Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Medicinos Naujienos » 2022 » Rugpjūčio » 10

"Pfizer" pradeda Laimo ligos vakcinos 3 fazės tyrimą

Šią savaitę bendrovė "Pfizer" pranešė pradėjusi paskutinį eksperimentinės vakcinos, skirtos Laimo ligos prevencijai 5 metų ir vyresniems žmonėms, bandymų etapą.

Pranešime spaudai rašoma, kad "Pfizer" ir jos partnerė iš Prancūzijos "Valneva" į vėlyvosios stadijos klinikinį tyrimą, kurio metu bus tikrinama vakcina VLA15 nuo erkių platinamos ligos, įtrauks apie 6000 savanorių nuo 5 metų amžiaus.

The Defender praneša: Bendrovė planuoja sukurti sezoninę vakciną, kuria 5 metų ir vyresni žmonės galėtų pasiskiepyti tais mėnesiais, kai erkės yra aktyviausios.

Jei ši vakcina bus patvirtinta, tai bus pirmoji per daugiau nei du dešimtmečius JAV sukurta vakcina nuo Laimo ligos po to, kai 2002 m. iš rinkos buvo pašalinta GlaxoSmithKline gaminama vakcina LYMERix dėl teisminių procesų, abejonių dėl saugumo ir mažėjančių pardavimų.

Pranešime spaudai rašoma, kad "Pfizer" ir prancūzų partnerė "Valneva" renka 6 000 5 metų ir vyresnių dalyvių vėlyvosios stadijos klinikiniam tyrimui, kurio metu bus tikrinama vakcina VLA15 nuo erkių platinamos ligos.

ClinicalTrials.gov duomenimis, tyrimui buvo atrinkta "18 000 sveikų 5 metų ir vyresnių dalyvių". Savo pranešime spaudai "Pfizer" nepaaiškino tyrimo dalyvių skaičiaus neatitikimo.

VLA15 yra "daugiavalentė baltymo subvieneto vakcina", skirta "Borrelia" - Laimo ligą sukeliančios bakterijos - išorinio paviršiaus baltymui A (OspA). Vakcina turėtų apsaugoti nuo šešių baltymų formų, kurias išreiškia Šiaurės Amerikoje ir Europoje paplitusios bakterijų rūšys.

Atliekant 3 fazės klinikinį tyrimą, dalyviams bus suleistos trys VLA15 arba placebo dozės, po to - viena stiprinamoji dozė arba dar viena placebo dozė, pranešė "The Washington Post".

Vaistų gamintojai teigė, kad tyrimas bus atliekamas 50 vietų, kuriose Laimo liga yra "labai endemiška", įskaitant Suomiją, Vokietiją, Nyderlandus, Lenkiją, Švediją, Suomiją ir JAV.

Jei tyrimai bus sėkmingai užbaigti, "Pfizer" 2025 m. gali prašyti JAV ir Europos reguliavimo institucijų patvirtinti savo vakciną.

P komentaras: labai, keista. Nori sukurti sezoninę vakciną... kiek man žinoma, pas mus vasara trunka 3 mėnesius... mmm žiema jų gi nėra.

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
05.10.2022 laikas 21:30 Visatos signalas, kad žmogus jums netinka
Yra toks nemalonus žodis kaip "tolerantiškas". Tai žmogus, kuris yra spardomas, žeminamas, kartais net atvirai šluostomas kojomis. Jis viską toleruoja, prisiima visą kaltę, stengiasi gerinti santykius. Ir jis netgi gali sumokėti savo pinigus, kad išs...

Skaityti daugiau

05.10.2022 laikas 21:15 Kaip ir kodėl renkamės savo artimuosius?

"Žmonės dera tarpusavyje kaip dėlionės - kai vienas turi iškilimą, kitas - iškilimą. Iš visų gyvenime sutiktų žmonių kai kurie palieka mus abejingus, o kai kuriuos beprotiškai įsimylime. Vienus žmones praleidžiame ramiai, o nuo kitų negalime ...

Skaityti daugiau

05.10.2022 laikas 18:36 Škotija tiria "paslaptingą" naujagimių mirčių šuolį po "Jab" diegimo
Škotijos sveikatos priežiūros institucijos pradėjo oficialų tyrimą dėl didžiulio naujagimių mirčių skaičiaus padidėjimo po to, kai buvo pradėtas taikyti COVID skiepas.

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:41 Receptai | Patiekalai Saldžios baltos duonos riekelės su cinamonu
Kiaušinius išplakame su pienu ir cukrumi. Plakinyje mirkome forminės duonos riekeles ir kepame keptuvėje įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Iškeptas, dar karštas, riekeles apibarstome cinamonu. Skanaus!...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:37 Receptai | Patiekalai Netikras zuikis su žaliaisiais žirneliais
Jeigu netikras zuikis keliaus ant vaišių stalo, galima jį papuošti... iš kvapiųjų pipirų padaryti akytes ir nosytę, o iš lauro lapų – auseles. Skanaus!

Skaityti daugiau

28.09.2022 laikas 14:13 Receptai | Patiekalai Cukinijų kepsneliai su kumpiu ir sūriu (video)
Cukinijų kepsnelius išmirkykite kiaušinių plakinyje, apvoliokite džiūvėsiuose ir kepkite įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Skanaus!

Skaityti daugiau