Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Karo Paslaptys » 2022 » Birželio » 26

Kodėl vokiečių kareiviai dėvėjo moteriškus apatinius?

Potraukis persirenginėti egzistuoja jau labai seniai. Tikriausiai nuo tada, kai žmonija išrado skirtingus drabužius vyrams ir moterims. Skirtingais laikais ir skirtingose šalyse žmonės skirtingai žiūrėjo į tokias "išdaigas". XX amžiuje šis reiškinys netgi buvo moksliškai vadinamas transvestizmu arba persirenginėjimu ir buvo plačiai tyrinėjamas.

Kai kur tai buvo laikoma įprastu dalyku, o kai kur - smerkiama ir net baudžiama. Bet kokiu atveju vyrų persirenginėjimas moterimis ir atvirkščiai vyksta nuo neatmenamų laikų iki šių dienų ir yra daugybė tai patvirtinančių įrodymų.

Istorinė nuoroda

Persirenginėjimo istorija atsispindi mitologijoje, literatūroje ir kine. Pavyzdžiui, Odisėjoje ne kartą minima deivė Atėnė, padedanti žmonėms vyriškais drabužiais. Achilo motina Fetidė persirengia Achilą moterimi, kad Odisėjas nerastų jos sūnaus ir nepaimtų jo su savimi į karą su Troja. Heraklis buvo nubaustas už vieną iš savo žygdarbių. Jis tapo Omfalės vergu, kuri ne tik privertė Heraklį atlikti moteriškas pareigas, bet ir reikalavo, kad jis dėvėtų moteriškus drabužius.

Skandinavų epe taip pat esama nuorodų į persirenginėjimą. Taigi Odinas, pasiryžęs paimti Rindrą, bet du kartus atstumtas, apsimetęs kariu, pasiuntė Rindrą sergantį ir pateko pas ją, persirengęs žiniuone. Thoras ir Loki taip pat persirengė moterimis. Toras buvo apsirengęs kaip nuotaka, o Lokys - kaip jos (jo?) mergina. Vieną dieną piktadarys - milžinas Trymras - pavogė stebuklingąjį Thoro plaktuką Mjolnirą. Jis pareikalavo išpirkos už plaktuką - deivę Frėją, kad paimtų ją į žmonas. Taigi Toras ir Loki turėjo ją išgelbėti. Hagbardas ir Signy - skandinavų Romeo ir Džuljeta. Per patį dviejų šeimų nesantaikos įkarštį Hagbardas, persirengęs tarnaite, slapta patenka į savo mylimosios namus.

Daugelio šalių folklore taip pat dažnai pasitaiko persirengėlių. Pavyzdžiui, paimkime "Baladę apie Mulan. Kinų mergaitė Hua Mulan persirengia vyru ir yra pašaukiama į kariuomenę. Jos senas tėvas yra per silpnas ir neturi sūnų. Vienoje iš baladžių garsusis Robinas Hudas persirengia sena moterimi, kad apgautų vyskupą.

Vokiečių pasakoje "Dvylika medžiotojų" mergaitė persirengia medžiotoja ir 11 savo draugų aprengia medžiotojais, kad galėtų patekti į karaliaus rūmus ir grąžinti savo meilę.

Patriarchato draudimai

Tačiau ne visada viskas buvo taip nekenksminga. Patriarchaliniame pasaulyje moterims buvo draudžiama dėvėti vyriškus drabužius, nes buvo manoma, kad taip jos pagerina savo socialinį statusą, o tai, žinoma, nepatiko vyrams. Kai kuriose šalyse moterims buvo draudžiama vaidinti teatre. Pavyzdžiui, senovės Graikijoje, Renesanso Anglijoje, japonų kabuki teatre visus moterų vaidmenis vaidino ir vaidina persirengę vyrai. Žana d'Ark, garsioji Orleano tarnaitė, buvo nuteista inkvizicijos mirties bausme už tai, kad, be kita ko, dėvėjo "vyriškus drabužius".

Viduramžių Europoje moteris galėjo dėvėti vyriškus drabužius tik tuo atveju, jei tai buvo labai būtina: pavyzdžiui, norėdama pasislėpti nuo priešų arba jei neturėjo kuo apsirengti. Tačiau, nors su moterimis buvo elgiamasi daugiau ar mažiau švelniai, kai kalbama apie persirenginėjimą, visuomenė visada buvo agresyvesnė, kai kalbama apie vyrus, persirenginėjančius moteriškais drabužiais. Ši tendencija išliko iki šių dienų.

Tikras arijus?

"Tikrasis arijas, šiaurietiško charakterio, neturėjo jokių jį menkinančių ryšių." Visi prisimena šias eilutes iš garsaus filmo "Septyniolika pavasario akimirkų". Tačiau tik nedaugelis susimąstė, apie kokius santykius jie kalbėjo. Tos pačios lyties asmenų meilė taip pat buvo laikoma šmeižikiškais santykiais. Trečiajame reiche homoseksualumas buvo uždraustas ir persekiojamas. Šiame kontekste vokiečių kareivių ir karininkų aistra persirenginėti moterimis Antrojo pasaulinio karo metais atrodo dar keistesnė.

Žurnalas "Spiegel" šiuo reiškiniu susidomėjo studijuodamas Martino Dammanno, surinkusio daugybę Antrojo pasaulinio karo nuotraukų, kolekciją. Žurnalistai pastebėjo, kad kolekcijoje buvo daug nuotraukų, kuriose kareiviai ir karininkai vaizduojami apsirengę moteriškais drabužiais. "Spiegel" atliko žurnalistinį tyrimą ir nustatė tris vokiečių kareivių persirenginėjimo priežastis.

Pirmoji priežastis - atšiaurus Rusijos klimatas. Kai kurios iš šių nuotraukų darytos Rytų fronte žiemą. Šalta Rusijos žiema nėra maloninga įsibrovėliams. Vokiečių uniformos nebuvo pritaikytos tokiai žemai temperatūrai, o naciams buvo negailestingai šalta. Jie rekvizavo visus šiltus drabužius okupuotose teritorijose. Kadangi didžioji dalis šalies vyrų buvo fronte, beveik visi drabužiai buvo moteriški. Šilti šalikai, kepurės, striukės, paltai, viskas buvo moteriška, bet kai lauke 40 laipsnių šalčio, kas tai svarbu? Svarbiausia išlikti sveikam ir nemirti nuo šalčio.

Antroji priežastis buvo maskavimasis. Po 1942 m. lapkričio mėn. įvykusio Stalingrado mūšio triumfuojantis nacistinės Vokietijos pajėgų veržimasis į Sovietų Sąjungą sustojo. Iš pradžių retkarčiais, o paskui vis dažniau ir dažniau kareiviai ėmė judėti priešinga kryptimi. Dažnai vokiečių kareiviai ir karininkai, išeidami iš apsupties arba iš užimtų miestų ir kaimų, persirengdavo moteriškais drabužiais, kad saugiai pasiektų pagrindines vokiečių pajėgas. O kai slapstomasi priešo teritorijoje, visos priemonės yra geros.

Trečioji priežastis yra ta, kad tai buvo vien vyrų komanda. Tuo metu Vokietijos kariuomenėje tarnavo labai nedaug moterų. Antrojo pasaulinio karo metais Vokietijos kariniuose daliniuose tarnavo beveik vien tik vyrai. Kelios dešimtys jaunų, sveikų vyrų, kurie nuolat patirdavo stresą. Bet kurią akimirką jie gali būti nužudyti arba sužeisti. Nuolatinės mirties baimės sukeltą įtampą reikėjo išlaisvinti. Galbūt persirenginėjimas moteriškais drabužiais buvo savotiškas vožtuvas neigiamai energijai išlieti.

Kareiviai ne tik persirenginėjo moterimis: jie dainavo, šoko ir vaidino įvairius vaidinimus. Žinoma, jie tiesiog kvailiojo, o jų elgesys buvo nesąmoningas. Nacistinės Vokietijos valstybinė homofobija ištrėmė iš vyrų sąmonės net hipotetinę tos pačios lyties asmenų santykių galimybę. Todėl jauni vyrai pasąmoningai siekė suteikti savo nepatenkintiems troškimams "padorią, tinkamą išvaizdą".

Tokias išvadas padarė "Der Spiegel" žurnalistai ir pats Martinas Dammannas. Tačiau, kaip teigia tyrėjai, tai tik hipotezė. Norint nuodugniau ištirti šį reiškinį, žinoma, reikia ekspertų, o žurnalistai ir Dammannas, kaip jie patys prisipažįsta, tokie nėra. Be to, kolekcininkas sako, kad persirenginėti kareiviais moteriškais drabužiais yra įprastas reiškinys kitų šalių kariams, kovojusiems Antrajame pasauliniame kare. Išskyrus, žinoma, sovietų karius. Net atsižvelgiant į tai, kad praėjusio amžiaus keturiasdešimtojo dešimtmečio pradžioje fotoaparatai mūsų šalyje dar buvo retenybė ir jais daugiausia naudojosi profesionalūs fotografai ir žurnalistai, Sovietų Sąjungoje gimę žmonės buvo auklėjami visiškai kitaip.

P komentaras: tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus.

paranormal.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
09.08.2022 laikas 20:00 Varlinas tiesiogiai - 2022 08 09 - Tobulas štormas
Varlinas tiesiogiai - 2022 08 09 - Tobulas štormas. Pradžia: 19:00 val. Po transliacijos laidą rasite Rumble ir Brighteon kanaluose.

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 20:08 Vaistažolė: Gydomės trūkažolėmis

Trūkažolės gali aprūpinti mus vitaminais ištisus metus: kai kurios rūšys išsaugo vertingąsias savybes, net ilgai laikant šaldytuve ar rūsyje. Trūkažolių šaknys plačiai naudojamos, ruošiant konditerijos gaminius, konservuojant, bet ypač dažnai jos dedamos į natūralią kavą ir kavos gėrimus, kuriems...

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 19:38 Aiškiaregis Krzysztofas Jaczkowskis: Kas laukia pasaulio rudenį?
Po Nancy Pelosi vizito Taipėjuje Kinija sudavė Amerikai skaudų smūgį, uždrausdama eksportuoti smėlį, kuris naudojamas mikroprocesorių substratams gaminti, ir dabar Taivanas apimtas panikos: na, kur dar Žemėje yra šio rečiausio mineralo telkinių?...

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 17:54 Ukrainos Zaporožė artėja prie referendumo dėl Rusijos
Maskvos remiama pietryčių Ukrainos Zaporožės regiono valdžia pirmadienį pareiškė, kad toliau planuoja surengti referendumą dėl prisijungimo prie Rusijos.

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 16:50 Billas Gatesas socialinio kredito balus vadina ‘turtu’
Indijoje veikia didžiausia pasaulyje nacionalinė biometrinių skaitmeninių tapatybės duomenų sistema "Aadhaar" (hindi kalba reiškia "pamatas").

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 16:38 Receptai | Patiekalai Omletas orkaitėje su varške ir daržovėmis
Omletas orkaitėje su varške ir daržovėmis - vasariškas patiekalas su daug baltymų ir vasariškų skonių. Tinka valgyti tiek pusryčiams, tiek pietums. Man jis skanus ir šaltas. Šio patiekalo proporcijas lengva pakeisti. Galima naudoti daugiau ar mažiau kiaušinių....

Skaityti daugiau

05.08.2022 laikas 11:54 Tauta Siūlo Naisių skandalas priminė sovietinius laikus
Taip sako kultūros atstovai, kalbėdami apie situaciją, kai festivalyje „Naisių vasara" paskutinę akimirką dalyvauti atsisakė kone visi turėję groti atlikėjai. Viešai išsakyti pasitraukimo argumentai - išskirtinai politiniai....

Skaityti daugiau

05.08.2022 laikas 11:48 Tauta Siūlo Kyla G.Paškevičiaus palaikymo banga
Pastaruoju metu renginiuose ir viešojoje erdvėje nematyti ne tik plačiai aptarinėjamo SEL`o, bet ir tikros muzikos legendos - Gyčio Paškevičiaus. Po to, kai šoumenas Arūnas Valinskas savo rašinyje atlikėją ir jo sūnų pasiuntė ant „trijų raidžių", šiandien socialiniame tinkle kyla G.Paškevičiaus pala...

Skaityti daugiau

Naujienos iš interneto