Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Pasaulis » 2024 » Birželio » 27

Aidaho ūkininkams už pasėlių laistymą skiriamos baudos po 300 JAV dolerių už kiekvieną hektarą...

Aidaho ūkininkams už pasėlių laistymą skiriamos baudos po 300 JAV dolerių už kiekvieną hektarą...

Aidaho valstijos ūkininkai garsiai kalba apie nepagrįstus ir pražūtingus valstijos įsakymus riboti vandens tiekimą, keliančius grėsmę jų egzistavimui. Aidaho Vandens išteklių departamentas išleido plataus masto įsakymą dėl vandens apribojimo, turintį įtakos dešimtims milijonų akrų dirbamos žemės visoje valstijoje. Valstija grasina nepriklausomiems ūkininkams skirti 300 JAV dolerių baudas už akrą už pasėlių laistymą nuosavais šuliniais.

Šis žingsnis žengiamas tuo metu, kai vandens ištekliai visoje valstijoje yra stabilūs, todėl panašu, kad sąmoningai siekiama sabotuoti nepriklausomus ūkininkus, dirbtinai sukeliant vandens trūkumą, dėl kurio nukentės visos valstijos šieno, bulvių ir pieno ūkiai. Šie skandalingi įsakymai dėl apribojimų pakirs daugybės ūkininkų pragyvenimo šaltinius, o tai turės įtakos Aidaho ekonomikai ir padidins maisto produktų kainas visose Jungtinėse Valstijose.

Tai yra suplanuotas badas, todėl valstijos vadovai privalo imtis veiksmų, kad sustabdytų sabotažą.

Vietos ūkininkams grasinama nutraukti vandens tiekimą 500 000 hektarų

Vietos ūkininkas Kristoferis apie šią problemą kalbėjo naujame virusiniame vaizdo įraše.

"Jie nori, kad mums atjungtų vandenį", - šaukia jis ir išsamiai pasakoja, kaip šis įgaliojimas paveiks ne tik jo ūkį, bet ir galimai 500 000 hektarų dirbamos žemės visoje valstijoje.

Kristoferio ūkiai paprastai priklauso nuo paviršinio vandens, tačiau jie taip pat kasmet naudoja tris iš aštuonių savo šulinių. Jis išsamiai papasakojo, kaip ūkininkai efektyviai naudoja gręžinius net ir sausros metu. 2021 m. visame Aidaho valstijoje iškrito mažai kritulių ir ūkininkai negalėjo grąžinti vandens pertekliaus atgal į vandeningąjį sluoksnį. Nuo to laiko vandens lygis atsistatė, tačiau tai nesustabdė Twin Falls kanalo bendrovės ir Vandens išteklių departamento nuo veiksmų, kuriais siekiama apriboti tai, ką ūkininkai gali naudoti ateityje.

Ūkininkams, kurie nesilaikys apribojimų, bus skiriama 300 JAV dolerių bauda už akrą. Tai būtų pražūtinga šienaujantiems ūkiams, nes jie beveik iš karto būtų priversti nutraukti veiklą. Šieno praradimas pakenks visos valstijos pieno ūkiams, nes padidės gyvulių pašarų kainos. Bulvių augintojai iš pradžių gal ir galės sau leisti mokėti baudas, tačiau dėl apribojimų galiausiai sumažės jų ūkių našumas ir efektyvumas, todėl per ateinantį dešimtmetį neišvengiamai teks nutraukti veiklą. Poveikis bus juntamas nuo techninės priežiūros komandų, sunkvežimių vairuotojų iki pašarų sandėliavimo įmonių.

Vandens karai Aidaho valstijoje kelia grėsmę ūkiams, dėl to kyla maisto produktų kainos visoje JAV.

Krizė kyla dėl 2015 m. sudaryto susitarimo tarp Twin Falls kanalo bendrovės ir požeminio vandens naudotojų. Šis susitarimas, skirtas valdyti vandens naudojimą mažėjant ištekliams, šiuo metu tapo problema. Kadangi 2021 m. trūks 74 000 akrų pėdų vandens, o situaciją dar labiau apsunkino didelė sausra, kanalo bendrovė pasinaudojo savo pirmumo teisėmis į vandenį, todėl jaunesniųjų teisių į vandenį turėtojai, tokie kaip Kristoferis ir jo kolegos ūkininkai, bus priversti prisiimti pagrindinę trūkumo naštą.

Pasekmės stulbinamos. Bingemo apygardoje, garsėjančioje bulvių auginimu, beveik 150 000 hektarų plotų bus apribotas vandens tiekimas. Vien Bingemo apygarda gali netekti iki 400 milijonų JAV dolerių išteklių. Šis žingsnis ne tik kelia pavojų Aidaho, kaip didžiausios bulvių augintojos, statusui, bet ir visai žemės ūkio tiekimo grandinei.

Danija pirma pasaulyje įvedė anglies dioksido mokestį, kuriuo apmokestinami gyvulių išmatos ir raugėjimas

"Tai ne tik vietinis reiškinys, - perspėja Kristoferis, - jis bus juntamas nacionaliniu ir pasauliniu mastu", todėl, jei apribojimai tęsis, sparčiai kils maisto kainos ir ekonominiai sunkumai.

Kristoferis atkreipia dėmesį, kad pasenusi infrastruktūra ir netinkamas valdymas dar labiau didina problemą. Twin Falls kanalo bendrovė, veikianti pagal šimtmečio senumo technologiją, eikvoja vandens atsargas, kurios kitu atveju galėtų sumažinti būsimą vandens trūkumą. Užuot sutikęs su inžineriniu uždarymu ir dėl to kilusiu badu, Kristoferis ir kiti ūkininkai susivienija ir ragina visiškai modernizuoti infrastruktūrą, įskaitant vandens nukreipimo ir kontrolės įrenginius, kurie galėtų optimizuoti vandens naudojimą. Kristoferis ir vietos ūkininkų bendruomenė Aidaho valstijoje taip pat ragina geriau spręsti šį klausimą ir prašo gubernatoriaus Brado Litlo įsikišti.

"Jei nebus ūkių, nebus ir maisto", - perspėja Kristoferis.

P.S. kodėl taip daroma, patys pagalvokite... Klausymas, kas pirmas pasisakys už vandens mažinimą, ūkininkams? Šulinių vandenio naudojimą? Norite, kad nieko neaugintumėte ir būtumėte laimingi ir priklausomi? Suvarys į miestus, neturėsite iš ko gyventi... o po to kontrolė? Mokesčiai bus didinami..., tuo galite neabejoti... Prisidengdami mokslu, karu ir t.t. Įdomu, o ką jūs manote? Rašykite komentaruose... galite iš anonimiškai... paspaudus ikonėlę.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
21.09.2018 laikas 08:05 Receptai Vaistažolių mišiniai nuo bronchito, plaučių uždegimo

Bronchitas liaudies medicinoje, vaistažolių mišiniai nuo bronchito, plaučių uždegimo, bronchitas, bronchito gydymas, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis ...

Skaityti daugiau

07.07.2019 laikas 19:43 Receptai Traškūs vištienos sparneliai

Gaminame. Traškūs vištienos sparneliai. Į keptuvę pilame nemažai aliejaus (turi būti apsemta bent puse sparnelio). Kai aliejus įkaista, ugnį primažiname, nes viršus apdegs, o sparneliai dar bus neiškepę. Skanaus!

...

Skaityti daugiau

22.08.2018 laikas 09:35 Receptai Vaistažolės vočių, furunkulų, šunvočių gydymui

Vočių, furunkulų gydymas liaudies medicinoje, Vaistažolės vočių, furunkulų, šunvočių gydymui, receptai votims gydyti, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
13.07.2024 laikas 20:30 Meilė virš 50 atrodo būtent taip…
Ji atėjo į miegamąjį jau po ketvirtos ryto. Jis knarkė. Gulėjo ant nugaros ir tyliai šnarpštė. Maža lempelė šalia jos spintelės degė – kad ji nesukluptų prietemoje. Jis rūpestingai paliko ją degti specialiai dėl jos....

Skaityti daugiau

13.07.2024 laikas 19:15 Kaip vartoti kalcį, kad nepakenktumėte organizmui?
KALIS yra mikroelementas, dalyvaujantis žmogaus organizmo ląstelių kūrime. Jis užtikrina kaulų, dantų, nagų tvirtumą, prisideda prie normalios širdies ir kitų gyvybiškai svarbių organų veiklos, mažina kraujospūdį ir teigiamai veikia kraujo krešėjimą....

Skaityti daugiau

13.07.2024 laikas 18:12 Naktiniai kojų mėšlungiai: pavojus!

Net 60 proc. suaugusiųjų yra patyrę nemalonų ir neretai skausmingą reiškinį, kai naktį sutraukia kojų mėšlungis, neretai sukeliantis nemigą.

Skaityti daugiau