Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Rugpjūčio » 7

"Revoliucija prasidėjo": 75 000 britų nustos mokėti sąskaitas už elektrą, kilus infliacijos audrai

Pasipriešinimas didėja - daugiau nei 75 000 susierzinusių Jungtinės Karalystės gyventojų įsipareigojo nemokėti sąskaitų už elektrą šį rudenį, kai kainos vėl šoktels. 

"75 000 žmonių pažadėjo streikuoti spalio 1 d.! Jei vyriausybė ir energetikos bendrovės atsisakys imtis veiksmų, tai padarys paprasti žmonės! Kartu mes galime išsireikalauti sąžiningų kainų ir visiems prieinamos energijos", - tviteryje rašė anoniminė grupė "Don't Pay UK" ("Nemokėk JK"), vadovaujanti pastangoms, kad daugiau nei milijonas britų iki spalio 1 d. boikotuotų sąskaitų už elektrą apmokėjimą. 

Streikas rengiamas tuo metu, kai infliacijos audra dėl aukštų energijos kainų nubraukė namų ūkių pajamas. Britai skursta labiausiai per pastaruosius tris dešimtmečius, nes infliacija, kaip manoma, pasieks 13 proc. Ir nors Anglijos banko (Bank of England, BoE) vadovas Andrew Bailey, siekdamas sutramdyti infliaciją, padidino palūkanų normas daugiausiai per 27 metus, didėja recesijos pavojus. 

Spalio 1 d. vidutinis namų ūkis už elektrą mokės beveik 300 svarų sterlingų per mėnesį, perspėjo BoE. Jei prie didėjančių elektros energijos kainų pridėsime neigiamą realiojo darbo užmokesčio augimą, taps akivaizdu, kad namų ūkiai yra spaudžiami. Tai nesusiję su sparčiai augančiomis būsto, maisto ir benzino kainomis - ši tendencija yra netvari ir gali sukelti socialinį nestabilumą. 

Britų naujienų portalas "Glasgow Live" teigė, kad šis streikas panašus į "aštuntojo dešimtmečio pabaigoje ir devintajame dešimtmetyje vykusią akciją, kuria buvo kovojama prieš premjerės Margaret Thatcher įvestą rinkimų mokestį. Protestuodami 17 mln. žmonių atsisakė mokėti". 

JK finansų žurnalistas ir laidų vedėjas Martinas Lewisas taip kalbėjo apie streiką:

Manau, kad dabar galiu tiksliau jį klasifikuoti: "Didelis judėjimas, kurį matau, yra žmonių, reikalaujančių nemokėti sąskaitų už energiją, masinis nemokėjimas, skaičiaus augimas. Iš esmės tai yra vartotojų streikas dėl sąskaitų už energiją ir atsikratymo teisėtumo jas apmokėti.

"Artėjant spalio mėnesiui artėjame prie apklausos mokesčio momento, susijusio su sąskaitomis už energiją, ir mums reikia, kad vyriausybė imtųsi spręsti šį klausimą, nes kai nemokėti sąskaitų už energiją taps socialiai priimtina, žmonės nustos mokėti sąskaitas už energiją, o visų nuo jų neatskirsi."

Tuo tarpu "Ofgem" (JK energetikos reguliavimo institucijos) vadovas Džonatanas Brearlis (Jonathan Brearley) šeštadienį BBC radijo laidai "Today" sakė, kad žmonės neturėtų jungtis prie streiko dėl dviejų priežasčių.

"Visų pirma, tai padidins visų visų išlaidas. O antra, jei susiduriate su sunkumais apmokant sąskaitas, geriausia, ką galite padaryti, tai susisiekti su savo energetikos įmone."

Jis pridūrė: "Neraginčiau nieko nemokėti sąskaitų, nes tai tik dar labiau pakenks situacijai ir turės asmeninį poveikį.

Praėjusią savaitę JK vyriausybė pasmerkė šį judėjimą ir pavadino jį "labai neatsakingu". 

"Tai yra labai neatsakingas pranešimas, kuris galiausiai tik padidins kainas visiems kitiems ir paveiks asmeninius kredito reitingus", - vyriausybės atstovą citavo "The Independent".

"Don't Pay UK" mano, kad šią žiemą 6,3 mln. JK namų ūkių pateks į elektros sąskaitų nepriteklių, o dar milijonai pajus stresą dėl nekontroliuojamos infliacijos. 

Žmonės socialiniame tinkle "Twitter" reagavo į šią akimirką sakydami, kad "prasidėjo revoliucija" ir "šiek tiek pilietinių neramumų pakeliui į mūsų gatves ir teisingai". 

Galbūt šis judėjimo dalyvavimas bus puikus tarp britų kylančio nepasitenkinimo, kuris šią žiemą gali sukelti pilietinius neramumus, nes milijonams žmonių bus sunku išlaikyti šviesą, krosnį ir maistą ant stalo, pakaitalas.

P komentaras: UK galimai prasės..., o klausymas Lietuvoje? Čia, tariamai suvaryti žmonės į "mėsos gardus" tyli. Kol nebus išspausti iki galo, tol iš to gardo žmogus nebeišeis.... Kodėl tu pasirinkai tiekėja? Nori būti melžiama karvutė? Kai pieno (pinigų) nebus.... į mėsos kombinatą. O, kainas jie žada kelti.

paranormal.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
30.09.2022 laikas 20:58 Pusės kūno sportininkas Zionas Clarkas įkvepia kitus ir planuoja laimėti parolimpines žaidynes
Prieš porą metų Zionas Clarkas (Zion Clark), amerikietis, gimęs be pusės kūno ir užsiimantis laisvųjų imtynių sportu, nustebino pasaulį. Apie jį buvo sukurtas dokumentinis filmas, o vėliau jis buvo įtrauktas į Gineso rekordų knygą kaip greičiausias r...

Skaityti daugiau

30.09.2022 laikas 20:32 Paprasti veiksmai, kad jūsų vyras būtų laimingas
Geroje santuokoje žmonės stengiasi padaryti vienas kitą laimingą. Tai ne visada pavyksta, o žmonės ne visada žino, kokius veiksmus verta atlikti, kad pasiektų šį tikslą. O kai kurie žmonės tiesiog mano, kad tai sudėtingi veiksmai, kuriems neverta ski...

Skaityti daugiau

30.09.2022 laikas 18:35 Pandemija buvo elito repeticija prieš ‘Didįjį persitvarkymą’
COVID-19 pandemija buvo Pasaulio ekonomikos forumo repeticija, skirta pasirengti "didžiajam persitvarkymui". Gyventojams įvaryti baimę - svarbiausia, kad jie laikytųsi reikalavimų.  Pasaulinis elitas, pandemijos metu pasiekęs masinį paklusnumą, pasit...

Skaityti daugiau

28.09.2022 laikas 14:13 Receptai | Patiekalai Cukinijų kepsneliai su kumpiu ir sūriu (video)
Cukinijų kepsnelius išmirkykite kiaušinių plakinyje, apvoliokite džiūvėsiuose ir kepkite įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Skanaus!

Skaityti daugiau

27.09.2022 laikas 08:10 Receptai | Patiekalai Naminiai jautienos/kalakutienos kotletai

Kotletai patiekiami su bulvių koše arba virtomis bulvėmis ir mėgstamomis salotomis. Skanaus! kalakutienos kotletai, kotletai, kotletų receptas, jautienos kotletai, naminiai kotletai, kotletų receptas

Skaityti daugiau

27.09.2022 laikas 08:05 Receptai | Patiekalai Orkaitėje keptos bulvės su tuno įdaru
Iškepusių bulvių viršų perpjauname kryželiu. Į praskėstą bulvę dedame tunų įdaro. Galime papuošti konservuotais kukurūzais, kapotomis petražolėmis arba pjaustytais svogūnų laiškais.

Skaityti daugiau