Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Kosmosas » 2022 » Birželio » 19

Astronomai nufilmavo didžiausios Paukščio Tako žvaigždės žūtį

Arizonos universiteto astronomų komanda gavo išsamų trimatį mirštančio raudonojo hipergiganto VY Didžiojo Šuns, esančio už daugiau nei 3000 šviesmečių nuo Žemės, vaizdą. Šis objektas gali būti didžiausia žvaigždė Paukščių Take. Mokslininkai ištyrė įvairių molekulių pasiskirstymą aplink žvaigždę hipergigantę, jų kryptis ir greičius ir apie tai pranešė 240-ajame Amerikos astronomų draugijos susitikime Pasadenoje. Ateityje grupė planuoja paskelbti savo išvadas keliuose dokumentuose. Apie tai praneša Phys.org.

Didysis Šuo (VY Big Dog), sutrumpintai VY CMa, yra pulsuojanti kintamoji žvaigždė Didysis Šuo, kurios spindulys beveik 2000 kartų didesnis už Saulės spindulį ir artimas Hajašio ribai - didžiausiam hidrostatinės pusiausvyros žvaigždės spinduliui, esant tam tikrai masei. Apskaičiuota, kad žvaigždės masė yra 17±8 Saulės masės. Jei ši žvaigždė atsidurtų Saulės sistemos centre, ji sugertų Jupiterio orbitą.

Ekstremalios superžvaigždės, vadinamos hiperžvaigždėmis, yra labai retos, žinomos tik kelios jų atstovės Paukščių Tako kelyje. Ypač Betelgeizė, ryškiausia žvaigždė Oriono žvaigždyne, ir NML Gulbė, dar žinoma kaip V1489 Gulbė, Gulbės žvaigždyne. Kitaip nei mažesnės masės žvaigždės, kurios, pereidamos į raudonosios milžinės fazę, taip pat išsipučia, tačiau paprastai išlaiko sferinę formą, hiperžvaigždės yra linkusios retkarčiais prarasti dalį savo medžiagos, o jų išoriniai apvalkalai sudaro sudėtingas, labai netaisyklingas struktūras, sudarytas iš lankų, gniužulų ir mazgų, kurių daugelis tęsiasi tūkstančius astronominių vienetų nuo centrinės žvaigždės. "Mus ypač domina, ką šios hiperžvaigždės veikia savo gyvenimo pabaigoje, - sako vienas iš straipsnio autorių Ambeshas Singhas. - "Anksčiau buvo manoma, kad tokios masyvios žvaigždės būtinai sprogsta kaip supernovos, tačiau dabar tuo nebesame tikri. Galbūt žlugimas galėtų įvykti gana "taikiai".

Mokslininkai, naudodamiesi ALMA Atakamos didžiąja milimetrine matrica - Čilės Atakamos dykumoje esančiu radijo teleskopų kompleksu - tyrė įvairias nuo žvaigždės paviršiaus išmetamas molekules. Gauti sieros oksido, sieros dioksido, silicio oksido, fosforo oksido ir natrio chlorido pasiskirstymo žemėlapiai. Remiantis šiais duomenimis, buvo sudarytas VY CMa pasaulinio molekulinio nutekėjimo modelių žemėlapis, apimantis visą iš žvaigždės išmestą medžiagą.

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
03.07.2022 laikas 21:13 Mokslininkai įspėja, kad dirvožemis staiga sukelia "žudikišką" širdies ligą

Mokslininkai įspėja sodininkus, kad dirvožemyje randama paslaptinga medžiaga sukelia staigų širdies ligų protrūkį.

Skaityti daugiau

03.07.2022 laikas 17:58 Singapūro alaus darykla pristato naują alų, pagamintą iš perdirbto nuotekų vandens

Kaip sunkiai klostosi situacija pasaulyje? Ką gi, Singapūre pradedamas gaminti naujas "susižavėjimo vertas" alus, gaminamas iš "perdirbtų nuotekų".

Skaityti daugiau

03.07.2022 laikas 14:57 Sietlo policija pradėjo areštuoti žmones, kurie viešai skaito Bibliją

Sietlo policija pradėjo areštuoti žmones, kurie viešai skaito Bibliją, nes tai gali įžeisti LGBTQ+ bendruomenės narius

Skaityti daugiau

03.07.2022 laikas 13:52 Prancūzijos vyriausybė "rekomenduoja" žmonėms vėl pradėti dėvėti veido kaukes ir svarsto dar vieną įpareigojimą
Prancūzijos vyriausybės pareigūnai pradėjo "kviesti" arba "rekomenduoti" žmonėms vėl dėvėti veido kaukes, nes sergančiųjų kokliušu* skaičius pradeda augti.

Skaityti daugiau

03.07.2022 laikas 13:34 Honkongo įstatymų leidėjo Covid testas po nuotraukos su Xi teigiamas
Honkongo įstatymų leidėjas, kuris pozavo bendrai nuotraukai su Kinijos prezidentu Xi Jinpingu (Xi Jinping) per šią savaitę vykusį šalies vadovo vizitą į šį finansų centrą, sekmadienį patvirtino, kad jo koronaviruso testas buvo teigiamas....

Skaityti daugiau

03.07.2022 laikas 08:11 Receptai | Patiekalai Orkaitėje keptas karpis gabaliukais su bulvėmis ir daržovėmis
Jei jau kalbėti apie žuvis, visada mano didžiausiais favoritais būdavo upėtakis, lašiša arba dorada. Karpį buvau jau ganėtinai senokai buvau primiršusi.

Skaityti daugiau

02.07.2022 laikas 22:16 Receptai | Patiekalai Virta kepta karka orkaitėje su raugintais kopūstais
Ar mėgstate ruošti kiaulienos karką? Man asmeniškai tai vienas skaniausių patiekalų iš kiaulienos, kurį galėčiau valgyti, kad ir kasdien.

Skaityti daugiau

02.07.2022 laikas 14:01 Receptai | Patiekalai Skaniai keptas upėtakis ant grotelių su petražolėmis ir citrina

Greitai pagaminamas, lengvas, fantastiško skonio kepto upėtakio ant grotelių patiekalas. Man šitaip skaniai paruošta žuvis yra kažkas tokio. Atrodo, kad galėčiau valgyti tiesiog nesustodama.

Skaityti daugiau