Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Liepos » 13

Kanados centrinis bankas didina pagrindinę palūkanų normą nuo 1,5 % iki 2,5 %

Kanados centrinis bankas trečiadienį, siekdamas kovoti su sparčiai augančia infliacija, padidino pagrindinę skolinimosi palūkanų normą net 100 bazinių punktų - keturis kartus daugiau nei įprastai - iki 2,5 %.

Kanados bankas teigė, kad infliacija buvo "didesnė ir pastovesnė" nei tikėtasi, o kainų augimas plečiasi esant stipriai ekonomikai, kurioje paklausa gerokai viršijo pasiūlą.

Siekdamas sustabdyti šią tendenciją, jis sakė, kad "nusprendė iš anksto numatyti didesnių palūkanų normų kelią, šiandien padidindamas bazinę palūkanų normą 100 bazinių punktų", kartu įspėdamas, kad ateityje palūkanų normos bus didinamos daugiau.

Analitikai plačiai tikėjosi, kad po kelių laipsniškų ir nedidelių padidinimų nuo beveik rekordiškai žemo lygio palūkanų norma bus padidinta 75 baziniais punktais.

Faktinis padidinimas buvo didžiausias nuo 1998 m., o banko vienos nakties skolinimo palūkanų norma dėl jo pasiekė aukščiausią lygį nuo 2008 m.

Tai buvo "milžiniškas žingsnis", - komentavo Desjardins analitikas Royce'as Mendesas (Royce Mendes) tyrimo pranešime.

Kanados bankas prognozavo, kad infliacija "artimiausius kelis mėnesius greičiausiai išliks apie aštuonis procentus", o iki kitų metų pabaigos sumažės iki maždaug trijų procentų, o iki 2024 m. pabaigos grįš prie dviejų procentų tikslo.

Kaip didžiausius veiksnius jis įvardijo karą Ukrainoje ir tiekimo sutrikimus, tačiau pažymėjo, kad "vidaus kainų spaudimas dėl perteklinės paklausos tampa vis ryškesnis".

Be to, nedarbas yra rekordiškai mažas, o darbo jėgos trūkumas yra plačiai paplitęs, todėl didėja spaudimas darbo užmokesčiui. Didindamos kainas, įmonės perkelia didesnes gamybos ir darbo sąnaudas.

Bankas teigė, kad tikisi, jog trečiąjį ketvirtį ekonomikos augimas sulėtės, nes sumažės vartojimas ir atvės įkaitusi būsto rinka, o metus baigs 3,5 %, 2023 m. - 1,75 %, o 2024 m. - 2,5 %.

AFP

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
04.10.2022 laikas 22:49 Kaip sužinoti, kad žmogus jūsų nemyli ar net nemylėjo
Gyvenate kartu jau metus, bet vis dar jaučiate, kad nėra meilės. Čia nėra vyras, kuris jus myli, ir galbūt jis niekada jūsų nemylėjo. Bet kaip tai sužinoti? Kad jis buvo tikslesnis už įprastą intuiciją ir asmeninius pojūčius. Apie tai ir kalbėsime. J...

Skaityti daugiau

04.10.2022 laikas 20:06 Kaip Federalinis rezervų bankas naudojasi "klimato kaita" kaip pretekstu sukurti Amerikos socialinio kredito sistemą
Federalinis rezervų bankas, prisidengdamas planetos gelbėjimu nuo "žmogaus sukeltos klimato kaitos", imasi veiksmų, kad Amerikoje būtų įdiegta Kinijos stiliaus socialinio kredito sistema.

Skaityti daugiau

04.10.2022 laikas 19:27 CDC patvirtino ryšį tarp aliuminio, esančio skiepuose, ir vaikų astmos
CDC patvirtino, kad žalingos vaikiškų skiepų sudedamosios dalys gali būti daugelio ligų, įskaitant neurologinius sutrikimus, autizmą ir astmą, priežastimi.

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:41 Receptai | Patiekalai Saldžios baltos duonos riekelės su cinamonu
Kiaušinius išplakame su pienu ir cukrumi. Plakinyje mirkome forminės duonos riekeles ir kepame keptuvėje įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Iškeptas, dar karštas, riekeles apibarstome cinamonu. Skanaus!...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:37 Receptai | Patiekalai Netikras zuikis su žaliaisiais žirneliais
Jeigu netikras zuikis keliaus ant vaišių stalo, galima jį papuošti... iš kvapiųjų pipirų padaryti akytes ir nosytę, o iš lauro lapų – auseles. Skanaus!

Skaityti daugiau

28.09.2022 laikas 14:13 Receptai | Patiekalai Cukinijų kepsneliai su kumpiu ir sūriu (video)
Cukinijų kepsnelius išmirkykite kiaušinių plakinyje, apvoliokite džiūvėsiuose ir kepkite įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Skanaus!

Skaityti daugiau