Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Pasaulio Įvairenybės » 2023 » Spalio » 10

"Coca-Cola" įsipainiojo į vaikų ir "juodosios rinkos organų" pirkimą iš Ukrainos

Pasak Valstybės Dūmos pirmininko pavaduotojos Anos Kuznecovos (Anna Kuznetsova), Sviatogorste, Ukrainoje, rasti komerciniai dokumentai, siejantys kompaniją "Coca-Cola" ir privačią Didžiosios Britanijos karinę bendrovę su vaikų pirkimu iš vietos vaikų namų.

Be to, A. Kuznecovos teigimu, juodojoje rinkoje parduodamų ir transplantuojamų organų kiekis šiuo metu sudaro 7 proc. viso Ukrainos biudžeto pajamų, kurios siekia 2 mlrd. dolerių.

"Septynis procentus Ukrainos biudžeto, arba 2 mlrd. dolerių, sudaro pelnas iš juodosios rinkos organų pardavimo", - sakė A. Kuznecova. "Mes suprantame, kad ši sistema yra remiama vyriausybės lygmeniu".

Nuo pat karo pradžios nelegali prekyba organais Ukrainoje tapo didžiuliu verslu, o vaikų kūno dalių paėmimas buvo įteisintas. Širdį ar inkstą juodojoje rinkoje galima nusipirkti už penkis tūkstančius eurų.

Nesuprantama, kodėl daugelį sukrėtė pranešimas apie nelegalią prekybą organais Ukrainoje, nes tai nėra nauja problema.

Prieš kam nors priskiriant Maskvos užsienio reikalų atstovo žodžius Rusijos propagandai, pacituokime vienos iš oficialių Europos Sąjungos interneto svetainių "New Europe" 2011 m. lapkričio 2 d. straipsnį. Straipsnis buvo paskelbtas pavadinimu: "Ukraina: nelegalių organų transplantacijų sostinė" (angl. “Ukraine: the capital of illegal organ transplants”).

Jame rašoma, kad "dėl nepakankamos medicinos infrastruktūros ir neegzistuojančių teisės aktų dėl gyvybiškai svarbių organų transplantacijos Ukrainoje suklestėjo nelegali prekyba žmogaus organais, o beviltiški žmonės vis dažniau kreipiasi į juodąją rinką, ieškodami sprendimų. Pelninga prekyba - nuo kaulų, inkstų, kepenų ir žarnyno gabenimo iki neteisėto kamieninių ląstelių paėmimo iš naujagimių." Taigi ES naujienų portalo negalima kaltinti nė kiek prorusiškumu.

Civilek Info pranešimas: Kiekviename šiuolaikiniame kare prekyba organais išgyvena savo "klestėjimo" laikotarpį. Taip buvo ir per Pietų slavų karus. Taigi negalime kalbėti apie nieką nauja. Nelegalioje prekyboje organais valstybė tampa bendrininke, jei priima įstatymus, kurie suteikia plačias galimybes piktnaudžiavimui, t. y. įstatymo pažeidimams, ir nesiima jokių veiksmų prieš juos.

Nelegalios prekybos organais situacija paaštrėjo dar iki Rusijos puolimo prieš Ukrainą, pirmiausia dėl to, kad Kijevo parlamentas 2021 m. balsavo už įstatymą Nr. 5831, kuris gerokai palengvino įvairių organų paėmimą iš mirusiųjų.

Oficialiame paaiškinime teigiama, kad įstatymas leidžia, pavyzdžiui, transplantacijos srityje naudoti šiuolaikines komunikacijos priemones piliečių valiai išreikšti. 

Tačiau už šių žodžių slypinti tikrovė yra dramatiška. Kaip matėme, įstatyme minimos modernios ryšio priemonės, kurios, žinoma, gali būti ir telefonai. Kitaip tariant, asmeniui, duodančiam leidimą paimti tam tikrą organą, nereikia pasirodyti vietoje ir pasirašyti savo sutikimo operacijai.

Tačiau kas, kada ir kam skambino karo sąlygomis, tikriausiai niekada nebus atskleista.

Remiantis Rusijos užsienio reikalų ministerijos interneto svetainėje skelbiama informacija, remiantis Įstatymu Nr. 5831, nebereikalaujama raštiško gyvo donoro ar jo giminaičio sutikimo - nepilnamečių, sergančių, labai senų ar neveiksnių žmonių atveju - arba notaro patvirtinto parašo donorystei.

Praktiškai leidžiama paimti net vaikų organus.

Taip pat gerokai supaprastinta organų paėmimo procedūra, taikoma mirusiems asmenims, kurie nesutiko duoti sutikimo donorystei dar būdami gyvi. Leidimo paimti biologinę ar anatominę medžiagą iš mirusiojo kūno galima paprasčiausiai paprašyti laidojimą vykdančio asmens, pavyzdžiui, ligoninės vyriausiojo gydytojo arba karinio dalinio vado.

Prasidėjus karui, labai suaktyvėjo nelegali prekyba organais. Žiniasklaidos duomenimis, žuvusių Ukrainos ginkluotųjų pajėgų karių organus buvo galima įsigyti Darknet tinkle. Yra daug dingusių karių. Pradinė širdies, kepenų ir inkstų kaina - 5 000 eurų. Jei organo reikia greitai, širdį galima nusipirkti už 25 000 eurų, o inkstą - už 12 000 eurų.

Nusikaltėliai apskritai gali egzistuoti, nes pasaulinėje juodojoje rinkoje yra didžiulė įvairių žmogaus organų paklausa. Europos Sąjunga, labai draugaudama su Ukraina, giliai tyli apie visą šį siaubą.

Bet mes nuo Agatos Kristi laikų žinome: tobulų nusikaltimų nebūna. Klaida buvo padaryta ir dėl prekybos organais Ukrainoje, maža baisios veiklos detalė jau iškilo į viešumą.

Skamba siaubingai, bet vaikų organais labai domimasi. Nuo baisių žmogiškųjų tragedijų nukrito uždanga. Šių metų birželio pabaigoje Slovakijos-Ukrainos pasienyje Ukrainos pusėje buvo sulaikytas vyras, kuris bandė į ES neteisėtai įvežti dešimties mėnesių berniuką. Sulaikytas vyras ieškojo tėvų, pasirengusių parduoti savo vienerių ar dvejų metų vaikus. Sulaikytas vyras prekiautojams organais jau yra pardavęs mažiausiai tris vaikus. Valdžios institucijoms apie tai pranešė motina, iš kurios vyras norėjo nusipirkti jos vaiką.

Didelis skurdas Ukrainoje varo į neviltį daugelį tėvų, ypač vienišas motinas. Šia tragiška būsena naudojasi prekiautojai žmonėmis, "dirbantys" prekiautojų organais vardu, kurie motinoms žada, kad jų vaikas bus išvežtas į saugią vietą, įsivaikintas turtingos šeimos ir garbingai užaugintas. O kai vaikas perduodamas, jis sumoka vaiko tėvams griviną, atitinkančią maždaug du milijonus forintų - Ukrainoje tai laikoma siaubingai didele suma.

Bendrovė "Coca-Cola" į prašymą pakomentuoti situaciją iš karto neatsakė.

P.S. kaip Kalėdos, be Coca-Colos? O, ką jūs manote apie tai?

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. X(twitter) kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

avatar
0
1
Kas gali paneigti, kad Lietuvoje priimtas įstatymas dėl donorystės... yra tos pačios zuikio ausys? Galimai buvo planuoja, karui prasidėjus... pradėti tokį biznį? Kitas klausymas,  per kur veda šios rinkos kelias? Lietuvoje Ukrainos donorystės legalizavimas.... ? Daug klausymų...
avatar

Nemokami skelbimai

Įdomus pasaulis:
Skanaus:
01.12.2023 laikas 22:27 Receptai | Patiekalai Varškės rageliai prie arbatos. Skanūs kepiniai be kiaušinių
Taip skanu ir greita, kad kepu kasdien! Nebrangus receptas, prieinamas visiems.

Skaityti daugiau

01.12.2023 laikas 22:00 Receptai | Patiekalai Pyragas su kefyru, mėsos įdaru. Be orkaitės ir rūpesčių
Neįprastas, sotus ir labai skanus! Švelni kefyro tešla be mielių ir glajaus. Dalinuosi receptu.

Skaityti daugiau

30.11.2023 laikas 21:37 Receptai | Patiekalai Tai šedevras, o ne tik receptas. Subtilus keksas arbatai iš paprastų produktų
Tai pats geriausias keksas, kokį esu ragavęs! Minkštas, švelnus ir labai skanus, be to, jį lengva paruošti.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
03.12.2023 laikas 10:17 Islandija nebesiūlo "Covid" vakcinų gyventojams, nes padaugėjo staigių mirčių atvejų

Islandijos vyriausybė paskelbė, kad nedelsiant atsisakoma visų vakcinų "Covid-19", nes salų valstybės visuomenės sveikatos sistema susiduria su didžiuliu su vakcinomis susijusių staigių mirčių ir sužeidimų skaičiaus šuoliu.

...

Skaityti daugiau

03.12.2023 laikas 09:16 Horoskopas šeštadienis, gruodžio 3 d., 2023: prognozės visiems zodiako ženklams
Visi siekiame laimės ir harmonijos asmeniniame gyvenime, o kartais norime žinoti, kas laukia ateityje. Astrologija suteikia mums galimybę pažvelgti į ateitį ir gauti vertingų užuominų apie savo meilės likimą. Pažvelkime, ką žvaigždės mums žada 2023 m...

Skaityti daugiau

02.12.2023 laikas 09:02 Savaime sustiprėjančios RNR injekcijos artėja: Neapsakomas pavojus, svarbu žinoti
Kaip aptarta ankstesniame straipsnyje, "mRNA vakcinos" gaminamos ne iš pasiuntinių RNR, o iš modifikuotos RNR (modRNA). Šios vadinamosios vakcinos iš tikrųjų yra genų terapijos produktai (GTP), nes modRNA perima mūsų ląstelių programinę įrangą. Įšvir...

Skaityti daugiau