Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Technologijos, Mokslas » 2022 » Rugsėjo » 1

Mokslininkai pagamino nanodiamondus, galinčius per odą perduoti vaistus ir kosmetikos priemones

Oda yra vienas didžiausių ir labiausiai prieinamų žmogaus kūno organų, tačiau prasiskverbti į giliuosius jos sluoksnius, kad būtų galima naudoti gydomąsias ir kosmetines priemones, mokslui vis dar nepavyksta.

Nors kai kurios priemonės, pavyzdžiui, nikotino pleistrai, skirti mesti rūkyti, skiriami per odą, šis gydymo būdas yra retas, nes prasiskverbiančios dalelės turi būti ne didesnės nei 100 nanometrų. Sukurti veiksmingas priemones naudojant tokias mažas daleles yra didelis iššūkis. Kadangi dalelės yra tokios mažos ir sunkiai pastebimos, lygiai taip pat sudėtinga nustatyti tikslią jų buvimo vietą organizme - tai informacija, būtina norint užtikrinti, kad jos pasiektų numatytą tikslinį audinį. Šiandien tokia informacija gaunama atliekant invazines, dažnai skausmingas biopsijas, skelbia Bar-Ilan University.

Izraelio Bar-Ilano universiteto mokslininkų sukurtas naujas metodas yra novatoriškas sprendimas, padedantis įveikti abu šiuos iššūkius. Derindami nanotechnologijų ir optikos metodus, jie pagamino mažytes (nanometrines) deimanto daleles, kurios yra tokios mažos, kad gali prasiskverbti pro odą ir tiekti vaistus bei kosmetikos priemones. Be to, jie sukūrė saugų, lazeriu pagrįstą optinį metodą, kuriuo kiekybiškai įvertinamas nanodiamenų įsiskverbimas į įvairius odos sluoksnius ir neinvaziniu būdu nustatoma jų buvimo vieta bei koncentracija kūno audiniuose, todėl nereikia atlikti biopsijos.

Šią naujovę ką tik paskelbė universiteto Nanotechnologijų ir pažangiųjų medžiagų instituto mokslininkai, bendradarbiaudami su Kofkino inžinerijos fakultetu ir Chemijos katedra, moksliniame žurnale "ACS Nano".

Nanodiamonai - milijoninės milimetro dalies dydžio - gaminami sprogdinant sprogmenis uždaroje kameroje. Tokiomis sąlygomis dėl aukštos temperatūros ir slėgio sprogmenyse esantys anglies atomai susilieja. Šio proceso metu sukurti nanodiamontai yra pakankamai maži, kad prasiskverbtų pro audinius ir net ląsteles, nepadarydami žalos.

nanotechnologijos, biologija, medicina, nanomedžiagos

Nanodiamontai ir vaistų pristatymas

Dirbtiniai deimantai, panašiai kaip krovininiai automobiliai, kuriais pristatomi kroviniai, gali pristatyti įvairius vaistus į numatytus taikinius, o jų atstumas ir vieta gali būti kontroliuojami dėl mažiausio nanodiamenų dydžio. Ankstesniuose moksliniuose tyrimuose jau įrodyta, kad toks vaistų pristatymo būdas naudojant nanodaleles yra sėkmingas.

Bar-Ilano universitete naujai sukurti nanodiamenys taip pat pasirodė esantys veiksmingi antioksidantai. Ši savybė užtikrina, kad į organizmą patekusios dalelės būtų ir saugios, ir gydomosios, nes jų cheminės savybės leidžia jas prieš įvedant į organizmą padengti vaistais.

Nanodiamenų sekimas optiniu būdu

Mokslininkų grupės sukurtas optinis metodas leidžia nustatyti santykinę nanodiamenų dalelių koncentraciją skirtinguose odos sluoksniuose (epidermyje, dermoje ir riebaluose), naudojant saugų ir neinvazinį jutiklį, pagrįstą mėlynojo bangos ilgio lazeriu - tai unikalus atradimas, atsižvelgiant į tai, kad raudonojo bangos ilgio lazeriai paprastai naudojami žmonių medicininiams tyrimams ir gydymui. Siekiant nustatyti jų vietą odoje ir kokią koncentraciją, pacientai trumpam paveikiami mėlyno lazerio spinduliu. Optinė sistema sukuria į nuotrauką panašų 3D vaizdą, per kurį, naudojant specialiai sukurtą algoritmą, galima išskirti optinius pokyčius apdorotuose audiniuose ir palyginti juos su gretimais, neapdorotais audiniais.

"Tai reikšmingas dermatologijos ir optinės inžinerijos pasiekimas", - sako Bar-Ilano universiteto Nanotechnologijų ir pažangiųjų medžiagų instituto direktorius ir tyrėjų grupės narys profesorius Dror Fixler. "Tai gali atverti duris per odą vartojamų vaistų kūrimui kartu su šiuolaikiniais kosmetikos preparatais, naudojant pažangias nanotechnologijas." B. Fixlerio tyrimai, kuriuos atlikti padėjo mokslininkė Channa Shapira ir kiti mokslininkai, rodo optinių inovacijų svarbą klinikiniam taikymui.

Daugiau informacijos: Channa Shapira et al, Noninvasive Nanodiamond Skin Permeation Profiling Using a Phase Analysis Method: Ex Vivo Experiments, ACS Nano (2022). DOI: 10.1021/acsnano.2c03613

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
04.12.2022 laikas 21:09 CDC: 1,1 milijono amerikiečių mirė dėl COVID vakcinų" - stulbinantis pripažinimas
Naujoje stulbinančioje CDC ataskaitoje teigiama, kad mažiausiai 1,1 mln. amerikiečių mirė dėl to, kad gavo eksperimentines mRNA vakcinas "Covid-19".

Skaityti daugiau

04.12.2022 laikas 20:38 Trudeau režimas įsakė "EUTANIZUOTI" neįgalią veteranę, nes ji valstybei kainavo ‘per daug pinigų’
Neįgali veteranė Kanadoje atskleidė, kad Trudeau režimas spaudė ją eutanazuoti, nes ji neturėjo pakankamai pinigų, kad savo namuose galėtų įsirengti keltuvą neįgaliojo vežimėliui.

Skaityti daugiau

04.12.2022 laikas 20:06 "Aš ateinu pas tave": Džeimsas Vudsas žada paduoti DNC į teismą dėl neteisėtos amerikiečių cenzūros

Aktorius Jamesas Vudsas (James Woods) pažadėjo paduoti į teismą Demokratų nacionalinį komitetą (DNC) už tai, kad šis bando sužlugdyti jo karjerą ir paminti amerikiečių žodžio laisvę.

Skaityti daugiau

03.12.2022 laikas 23:29 Receptai | Patiekalai Ši mišrainė ant Kūčių stalo yra tiesiog privaloma!
Šiandien noriu su Jumis pasidalinti labai skania burokėlių mišraine Kūčioms, kurią ruošiu su obuoliais ir konservuotais žirneliais. Pavyksta ji labai gerai ir visada būna pirma "nušluojama" nuo stalo.

Skaityti daugiau

03.12.2022 laikas 23:14 Receptai | Patiekalai Tokie pyragėliai su grybais yra iš fantastiškos srities. Pavyksta fantastiškai gerai!

Seniau mano šeimai tokie sluoksniuotos tešlos pyragėliai su grybais patikdavo tik virti aliejuje, o aš asmeniškai tokius labai retai norėdavau gaminti. Įdarui gamindama tik miško grybus.

Skaityti daugiau

01.12.2022 laikas 22:31 Receptai | Patiekalai Pikantiški sluoksniuotos tešlos pyragėliai su varške, kaparėliais, česnaku ir saulėje džiovintais pomidorais

Labai greitai pagaminami, paprasti, bet tuo pačiu pikantiški sluoksniuotos tešlos pyragėliai su varške ir džiovintais pomidorais, prie alaus, vyno arba arbatos.

Skaityti daugiau