Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Liepos » 4

Bezosas kritikuoja Bideno kreipimąsi dėl mažesnių benzino kainų

"Amazon" įkūrėjas Džefas Bezosas (Jeff Bezos) sukritikavo JAV prezidentą Džo Bideną ( Joe Biden) už tai, kad šis paragino naftos bendroves sumažinti itin aukštas benzino kainas, todėl Baltieji rūmai sekmadienį stojo ginti JAV vadovo.

"Mano žinia bendrovėms, valdančioms degalines ir nustatančioms kainas degalinėse, yra paprasta: dabar yra karo ir pasaulinio pavojaus metas", - šeštadienį tviteryje rašė J. Bidenas.

"Sumažinkite kainą, kurią taikote degalinėse, kad ji atspindėtų išlaidas, kurias mokate už produktą. Ir padarykite tai dabar", - pridūrė J. Bidenas.

J. Bezosas sakė, kad J. Bideno pastabos buvo "arba tiesioginis klaidingas nukreipimas, arba gilus pagrindinės rinkos dinamikos nesupratimas".

"Ouch. Infliacija yra per daug svarbi problema, kad Baltieji rūmai galėtų toliau daryti tokius pareiškimus", - šeštadienį tviteryje rašė JAV milijardierius.

Benzino kainos degalinėse tapo platesnio masto kainų kilimo Jungtinėse Valstijose simboliu ir mažina J. Bideno reitingą prieš lapkritį vyksiančius įstatymų leidybos rinkimus.

J. Bidenas nuolat užsipuola naftos bendroves, sakydamas, kad joms rūpi tik pelnas, o ne vidutinio vartotojo gerovė.

Bendrovės savo ruožtu teigia, kad jos padidino gavybą, bandydamos suvaldyti kainas, tačiau jos nustatomos pasaulinėje rinkoje ir priklauso nuo dinamikos, kurios JAV naftos milžinės nekontroliuoja.

Baltųjų rūmų spaudos sekretorė Karine Jean-Pierre sekmadienį socialiniame tinkle "Twitter" pareiškė, kad per pastarąjį mėnesį naftos kainos sumažėjo apie 15 JAV dolerių už barelį.

"Tačiau kainos prie siurblių beveik nesumažėjo. Tai nėra "pagrindinė rinkos dinamika". Tai rinka, kuri žlugdo Amerikos vartotojus", - rašė ji.

Nuo birželio pradžios benzino kainos viršijo 5 JAV dolerių už galoną, o tai beprecedentis atvejis automobilius mėgstančioje šalyje. Nuo to laiko kainos šiek tiek sumažėjo, tačiau vis dar yra toli nuo prieš metus buvusio 3 JAV dolerių už galoną lygio.

Baltųjų rūmų atstovas spaudai nacionalinio saugumo klausimais Džonas Kirbis (John Kirby) sekmadienį taip pat gynė prezidentą, pasirodęs "Fox News" laidoje.

"Prezidentas labai, labai sunkiai dirba įvairiose srityse... stengdamasis sumažinti kainą", - sakė J. Kirby.

Jis paminėjo J. Bideno pasiūlymą šią vasarą sustabdyti federalinio dujų mokesčio taikymą - tam reikėtų Kongreso pritarimo - ir sprendimą panaudoti JAV strategines naftos atsargas, kad rinkai būtų tiekiama daugiau produktų.

"Jis žino, kad tai neišspręs visų problemų, bet padės, jei visi bendradarbiaus šiuo klausimu. Galėtume sumažinti kainą bent jau maždaug vienu doleriu už galoną", - sakė Kirbis.

Agence France-Presse (AFP) yra Prancūzijos valstybinė tarptautinė naujienų agentūra, įsikūrusi Paryžiuje. Tai seniausia pasaulyje naujienų agentūra, įkurta 1835 m. kaip "Havas".

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
14.08.2022 laikas 21:26 Įrodymai patvirtina, kad lėktuvą TWA 800 numušė JAV kariuomenė, o po to vyko masinis koordinuotas slėpimas
Oficiali 1996 m. liepos 17 d. įvykusios tragiškos oro bendrovės "Trans World Airlines" (TWA) reiso 800 lėktuvo katastrofos versija teigia, kad lėktuvas tiesiog "sprogo" iš niekur ir kad nebuvo jokio teroristinio nusikaltimo....

Skaityti daugiau

14.08.2022 laikas 21:04 Tyrimo rezultatai rodo, kad apie 30 % jaunų žmonių, kuriems buvo atlikta COVID injekcija, patiria širdies pažeidimų
Nauji Tailande atlikti tyrimai parodė, kad iš 10 vaikų, "paskiepytų" nuo Wuhan koronaviruso (COVID-19), trims iš jų dėl to išsivysto širdies problemų.

Skaityti daugiau

14.08.2022 laikas 20:43 Gėjų pedofilų pora įsivaikino berniukus tik tam, kad kurtų vaikų pornografiją
Waltono apygardoje, Ga. valstijoje, netoli Atlantos, gyvenančiai homoseksualų porai pareikšta daugybė kaltinimų lytiniais nusikaltimais prieš vaikus.

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 10:27 Tauta Siūlo „Naisių vasara 2022. ŽOLINĖ“: Atsisakę kiršinti ir skaldyti visuomenę

Šią savaitę pasirodžius galutinei antrojo šiemet festivalio Naisiuose programai, internetas tiesiog ūžia. Į sceną čia lips ne tik Lietuvos muzikos pasaulio legenda Gytis Paškevičius, bet ir puikiai žinomi atlikėjai.

...

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 08:53 Receptai | Patiekalai Sorų kruopų nauda tavo sveikatai, receptai
Pagal baltymų ir riebalų kiekį sorų kruopos lenkia miežines, perlines, grikių kruopas, o pagal kaloringumą nenusileidžia grikių ir ryžių kruopoms. Iš sorų kruopų ruošiama košė su vandeniu ir pienu, užkepėlės, kotletai, kroketai, s...

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 17:18 Tauta Siūlo G. Nausėda pasirašė dekretą dėl M. Drobiazko ir P. Vanago išbraukimo iš apdovanotojų sąrašo

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pasirašė dekretą, kuriuo išbraukė ledo čiuožėjų porą Margaritą Drobiazko ir Povilą Vanagą iš apdovanotųjų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordinu sąrašo, pažeminus a...

Skaityti daugiau