Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Birželio » 28

Mažiausiai 13 žmonių žuvo per raketos smūgį perpildytame Ukrainos prekybos centre

Pirmadienį per Rusijos raketų smūgį perpildytam prekybos centrui centrinės Ukrainos Kremenčuko mieste žuvo mažiausiai 13 žmonių, pranešė regiono gubernatorius, patikslindamas ankstesnius duomenis.

"Šiandien Rusijos smūgis Kremenčuko prekybos centrui yra vienas įžūliausių teroro aktų Europos istorijoje", - sakė Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis (Volodymyr Zelensky) savo vakarinėje laidoje, paskelbtoje "Telegram".

Poltavos srities, kurioje yra Kremenčiukas, gubernatorius Dmytro Luninas sakė, kad žuvusiųjų skaičius padidėjo nuo 10 iki mažiausiai 13, daugiau kaip 40 žmonių sužeista.

Anksčiau V. Zelenskis sakė, kad "daugiau kaip tūkstantis civilių" buvo prekybos centre, kai raketos smogė į miestą, kuriame prieš karą gyveno 220 000 žmonių.

"Prekybos centras dega, gelbėtojai gesina gaisrą. Aukų skaičiaus neįmanoma įsivaizduoti", - socialiniame tinkle "Facebook" rašė V. Zelenskis.

Vaizdo įraše, kuriuo pasidalijo Ukrainos prezidentas, matyti liepsnų apimtas prekybos centras, o lauke - dešimtys gelbėtojų ir ugniagesių automobilis.

Gelbėjimo tarnybos taip pat paskelbė nuotraukų, kuriose matyti rūkstantys pastato likučiai, o ugniagesiai ir gelbėtojai bando išvalyti nuolaužas.

Ukrainos gynybos ministerija teigė, kad smūgis buvo sąmoningai suplanuotas taip, kad sutaptų su judriausiomis prekybos centro valandomis ir būtų kuo daugiau aukų.

Ukrainos karinės oro pajėgos teigė, kad į prekybos centrą pataikė Kh-22 prieštankinės raketos, paleistos iš Tu-22 bombonešių iš Kursko srities vakarų Rusijoje.

"Raketų ugnis į Kremenčuką pataikė į labai judrią vietovę, kuri neturi jokio ryšio su karo veiksmais", - socialiniame tinkle "Facebook" rašė miesto meras Vitalijus Maleckis.

Luninas pasmerkė ataką kaip "karo nusikaltimą" ir "nusikaltimą žmoniškumui", sakydamas, kad tai buvo "ciniškas teroro aktas prieš civilius gyventojus".

Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba paragino Kijevo sąjungininkus tiekti daugiau sunkiosios ginkluotės ir įvesti naujas sankcijas Rusijai.

"Rusija daro gėdą žmonijai ir turi susilaukti pasekmių", - parašė jis socialiniame tinkle "Twitter".

Prezidento padėjėjas Michailas Podoliakas apkaltino Rusiją esant "teroristine valstybe".

JAV valstybės sekretorius Antonijus Blinkenas (Antony Blinken) socialiniame tinkle "Twitter" pareiškė, kad "pasaulis yra pasibaisėjęs šiandieniniu Rusijos raketų smūgiu, kuris pataikė į perpildytą Ukrainos prekybos centrą - tai naujausias iš eilės žiaurumų".

Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Džonsonas (Boris Johnson) sakė, kad šis išpuolis parodė Rusijos vadovo Vladimiro Putino "žiaurumo ir barbariškumo gelmes".

Prancūzijos užsienio reikalų ministerija taip pat pasmerkė išpuolį.

"Rusija, beatodairiškai bombarduodama civilius gyventojus ir civilinę infrastruktūrą, toliau siaubingai pažeidinėja tarptautinę humanitarinę teisę", - parašė ji socialiniame tinkle "Twitter".

"Rusija turi atsakyti už savo veiksmus".

Agence France-Presse (AFP) yra Prancūzijos valstybinė tarptautinė naujienų agentūra, įsikūrusi Paryžiuje. Tai seniausia pasaulyje naujienų agentūra, įkurta 1835 m. kaip "Havas".

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
05.10.2022 laikas 15:56 Asteroidas, sunaikinęs dinozaurus, sukėlė ir pasaulinį cunamį
Remiantis nauju tyrimu, prieš 66 mln. metų į Žemę atsitrenkęs miesto dydžio asteroidas išnaikino dinozaurus ir sukėlė siaubingą cunamį, kuris nusirito per visą planetą.

Skaityti daugiau

04.10.2022 laikas 22:49 Kaip sužinoti, kad žmogus jūsų nemyli ar net nemylėjo
Gyvenate kartu jau metus, bet vis dar jaučiate, kad nėra meilės. Čia nėra vyras, kuris jus myli, ir galbūt jis niekada jūsų nemylėjo. Bet kaip tai sužinoti? Kad jis buvo tikslesnis už įprastą intuiciją ir asmeninius pojūčius. Apie tai ir kalbėsime. J...

Skaityti daugiau

04.10.2022 laikas 20:06 Kaip Federalinis rezervų bankas naudojasi "klimato kaita" kaip pretekstu sukurti Amerikos socialinio kredito sistemą
Federalinis rezervų bankas, prisidengdamas planetos gelbėjimu nuo "žmogaus sukeltos klimato kaitos", imasi veiksmų, kad Amerikoje būtų įdiegta Kinijos stiliaus socialinio kredito sistema.

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:41 Receptai | Patiekalai Saldžios baltos duonos riekelės su cinamonu
Kiaušinius išplakame su pienu ir cukrumi. Plakinyje mirkome forminės duonos riekeles ir kepame keptuvėje įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Iškeptas, dar karštas, riekeles apibarstome cinamonu. Skanaus!...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:37 Receptai | Patiekalai Netikras zuikis su žaliaisiais žirneliais
Jeigu netikras zuikis keliaus ant vaišių stalo, galima jį papuošti... iš kvapiųjų pipirų padaryti akytes ir nosytę, o iš lauro lapų – auseles. Skanaus!

Skaityti daugiau

28.09.2022 laikas 14:13 Receptai | Patiekalai Cukinijų kepsneliai su kumpiu ir sūriu (video)
Cukinijų kepsnelius išmirkykite kiaušinių plakinyje, apvoliokite džiūvėsiuose ir kepkite įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Skanaus!

Skaityti daugiau