Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Liepos » 19

Kinija ir Pakistanas aptaria CPEC plėtrą į Afganistaną

Pasak vietos žiniasklaidos, Pakistano ir Kinijos aukšto rango pareigūnai aptarė galimybę išplėsti Kinijos ir Pakistano ekonominį koridorių (CPEC) į Afganistaną, kad būtų skatinamas ekonominis vystymasis ir gerovė karo nuniokotoje šalyje.

Pasak "The Express Tribune", idėja išplėsti Kinijos juostos ir kelio iniciatyvos (BRI) pavyzdinę programą buvo aptarta per Kinijos specialiojo pasiuntinio Afganistanui Yue Xiaoyong ir užsienio reikalų sekretoriaus Sohail Mahmood susitikimą Užsienio reikalų ministerijoje Islamabade.

Pasak oficialaus pranešimo, abi šalys aptarė politinę ir saugumo padėtį Afganistane, Pakistano ir Kinijos teikiamą humanitarinę pagalbą Afganistanui ir kitus abiem šalims svarbius klausimus.

"Atsižvelgdamos į regioninį ryšį, abi šalys pasikeitė nuomonėmis dėl CPEC išplėtimo į Afganistaną, kad būtų skatinamas ekonominis vystymasis ir gerovė", - sakoma pareiškime, pranešė "Express Tribune".

Pakistano užsienio reikalų sekretorius pabrėžė šalies įsipareigojimą siekti taikaus, stabilaus, klestinčio ir sujungto Afganistano. Jis pabrėžė humanitarinės pagalbos Afganistanui teikimą, įskaitant Pakistano pastangas teikiant pagalbą po birželio 22 d. žemės drebėjimo Afganistano rytuose.

Užsienio reikalų sekretorius taip pat pabrėžė, kad svarbu atitirpinti Afganistano užsienio atsargas ir sudaryti palankesnes sąlygas bankų operacijoms, siekiant palengvinti Afganistano žmonių ekonominius sunkumus ir prisidėti prie tvarios ekonomikos plėtros.

Užsienio reikalų sekretorius taip pat pabrėžė, kad svarbu, jog Afganistano pusė pateisintų tarptautinės bendruomenės lūkesčius dėl įtraukties, pagarbos visų afganų teisėms, įskaitant mergaičių švietimą, ir veiksmingų kovos su terorizmu priemonių.

Jis pabrėžė, kad tarptautinės bendruomenės dėmesys neturėtų būti nukreiptas nuo sunkios padėties Afganistane dėl įvykių kitur.

AFP

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
14.08.2022 laikas 21:26 Įrodymai patvirtina, kad lėktuvą TWA 800 numušė JAV kariuomenė, o po to vyko masinis koordinuotas slėpimas
Oficiali 1996 m. liepos 17 d. įvykusios tragiškos oro bendrovės "Trans World Airlines" (TWA) reiso 800 lėktuvo katastrofos versija teigia, kad lėktuvas tiesiog "sprogo" iš niekur ir kad nebuvo jokio teroristinio nusikaltimo....

Skaityti daugiau

14.08.2022 laikas 21:04 Tyrimo rezultatai rodo, kad apie 30 % jaunų žmonių, kuriems buvo atlikta COVID injekcija, patiria širdies pažeidimų
Nauji Tailande atlikti tyrimai parodė, kad iš 10 vaikų, "paskiepytų" nuo Wuhan koronaviruso (COVID-19), trims iš jų dėl to išsivysto širdies problemų.

Skaityti daugiau

14.08.2022 laikas 20:43 Gėjų pedofilų pora įsivaikino berniukus tik tam, kad kurtų vaikų pornografiją
Waltono apygardoje, Ga. valstijoje, netoli Atlantos, gyvenančiai homoseksualų porai pareikšta daugybė kaltinimų lytiniais nusikaltimais prieš vaikus.

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 10:27 Tauta Siūlo „Naisių vasara 2022. ŽOLINĖ“: Atsisakę kiršinti ir skaldyti visuomenę

Šią savaitę pasirodžius galutinei antrojo šiemet festivalio Naisiuose programai, internetas tiesiog ūžia. Į sceną čia lips ne tik Lietuvos muzikos pasaulio legenda Gytis Paškevičius, bet ir puikiai žinomi atlikėjai.

...

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 08:53 Receptai | Patiekalai Sorų kruopų nauda tavo sveikatai, receptai
Pagal baltymų ir riebalų kiekį sorų kruopos lenkia miežines, perlines, grikių kruopas, o pagal kaloringumą nenusileidžia grikių ir ryžių kruopoms. Iš sorų kruopų ruošiama košė su vandeniu ir pienu, užkepėlės, kotletai, kroketai, s...

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 17:18 Tauta Siūlo G. Nausėda pasirašė dekretą dėl M. Drobiazko ir P. Vanago išbraukimo iš apdovanotojų sąrašo

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pasirašė dekretą, kuriuo išbraukė ledo čiuožėjų porą Margaritą Drobiazko ir Povilą Vanagą iš apdovanotųjų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordinu sąrašo, pažeminus a...

Skaityti daugiau