Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Liepos » 10

Šimtai žmonių protestuoja prieš korupciją centrinėje Kinijoje

Šimtai žmonių sekmadienį žygiavo protestuodami prieš įtariamą vietinių pareigūnų korupciją centrinės Kinijos Džengdžou (Zhengzhou) mieste - tai reta vieša demonstracija griežtai kontroliuojamoje šalyje, pranešė AFP keli jos dalyviai.

Nuo šalies ekonomikos sulėtėjimo smarkiai nukentėję keturi Henano provincijos bankai nuo balandžio vidurio įšaldė grynųjų pinigų išėmimą, todėl tūkstančiai smulkiųjų indėlininkų liko be lėšų, o tai sukėlė pavienes demonstracijas.

Sekmadienį įvyko vieni didžiausių protestų: pasak kelių liudininkų, kurie nenorėjo būti įvardyti, keli šimtai žmonių susirinko prie Kinijos liaudies banko padalinio Henano sostinėje Zhengzhou.

Socialinėje žiniasklaidoje platinamuose paveikslėliuose buvo matyti plakatai, smerkiantys "Henano valdžios institucijų korupciją ir smurtą".

Protestuotojai buvo "mušami, sužeisti ir kraujavo iš galvos. Neįgalieji taip pat buvo žiauriai sumušti", - AFP pasakojo vienas iš dalyvių, įvertinęs, kad demonstrantų buvo "keli tūkstančiai".

Henano vietos valdžios institucijos protestų iš karto nekomentavo.

Kai kurie demonstrantai kaltina pareigūnus sąmokslu su vietos bankais, kad nuslopintų protestus, o praėjusį mėnesį valdžia buvo apkaltinta, kad, siekdama numalšinti naujus protestus, pasinaudojo "Covid" sveikatos pasais, protestuotojų pasus paversdama raudona spalva, kad jie negalėtų patekti į viešas erdves.

Pagal griežtą Pekino "Covid zero" strategiją sveikatos pasas tapo įprasta gyvenimo Kinijoje dalimi; juo privaloma naudotis norint patekti į daugumą pastatų, prekybos centrų, viešųjų vietų ir tam tikrą viešąjį transportą.

Nors dauguma pritaria, kad ši technologija būtų naudojama visuomenės sveikatos tikslais, kai kurie išreiškė susirūpinimą, kad ji taip pat gali būti naudojama gyventojų stebėjimui, kuris Kinijoje jau plačiai paplitęs.

Griežtai kontroliuojamoje Kinijoje, kur socialinis stabilumas yra oficiali manija, o opozicija greitai slopinama, demonstracijos vyksta palyginti retai.

Tačiau nevilties apimti piliečiai kartais išeina į gatves, nors ir rizikuoja būti suimti ir persekiojami.

Analitikai teigia, kad kai kurių vietinių bankų visoje Kinijoje finansinę padėtį dar labiau pablogino korupcija.

Agence France-Presse (AFP) yra Prancūzijos valstybinė tarptautinė naujienų agentūra, įsikūrusi Paryžiuje. Tai seniausia pasaulyje naujienų agentūra, įkurta 1835 m. kaip "Havas".

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
09.08.2022 laikas 20:00 Varlinas tiesiogiai - 2022 08 09 - Tobulas štormas
Varlinas tiesiogiai - 2022 08 09 - Tobulas štormas. Pradžia: 19:00 val. Po transliacijos laidą rasite Rumble ir Brighteon kanaluose.

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 20:08 Vaistažolė: Gydomės trūkažolėmis

Trūkažolės gali aprūpinti mus vitaminais ištisus metus: kai kurios rūšys išsaugo vertingąsias savybes, net ilgai laikant šaldytuve ar rūsyje. Trūkažolių šaknys plačiai naudojamos, ruošiant konditerijos gaminius, konservuojant, bet ypač dažnai jos dedamos į natūralią kavą ir kavos gėrimus, kuriems...

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 19:38 Aiškiaregis Krzysztofas Jaczkowskis: Kas laukia pasaulio rudenį?
Po Nancy Pelosi vizito Taipėjuje Kinija sudavė Amerikai skaudų smūgį, uždrausdama eksportuoti smėlį, kuris naudojamas mikroprocesorių substratams gaminti, ir dabar Taivanas apimtas panikos: na, kur dar Žemėje yra šio rečiausio mineralo telkinių?...

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 17:54 Ukrainos Zaporožė artėja prie referendumo dėl Rusijos
Maskvos remiama pietryčių Ukrainos Zaporožės regiono valdžia pirmadienį pareiškė, kad toliau planuoja surengti referendumą dėl prisijungimo prie Rusijos.

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 16:50 Billas Gatesas socialinio kredito balus vadina ‘turtu’
Indijoje veikia didžiausia pasaulyje nacionalinė biometrinių skaitmeninių tapatybės duomenų sistema "Aadhaar" (hindi kalba reiškia "pamatas").

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 16:38 Receptai | Patiekalai Omletas orkaitėje su varške ir daržovėmis
Omletas orkaitėje su varške ir daržovėmis - vasariškas patiekalas su daug baltymų ir vasariškų skonių. Tinka valgyti tiek pusryčiams, tiek pietums. Man jis skanus ir šaltas. Šio patiekalo proporcijas lengva pakeisti. Galima naudoti daugiau ar mažiau kiaušinių....

Skaityti daugiau

05.08.2022 laikas 11:54 Tauta Siūlo Naisių skandalas priminė sovietinius laikus
Taip sako kultūros atstovai, kalbėdami apie situaciją, kai festivalyje „Naisių vasara" paskutinę akimirką dalyvauti atsisakė kone visi turėję groti atlikėjai. Viešai išsakyti pasitraukimo argumentai - išskirtinai politiniai....

Skaityti daugiau

05.08.2022 laikas 11:48 Tauta Siūlo Kyla G.Paškevičiaus palaikymo banga
Pastaruoju metu renginiuose ir viešojoje erdvėje nematyti ne tik plačiai aptarinėjamo SEL`o, bet ir tikros muzikos legendos - Gyčio Paškevičiaus. Po to, kai šoumenas Arūnas Valinskas savo rašinyje atlikėją ir jo sūnų pasiuntė ant „trijų raidžių", šiandien socialiniame tinkle kyla G.Paškevičiaus pala...

Skaityti daugiau

Naujienos iš interneto