Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Liepos » 5

13 milijonų gyventojų turintis Kinijos miestas vėl uždarytas, kad būtų išvengta "Covid" "sprogimo

Antradienį pareigūnai pranešė, kad po to, kai Kinijos mieste buvo užregistruota keletas Covid-19 atvejų, o visoje šalyje kilus protrūkių, Pekinas laikosi nulinės tolerancijos virusui principo, Sianio miesto įmonės, mokyklos ir restoranai bus uždaryti vienai savaitei.

Kinija yra paskutinė iš didžiųjų ekonomikų, kuri laikosi nulinės Covid strategijos ir, siekdama išnaikinti naujus užsikrėtimo atvejus, skubiai uždaro patalpas, nustato karantiną ir apriboja keliones.

Remiantis oficialiais pranešimais, Sianas - istorinis 13 mln. gyventojų turintis miestas, kuriame praėjusių metų pabaigoje buvo uždarytas mėnesiui, - nuo šeštadienio pranešė apie 18 atvejų, kuriuos sukėlė greitai plintantis Omicron viruso variantas.

Antradienį surengtoje spaudos konferencijoje miesto pareigūnas Zhang Xuedongas (Zhang Xuedong) sakė, kad Sianas įgyvendins "septynias dienas truksiančias laikinas kontrolės priemones", kurios "leis visuomenei kiek įmanoma labiau nurimti, sumažins judrumą ir kryžminio užsikrėtimo riziką".

"Turime lenktyniauti ir su laiku, ir su virusu..., kad apsisaugotume nuo visų galimų rizikų ir paslėptų pavojų ir ryžtingai išvengtume bendruomenės plitimo sprogimo", - sakė Zhangas.

Viešosios pasilinksminimo vietos, įskaitant užeigas, interneto kavines ir karaokės barus, nuo trečiadienio vidurnakčio užvers duris, sakoma miesto valdžios pranešime.

Restoranams nebus leidžiama aptarnauti valgytojų patalpose, tačiau jie ir toliau galės teikti išsinešimo paslaugas, sakoma pranešime.

Mokyklose vasaros atostogos prasidės anksčiau, o universitetų miesteliai bus uždaryti.

Sianas, kuriame yra Terakotinių karių namai, anksčiau buvo paskelbęs vieną ilgiausių Kinijoje įsakymų likti namuose - gruodžio-sausio mėn. jis buvo uždarytas mėnesiui, nes buvo aptikta tūkstančiai Covid atvejų.

Miesto valdžia sulaukė kritikos dėl to, kaip elgėsi su uždarymo laikotarpiu, kai kilo problemų dėl maisto tiekimo ir medicinos tragedijų, nes pacientai negalėjo patekti į ligonines.

Kai kurie turistinio miesto gyventojai antradienį socialinėje žiniasklaidoje išreiškė pasibaisėjimą dėl uždarymo.

"Jie tarsi priklausomi nuo uždarymų. Ką dar jie apskritai daro?" - rašė vienas iš jų į "Twitter" panašioje platformoje "Weibo".

"Štai ir vėl", - skundėsi kitas.

Nacionalinės sveikatos komisijos (NHC) duomenimis, antradienį Kinijoje užregistruoti 335 nauji susirgimai šalies viduje, kurių dauguma buvo besimptomiai.

Naujausias didelis ligos paūmėjimas Kinijoje yra centrinėje Anhui provincijoje, kur 1,7 mln. žmonių dviejose apskrityse nuo antradienio buvo nurodyta likti namuose.

NHC duomenimis, apie 90 proc. iš beveik 300 pirmadienį provincijoje užregistruotų infekcijų buvo besimptomės. Iki šiol per protrūkį nustatyta daugiau kaip 1 000 atvejų.

Atskirai Šanchajaus miesto pareigūnai daugelyje rajonų pradėjo naują privalomo Covid testavimo etapą po to, kai nuo sekmadienio "paeiliui buvo užregistruota daug vietinių teigiamų atvejų".

Daugelis iš 25 mln. šio prekybos centro gyventojų nuo antradienio iki ketvirtadienio turės atlikti du testus, pranešė valdžios institucijos.

Nepaisant to, kad gegužės pabaigoje buvo oficialiai atšauktas du mėnesius trukęs varginantis viso miesto uždarymas, Šanchajaus dalyse vis dar vyksta vietiniai uždarymai ir testavimo akcijos, nustačius pavienius naujus atvejus.

Agence France-Presse (AFP) yra Prancūzijos valstybinė tarptautinė naujienų agentūra, įsikūrusi Paryžiuje. Tai seniausia pasaulyje naujienų agentūra, įkurta 1835 m. kaip "Havas".

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
10.08.2022 laikas 23:56 Paskutinė santykių riba jau peržengta. Ribos ženklas

Meilės, draugystės, giminystės ir kantrybės riba – tai anaiptol ne abejingumas. Yra dar baisesnė ir galutinė riba, nors tasai žodis laikomas geru, teigiamu.

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 23:50 Jei moteris praranda savo moteriškąją energiją

Jeigu taip atsitinka, ji paprasčiausiai pavirsta, atleiskite už išsireiškimą – „boba“. Be to, pati moteris labai retai pastebi šią savo transformaciją. Priešingai, jai atrodo, kad ji tapo kieta ir stipri, taip pat sėkminga ir savarankiška. Tačiau aplinkiniai ją mato visai kitaip...

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 20:43 Naujasis Kosta Rikos prezidentas nutraukia "neteisėtus" Covid vakcinos įpareigojimus

Naujai išrinktas prezidentas Rodrigo Čavesas (Rodrigo Chaves) pareiškė: "Kosta Rikos gyventojai nėra galvijai, kuriuos reikia mušti medžio gabalu, kad jie būtų paskiepyti".

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 20:28 "Pfizer" pradeda Laimo ligos vakcinos 3 fazės tyrimą
Šią savaitę bendrovė "Pfizer" pranešė pradėjusi paskutinį eksperimentinės vakcinos, skirtos Laimo ligos prevencijai 5 metų ir vyresniems žmonėms, bandymų etapą.

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 20:17 Kyla abejonių dėl JK Meteorologijos tarnybos teiginių apie kylančią JK ir pasaulio temperatūrą

Paskelbus kaltinamąją ataskaitą apie JAV meteorologijos stotis, kyla pagrįstų abejonių dėl JK meteorologijos tarnybos deklaruojamo visuotinio atšilimo masto.

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 17:18 Tauta Siūlo G. Nausėda pasirašė dekretą dėl M. Drobiazko ir P. Vanago išbraukimo iš apdovanotojų sąrašo

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pasirašė dekretą, kuriuo išbraukė ledo čiuožėjų porą Margaritą Drobiazko ir Povilą Vanagą iš apdovanotųjų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordinu sąrašo, pažeminus apdovanotojo vardą.

...

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 17:12 Tauta Siūlo Žmonės dėl civilinės sąjungos nori referendumo
Nors dabartinė Seimo dauguma vis bando prastumti įstatymų projektus, homoseksualias poras prilyginančias šeimoms, panašu, visuomenės perkalbėti nepavyksta. Naujausia apklausa rodo, kad gyventojai nepritaria tokiems siūlymams, o klausimus dėl homoseksualių šeimų įteisinimo norėtų spręsti patys refere...

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 16:25 Receptai | Patiekalai Mes su vyru pamėgome šiuos skanėstus – dingsta kaip saulėgrąžos
Kiaušinius suplakame šluotele, pilame kambario temperatūros kefyrą, pabarstome kepimo milteliais ir permaišome. Dedame varškę, sūdome ir permaišome. Beriame smulkiai pjaustytus svogūnų laiškus, petražoles ir permaišome....

Skaityti daugiau

Naujienos iš interneto