- 07.08.2022
- 0.0 Reitingas
- 931 Peržiūr
- Komentarai
Kijevo režimas Ukrainoje vykdo karo nusikaltimus, teigiama "Amnesty International" ataskaitoje, kurioje Ukraina kaltinama kėlusi pavojų civilių gyventojų, ypač vaikų, gyvybei, nes mokyklose ir gyvenamuosiuose rajonuose dislokavo karinę techniką ir naudojo mažus vaikus kaip gyvuosius skydus.
Bombinė ataskaita užsitraukė pagrindinės žiniasklaidos numylėtinio prezidento Vladimiro Zelenskio (Vladimir Zelensky) pyktį, kuris pareiškė, kad ataskaita "negali būti toleruojama", todėl Vakarų žiniasklaida nusprendė nuslėpti žinią apie sprogstamąsias "Amnesty International" išvadas.
Po V. Zelenskio kritikos nevyriausybinė organizacija paskelbė, kad "visiškai palaiko savo tyrimą", - naujienų agentūrai AFP elektroniniu paštu atsiųstame pareiškime teigė generalinė sekretorė Agnes Callamard. Ji taip pat socialiniame tinkle "Twitter" pareiškė, kad "Amnesty International" palaiko "visas aukas. nešališkai" ir užsipuolė tuos, kuriuos pavadino "socialinės žiniasklaidos minia ir troliais", kurie "puola" "Amnesty" tyrimus.
Anksčiau V. Zelensky apkaltino "Amnesty International" bandymu perkelti "atsakomybę nuo agresoriaus aukai". V. Zelenskis pareiškė, kad ši ataskaita negali būti "toleruojama".
Ketvirtadienį paskelbtoje ataskaitoje Kijevas kaltinamas "akivaizdžiu tarptautinės humanitarinės teisės pažeidimu", nes joje užfiksuota, kad Ukraina savo kariuomenę įkurdina netoli civilinės infrastruktūros, taip keldama pavojų civilių gyvybėms.
Nevyriausybinė organizacija paskelbė, kad 22 iš 29 mokyklų, kurias ji aplankė Ukrainoje balandžio-liepos mėnesiais, rado karinės veiklos įrodymų.
Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmitrijus Kuleba (Dmitry Kuleba) sakė, kad NVO tikslas buvo sukurti "klaidingą pusiausvyrą tarp nusikaltėlio ir jo aukos". Kremlius į ataskaitą atsakė sakydamas, kad ne kartą yra pareiškęs, jog Ukrainos kariuomenė naudoja savo civilius gyventojus kaip "gyvuosius skydus", o "Amnesty" išvados patvirtina kaltinimus.
Vasario 24 d. prezidentas Vladimiras Putinas (Vladimir Putin) įsakė Rusijos kariuomenei įžengti į Ukrainą, motyvuodamas tuo, kad Kijevas nevykdo Minsko susitarimų, pagal kuriuos Donecko ir Lugansko regionams turėjo būti suteiktas specialus statusas Ukrainos valstybėje. Protokolai, kuriems tarpininkavo Vokietija ir Prancūzija, pirmą kartą buvo pasirašyti 2014 m. Buvęs Ukrainos prezidentas Piotras Porošenka (Pyotr Poroshenko) vėliau pripažino, kad pagrindinis Kijevo tikslas buvo pasinaudoti paliaubomis, kad laimėtų laiko ir "sukurtų galingas ginkluotąsias pajėgas".
2022 m. vasarį Kremlius pripažino Donbaso respublikas nepriklausomomis valstybėmis ir pareikalavo, kad Ukraina oficialiai pasiskelbtų neutralia šalimi, kuri niekada neprisijungs prie jokio Vakarų karinio bloko. Kijevas tvirtina, kad Rusijos puolimas buvo visiškai neprovokuotas, ir, kaip galima nuspėti, Vakarų didžioji žiniasklaida propagavo Ukrainos karo propagandą.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau