie promenada einančių žmonių kojų ir netrukus gali tapti tokiomis pat įprastomis miestų gyventojomis kaip balandžiai ir žiurkės.
Daugeliui gyvūnų mūsų miestai yra jei ne pažįstamos buveinės, tai bent jau tinkama vieta maisto paieškoms. Ne tik balandžiai, žvirbliai, žiurkės ir pelės tapo amžinais mūsų palydovais; Niujorke jau daugelį metų sėkmingai medžioja ir veisiasi sokolai, o raudonosios lapės Didžiosios Britanijos miestuose tapo tokiomis pat dažnomis šiukšlių rinkėjomis kaip ir benamiai šunys.
Nepaisant to, kai kurios rūšys vis dar laikomos visiškai laukinėmis, o mokslininkai dar neseniai manė, kad dideli plėšrūnai, pavyzdžiui, vilkai ir rykliai, vengia didmiesčių, todėl nekelia grėsmės juose gyvenantiems žmonėms. Vilkų atveju ši prielaida pasitvirtino... bet ne ryklių atveju.
Ištyrę Majamio pakrantėje gyvenančių trijų rūšių ryklių - nebyliųjų ryklių, slaugių ryklių ir didžiųjų plaktagalvių ryklių - judėjimą, mokslininkai nustatė, kad šie jūriniai plėšrūnai daug laiko praleidžia netoli kranto, tarsi nekreipdami dėmesio į šviesos, garso ir cheminę jūros vandens taršą. Kaip ir daugelį kitų gyvūnų, juos galėjo privilioti lengvai prieinamas maistas, pavyzdžiui, išmestos maisto atliekos ir žuvininkystės atliekos.
Toks elgesys gali turėti pasekmių patiems rykliams ir žmonėms. Maudymasis vandenyse, kuriuose yra didelė kenksmingų cheminių medžiagų koncentracija, vargu ar naudingas jūrų žuvims, o jos pačios gali kelti grėsmę neatsargiems miestiečiams, kurie netyčia ar sąmoningai neria į vandenį. Taip pat mokslininkai siūlo apriboti prieigą prie kai kurių Majamio pakrantės dalių, kuriose rykliai yra aktyviausi, kad sumažėtų tikimybė, jog jie užpuls žmones.
Didelis ryklių būrys prie Floridos krantų, nufilmuotas iš oro
Besitęsianti jūros pakrančių urbanizacija ir vandenyno užterštumas maistu neabejotinai ne kartą pritrauks alkanus ryklius į mūsų miestus. Todėl reikės daugiau mokslinių tyrimų ir veiksmų, kad būtų galima reguliuoti šiuos naujus žmonių ir laukinės gamtos, kuri nuo šiol turės sugyventi tame pačiame mieste, santykius.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau