Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Gamtos Paslaptys » 2022 » Rugsėjo » 14

Mokslininkai sudarė pasaulinį žemėlapį, kuriame nurodytos ypač pažeidžiamos ryklių vietos

Tarptautinė gamtos apsaugos sąjunga (IUCN) sudarė ryklių buveinių žemėlapį. Būdami pagrindiniai plėšrūnai, šie vandenynų gyventojai atlieka daugybę gyvybiškai svarbių funkcijų, padedančių palaikyti subalansuotą ekosistemą.

Ekspertų teigimu, buvo sudarytas rajonų, kuriuose rykliai yra ypač pažeidžiami dėl žmogaus veiklos, žemėlapis. Šie jūriniai plėšrūnai užtikrina rūšių įvairovę ir net padeda vandenynams sugerti daugiau anglies dioksido, nes palaiko dumblių ekosistemas. Tačiau dėl aukštesnio ryklių statuso jie tampa jautresni žmogaus keliamoms grėsmėms.

Žvejyba daro poveikį rykliams, ypač atogrąžų ir pakrančių zonose, kur palei pakrantę gyvena didelės žmonių bendruomenės, kurių pagrindinis baltymų šaltinis yra žuvys. Tikimasi, kad žemėlapis su svarbiomis ryklių ir rajų buveinėmis padės kurti saugomas jūrų teritorijas.

"Rykliai yra ilgaamžė rūšis. Jiems reikia daug laiko, kad pasiektų lytinę brandą. Tada gimsta tik keli jaunikliai. Dėl to jie yra ypač bejėgiai. Žemėlapiu bus remiamasi rengiant politiką ir užtikrinant, kad planuojant veiklą ryklių išlikimui svarbiausiose teritorijose būtų atsižvelgiama į tai, - sakė Tarptautinės gamtos apsaugos sąjungos (IUCN) ryklių specialistų grupės pirmininkė Dr. Rima Jabado.

Mokslininkai surinko informaciją iš mokslinių publikacijų, ataskaitų, duomenų bazių ir atskirų ryklių ekspertų patirties, rašoma žurnale "Frontiers in Marine Science". Pasak IUCN Vandenynų grupės programos pareigūnės Lynn Sorrentino, ryklių, rajų ir chimerų nykimas turės įtakos ne tik visos vandenynų ekosistemos sveikatai, bet ir daugelio šalių aprūpinimui maistu.

Tikroji žemė - Pateikiami naujausi oru vaizdo įrašai iš viso pasaulio. Žiūrėkite, stebėkite orus, klimatą, stichines nelaimes Paranormal LT Youtube kanale:

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
04.10.2022 laikas 22:49 Kaip sužinoti, kad žmogus jūsų nemyli ar net nemylėjo
Gyvenate kartu jau metus, bet vis dar jaučiate, kad nėra meilės. Čia nėra vyras, kuris jus myli, ir galbūt jis niekada jūsų nemylėjo. Bet kaip tai sužinoti? Kad jis buvo tikslesnis už įprastą intuiciją ir asmeninius pojūčius. Apie tai ir kalbėsime. J...

Skaityti daugiau

04.10.2022 laikas 20:06 Kaip Federalinis rezervų bankas naudojasi "klimato kaita" kaip pretekstu sukurti Amerikos socialinio kredito sistemą
Federalinis rezervų bankas, prisidengdamas planetos gelbėjimu nuo "žmogaus sukeltos klimato kaitos", imasi veiksmų, kad Amerikoje būtų įdiegta Kinijos stiliaus socialinio kredito sistema.

Skaityti daugiau

04.10.2022 laikas 19:27 CDC patvirtino ryšį tarp aliuminio, esančio skiepuose, ir vaikų astmos
CDC patvirtino, kad žalingos vaikiškų skiepų sudedamosios dalys gali būti daugelio ligų, įskaitant neurologinius sutrikimus, autizmą ir astmą, priežastimi.

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:41 Receptai | Patiekalai Saldžios baltos duonos riekelės su cinamonu
Kiaušinius išplakame su pienu ir cukrumi. Plakinyje mirkome forminės duonos riekeles ir kepame keptuvėje įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Iškeptas, dar karštas, riekeles apibarstome cinamonu. Skanaus!...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:37 Receptai | Patiekalai Netikras zuikis su žaliaisiais žirneliais
Jeigu netikras zuikis keliaus ant vaišių stalo, galima jį papuošti... iš kvapiųjų pipirų padaryti akytes ir nosytę, o iš lauro lapų – auseles. Skanaus!

Skaityti daugiau

28.09.2022 laikas 14:13 Receptai | Patiekalai Cukinijų kepsneliai su kumpiu ir sūriu (video)
Cukinijų kepsnelius išmirkykite kiaušinių plakinyje, apvoliokite džiūvėsiuose ir kepkite įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Skanaus!

Skaityti daugiau