Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Birželio » 26

Bankrutuojanti Šri Lanka ieško rusiškos naftos su nuolaida

Pinigų stokojanti Šri Lanka sekmadienį paskelbė siunčianti ministrus į Rusiją ir Katarą, kad šie pabandytų gauti pigios naftos, praėjus dienai po to, kai vyriausybė pareiškė, kad degalai beveik baigėsi.

Tuo tarpu vyriausybė, taupydama degalus, pratęsė dviejų savaičių trukmės nepagrindinių valstybinių institucijų uždarymą iki atskiro pranešimo ir išlaikė tik minimalias paslaugas teikiančius darbuotojus.

Energetikos ministras Kanchana Wijesekera sakė, kad du ministrai pirmadienį vyks į Rusiją aptarti, kaip gauti daugiau naftos po to, kai praėjusį mėnesį buvo nupirkta 90 000 tonų Sibiro naftos.

Šią siuntą parūpino Dubajuje įsikūrusi tarpininkė "Coral Energy", tačiau politikai ragino valdžios institucijas tiesiogiai derėtis su prezidento Vladimiro Putino vyriausybe.

"Du ministrai vyksta į Rusiją, o aš rytoj vyksiu į Katarą, kad išsiaiškintume, ar galime susitarti dėl lengvatinių sąlygų", - žurnalistams Kolombe sakė A. Wijesekera.

Šeštadienį Wijesekera paskelbė, kad Šri Lankoje praktiškai nebeliko benzino ir dyzelino, nes keli suplanuoti kroviniai buvo atidėti neribotam laikui dėl "bankinių" priežasčių.

Degalų atsargų pakako mažiau nei dviejų dienų poreikiui patenkinti ir jie buvo rezervuoti būtiniausioms paslaugoms, atsiprašydamas dėl susidariusios padėties sakė Wijesekera.

Sekmadienį valstybinė "Ceylon Petroleum Corporation" dyzelino kainą padidino 15 proc. iki 460 rupijų (1,27 JAV dolerio) už litrą, o benzino - 22 proc. iki 550 rupijų.

Nuo metų pradžios dyzelinas pabrango beveik keturis kartus, o benzinas - beveik tris kartus.

Vijesekera sakė, kad bus neribotai delsiama gauti naujas naftos siuntas, ir paragino vairuotojus nestovėti eilėse, kol jis neįdiegs žetonų sistemos ribotam transporto priemonių skaičiui kasdien.

- JAV imasi atsargų -

Tuo tarpu JAV iždo ir Valstybės departamento delegacija atvyko "ištirti veiksmingiausių būdų, kaip JAV galėtų paremti Šri Lankos gyventojus, kuriems reikia pagalbos", pranešė JAV ambasada Kolombe.

"Kadangi Šri Lankos gyventojai susiduria su didžiausiais ekonominiais sunkumais savo istorijoje, mūsų pastangos remti ekonomikos augimą ir stiprinti demokratines institucijas kaip niekada svarbios", - sakoma JAV ambasadorės Julie Chung pareiškime.

Delegacijoje buvo JAV iždo sekretoriaus padėjėjo pavaduotojas Azijos reikalams Robertas Kaprothas (Robert Kaproth) ir JAV valstybės sekretoriaus padėjėjo pavaduotojas Pietų ir Centrinei Azijai Kelly Keiderlingas (Kelly Keiderling).

Ambasada teigė, kad per pastarąsias dvi savaites skyrė 158,75 mln. dolerių naujo finansavimo Šri Lankos gyventojams padėti.

Jungtinių Tautų, kurios praėjusią savaitę paskelbė skubų kreipimąsi, duomenimis, apie 1,7 mln. gyventojų reikia "gyvybiškai svarbios pagalbos".

JT pažymėjo, kad keturi iš penkių 22 mln. gyventojų dėl didelio maisto trūkumo ir sparčiai augančių kainų sumažino maisto produktų kiekį.

Ministras pirmininkas Ranilas Wickremesinghe trečiadienį įspėjo parlamentą, kad sunkumų dar padaugės.

"Mūsų ekonomika patyrė visišką žlugimą", - sakė R. Wickremesinghe. "Dabar susiduriame su kur kas rimtesne padėtimi nei vien tik degalų, dujų, elektros ir maisto trūkumas."

Negalėdama grąžinti 51 mlrd. dolerių užsienio skolos, vyriausybė balandžio mėn. paskelbė nevykdanti įsipareigojimų ir derasi su Tarptautiniu valiutos fondu dėl galimos finansinės pagalbos.

Oficialiais duomenimis, gegužės pabaigoje Šri Lankoje oficiali infliacija buvo 45,3 %, tačiau privatūs ekonomistai nurodė, kad ji siekia 128 %, t. y. antra pagal dydį pasaulyje po Zimbabvės.

Agence France-Presse (AFP) yra Prancūzijos valstybinė tarptautinė naujienų agentūra, įsikūrusi Paryžiuje. Tai seniausia pasaulyje naujienų agentūra, įkurta 1835 m. kaip "Havas".

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
10.08.2022 laikas 23:56 Paskutinė santykių riba jau peržengta. Ribos ženklas

Meilės, draugystės, giminystės ir kantrybės riba – tai anaiptol ne abejingumas. Yra dar baisesnė ir galutinė riba, nors tasai žodis laikomas geru, teigiamu.

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 23:50 Jei moteris praranda savo moteriškąją energiją

Jeigu taip atsitinka, ji paprasčiausiai pavirsta, atleiskite už išsireiškimą – „boba“. Be to, pati moteris labai retai pastebi šią savo transformaciją. Priešingai, jai atrodo, kad ji tapo kieta ir stipri, taip pat sėkminga ir savarankiška. Tačiau aplinkiniai ją mato visai kitaip...

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 20:43 Naujasis Kosta Rikos prezidentas nutraukia "neteisėtus" Covid vakcinos įpareigojimus

Naujai išrinktas prezidentas Rodrigo Čavesas (Rodrigo Chaves) pareiškė: "Kosta Rikos gyventojai nėra galvijai, kuriuos reikia mušti medžio gabalu, kad jie būtų paskiepyti".

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 20:28 "Pfizer" pradeda Laimo ligos vakcinos 3 fazės tyrimą
Šią savaitę bendrovė "Pfizer" pranešė pradėjusi paskutinį eksperimentinės vakcinos, skirtos Laimo ligos prevencijai 5 metų ir vyresniems žmonėms, bandymų etapą.

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 20:17 Kyla abejonių dėl JK Meteorologijos tarnybos teiginių apie kylančią JK ir pasaulio temperatūrą

Paskelbus kaltinamąją ataskaitą apie JAV meteorologijos stotis, kyla pagrįstų abejonių dėl JK meteorologijos tarnybos deklaruojamo visuotinio atšilimo masto.

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 17:18 Tauta Siūlo G. Nausėda pasirašė dekretą dėl M. Drobiazko ir P. Vanago išbraukimo iš apdovanotojų sąrašo

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pasirašė dekretą, kuriuo išbraukė ledo čiuožėjų porą Margaritą Drobiazko ir Povilą Vanagą iš apdovanotųjų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordinu sąrašo, pažeminus apdovanotojo vardą.

...

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 17:12 Tauta Siūlo Žmonės dėl civilinės sąjungos nori referendumo
Nors dabartinė Seimo dauguma vis bando prastumti įstatymų projektus, homoseksualias poras prilyginančias šeimoms, panašu, visuomenės perkalbėti nepavyksta. Naujausia apklausa rodo, kad gyventojai nepritaria tokiems siūlymams, o klausimus dėl homoseksualių šeimų įteisinimo norėtų spręsti patys refere...

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 16:25 Receptai | Patiekalai Mes su vyru pamėgome šiuos skanėstus – dingsta kaip saulėgrąžos
Kiaušinius suplakame šluotele, pilame kambario temperatūros kefyrą, pabarstome kepimo milteliais ir permaišome. Dedame varškę, sūdome ir permaišome. Beriame smulkiai pjaustytus svogūnų laiškus, petražoles ir permaišome....

Skaityti daugiau

Naujienos iš interneto