Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Liepos » 9

JAV paskelbė apie daugiau tiksliųjų raketų sistemų "Himars" Ukrainai

Jungtinės Valstijos penktadienį paskelbė, kad atsiųs Ukrainai daugiau raketų sistemų "Himars" ir naujų tiksliųjų artilerijos sviedinių, taip padidindamos jos galimybes atakuoti Rusijos ginklų sandėlius ir tiekimo grandines.

Pasak aukšto rango gynybos pareigūno, į naują 400 mln. dolerių vertės ginklų paketą bus įtrauktos keturios "Himars" paleidimo sistemos su šaudmenimis, kurios padėjo Ukrainos pajėgoms atakuoti taikinius, pavyzdžiui, amunicijos sandėlius, valdomomis raketomis iš didesnio atstumo, iš Rusijos artilerijos veikimo zonos.

Naudodama "Himars" sistemą, "Ukraina dabar sėkmingai smogia į Rusijos vietoves Ukrainoje, giliau už fronto linijos, ir trikdo Rusijos galimybes vykdyti artilerijos operacijas", - sakė pareigūnas.

Į paketą taip pat bus įtraukta 1 000 šovinių naujos rūšies 155 mm artilerijai skirtos amunicijos, kurią tiekia Ukrainos Vakarų sąjungininkai.

Aukšto rango gynybos pareigūnas sakė, kad naujieji artilerijos šoviniai yra ir ilgesnio nuotolio, ir tikslesni nei tie, kuriuos Pentagonas tiekė anksčiau.

"Tai suteikia Ukrainai tikslius pajėgumus konkretiems taikiniams. Tai leis sutaupyti amunicijos, bus veiksmingiau", - sakė pareigūnas.

Pareigūnas atsisakė pasakyti, ar naujoji amunicija yra "Excalibur" šoviniai - valdomi sviediniai, kurie gali nuskrieti daugiau kaip 40 km ir tiksliai nukreipti šaudmenis į taikinį.

Kanada jau nusiuntė Ukrainai keletą brangių, JAV pagamintų "Excalibur", tačiau Pentagonas nepranešė, ar tai padarė.

Analitikai mano, kad nuo tada, kai praėjusį mėnesį Ukrainai buvo pateikti pirmieji "Himars" paleidimo įrenginiai, Kijevo pajėgos galėjo sėkmingai sunaikinti keliolika ar daugiau Rusijos amunicijos sandėlių toli už fronto linijos.

"Rusai daro labai laipsnišką, ribotą, sunkiai ir brangiai kainuojančią pažangą tam tikrose atrinktose nedidelėse Donbaso erdvėse. Jie gerokai atsilieka nuo savo grafiko", - sakė pareigūnas, turėdamas omenyje rytinį Ukrainos regioną, kurį Rusija siekia visiškai kontroliuoti.

Naudodamiesi savo Himars sistemomis ukrainiečiai per pastarąją savaitę sugebėjo "gerokai sutrikdyti rusų galimybes judėti į priekį", pridūrė pareigūnas.

Agence France-Presse (AFP) yra Prancūzijos valstybinė tarptautinė naujienų agentūra, įsikūrusi Paryžiuje. Tai seniausia pasaulyje naujienų agentūra, įkurta 1835 m. kaip "Havas".

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
09.08.2022 laikas 20:00 Varlinas tiesiogiai - 2022 08 09 - Tobulas štormas
Varlinas tiesiogiai - 2022 08 09 - Tobulas štormas. Pradžia: 19:00 val. Po transliacijos laidą rasite Rumble ir Brighteon kanaluose.

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 20:08 Vaistažolė: Gydomės trūkažolėmis

Trūkažolės gali aprūpinti mus vitaminais ištisus metus: kai kurios rūšys išsaugo vertingąsias savybes, net ilgai laikant šaldytuve ar rūsyje. Trūkažolių šaknys plačiai naudojamos, ruošiant konditerijos gaminius, konservuojant, bet ypač dažnai jos dedamos į natūralią kavą ir kavos gėrimus, kuriems...

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 19:38 Aiškiaregis Krzysztofas Jaczkowskis: Kas laukia pasaulio rudenį?
Po Nancy Pelosi vizito Taipėjuje Kinija sudavė Amerikai skaudų smūgį, uždrausdama eksportuoti smėlį, kuris naudojamas mikroprocesorių substratams gaminti, ir dabar Taivanas apimtas panikos: na, kur dar Žemėje yra šio rečiausio mineralo telkinių?...

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 17:54 Ukrainos Zaporožė artėja prie referendumo dėl Rusijos
Maskvos remiama pietryčių Ukrainos Zaporožės regiono valdžia pirmadienį pareiškė, kad toliau planuoja surengti referendumą dėl prisijungimo prie Rusijos.

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 16:50 Billas Gatesas socialinio kredito balus vadina ‘turtu’
Indijoje veikia didžiausia pasaulyje nacionalinė biometrinių skaitmeninių tapatybės duomenų sistema "Aadhaar" (hindi kalba reiškia "pamatas").

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 16:38 Receptai | Patiekalai Omletas orkaitėje su varške ir daržovėmis
Omletas orkaitėje su varške ir daržovėmis - vasariškas patiekalas su daug baltymų ir vasariškų skonių. Tinka valgyti tiek pusryčiams, tiek pietums. Man jis skanus ir šaltas. Šio patiekalo proporcijas lengva pakeisti. Galima naudoti daugiau ar mažiau kiaušinių....

Skaityti daugiau

05.08.2022 laikas 11:54 Tauta Siūlo Naisių skandalas priminė sovietinius laikus
Taip sako kultūros atstovai, kalbėdami apie situaciją, kai festivalyje „Naisių vasara" paskutinę akimirką dalyvauti atsisakė kone visi turėję groti atlikėjai. Viešai išsakyti pasitraukimo argumentai - išskirtinai politiniai....

Skaityti daugiau

05.08.2022 laikas 11:48 Tauta Siūlo Kyla G.Paškevičiaus palaikymo banga
Pastaruoju metu renginiuose ir viešojoje erdvėje nematyti ne tik plačiai aptarinėjamo SEL`o, bet ir tikros muzikos legendos - Gyčio Paškevičiaus. Po to, kai šoumenas Arūnas Valinskas savo rašinyje atlikėją ir jo sūnų pasiuntė ant „trijų raidžių", šiandien socialiniame tinkle kyla G.Paškevičiaus pala...

Skaityti daugiau

Naujienos iš interneto