Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Liepos » 4

Uzbekistano prezidentas paskelbė apie per neramumus žuvusius žmones

Uzbekistano prezidentas sekmadienį paskelbė apie žuvusius civilius gyventojus ir teisėsaugos institucijų darbuotojus per protestus šalies autonominiame Karakalpakstano regione, kuriame kilo masiniai neramumai dėl planuojamos konstitucinės reformos.

"Deja, yra žuvusių civilių ir teisėsaugos pareigūnų", - sakė Šavkatas Mirzijojevas (Shavkat Mirziyoyev) sekmadienį per kalbą Karakalpakstane, kurią jo spaudos tarnyba perdavė "Telegram". Jis nenurodė konkretaus skaičiaus ir nedetalizavo mirties priežasčių.

Uzbekistanas šeštadienį paskelbė mėnesio trukmės nepaprastąją padėtį skurdžiame vakariniame regione, kuriame penktadienį kilo didelis protestas dėl siūlomų konstitucijos pakeitimų, kurie susilpnintų regiono statusą.

Nuo to laiko M. Mirzijojevas pažadėjo iš konstitucijos projekto, dėl kurio artimiausiais mėnesiais turėtų būti surengtas referendumas, išbraukti regioną liečiančias pataisas.

Sekmadienį Mirzijojevas antrą kartą per dvi dienas apsilankė regione.

"Grupė žmonių, prisidengusi melagingais šūkiais, pelnė piliečių pasitikėjimą, suklaidino juos, nepakluso teisėtiems valdžios institucijų reikalavimams, sukėlė chaosą ir bandė užgrobti vietos valdžios institucijų pastatus", - sakė jis vietos įstatymų leidėjams.

"Kelios grupės bandė užgrobti Nukuso miesto Vidaus reikalų departamento ir Krašto apsaugos departamento pastatus, siekdamos gauti ginklų", - teigė jis.

"Pasinaudodami savo skaitine persvara, šie vyrai užpuolė teisėsaugos pareigūnus, žiauriai juos sumušė ir padarė sunkių sužalojimų", - pridūrė jis.

Praėjusią savaitę paskelbus pakeitimų projektą, pagal kurį iš regiono atimamas nominalus "suvereno" statusas ir teisė atsiskirti nuo Uzbekistano visuotiniu referendumu, Karakalpakstane labai sutriko interneto ryšys.

Regiono pavadinimas kilęs nuo karakalpakų tautos.

Jų yra daug tokiuose miestuose kaip Nukusas, kur vyko protestas, tačiau dabar jie sudaro mažumą vakariniame regione, kuriame gyvena du milijonai žmonių.

Agence France-Presse (AFP) yra Prancūzijos valstybinė tarptautinė naujienų agentūra, įsikūrusi Paryžiuje. Tai seniausia pasaulyje naujienų agentūra, įkurta 1835 m. kaip Havas.

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
12.08.2022 laikas 18:15 Žolelės “iššluos” smėlį ir akmenis

Akmenis iš tulžies pūslės ir inkstų galima pašalinti ir be operacijos. Vaistažolės malšina tulžies latakų uždegimą, gerina skrandžio ir virškinimo trakto veiklą, įveikia fibromiomas, mastopatiją, cistas; praeina disbakteriozė, chlamidiozė; sprendžiamos problemos su širdimi, oda ir kt.

...

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 10:13 Liaudiški patarimai (receptai) padeda įveikti ligas!
Tai išvis miško karalius! Šie stebuklingi vaisiai padeda pratęsti gyvenimą daugybei žmonių (onkologinių ligonių). Tai nepakeičiama priemonė tiems, kurie serga mastopatija, mioma, endometrioze, artritu, prostatos adenoma, podagra, reumatizmu, osteochondroze, inkstų ligomis....

Skaityti daugiau

11.08.2022 laikas 22:46 Auksinis ūsas normalizuoja medžiagų apykaitą ir stiprina kraujagyslių sistemą
Visi žino, kad auksinis ūsas turi gydomųjų savybių: uždegimą slopinančių, antiseptinių, žaizdas gydančių, antisklerotinių, regeneruojančių, skausmą malšinančių, imunitetą stiprinančių.

Skaityti daugiau

11.08.2022 laikas 22:36 Kuo pavojinga pūslelinė

Šią ligą sukelia virusas, ląstelių viduje esantis parazitas. Įsitaisęs šį virusą, žmogus praktiškai niekada gyvenime nebeatsikratys jo.

Skaityti daugiau

11.08.2022 laikas 22:27 Nervus gydome homeopatiškai
Nervinis šokas (nervų sutrikimas) vis dažniau pasitaiko įvairaus amžiaus ir įvairių profesijų žmonėms. Priežasčių gali būti įvairiausių: nuo nedidelės problemos darbe iki artimųjų netekties. Nervai sutrinka ir moterims, ir vyrams, tačiau dėl per didelio emocionalumo silpnoji lytis gerokai dažniau pa...

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 10:27 Tauta Siūlo „Naisių vasara 2022. ŽOLINĖ“: Atsisakę kiršinti ir skaldyti visuomenę

Šią savaitę pasirodžius galutinei antrojo šiemet festivalio Naisiuose programai, internetas tiesiog ūžia. Į sceną čia lips ne tik Lietuvos muzikos pasaulio legenda Gytis Paškevičius, bet ir puikiai žinomi atlikėjai.

...

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 08:53 Receptai | Patiekalai Sorų kruopų nauda tavo sveikatai, receptai
Pagal baltymų ir riebalų kiekį sorų kruopos lenkia miežines, perlines, grikių kruopas, o pagal kaloringumą nenusileidžia grikių ir ryžių kruopoms. Iš sorų kruopų ruošiama košė su vandeniu ir pienu, užkepėlės, kotletai, kroketai, sriubos....

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 17:18 Tauta Siūlo G. Nausėda pasirašė dekretą dėl M. Drobiazko ir P. Vanago išbraukimo iš apdovanotojų sąrašo

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pasirašė dekretą, kuriuo išbraukė ledo čiuožėjų porą Margaritą Drobiazko ir Povilą Vanagą iš apdovanotųjų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordinu sąrašo, pažeminus apdovanotojo vardą.

...

Skaityti daugiau

Naujienos iš interneto