Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Technologijos, Mokslas » 2022 » Rugsėjo » 15

Mokslininkai, tyrinėdami termobranduolinį sprogimą, "atsuko laiką atgal"

JAV kosmoso agentūros NASA astronomų komanda, remdamasi trijų kosminių teleskopų duomenimis, sukūrė modelį, kaip "atsukti laiką atgal". Tai padėjo atkurti žvaigždžių sprogimo chronologiją.

Tyrimo santrauka paskelbta NASA interneto svetainėje. Astronomai tyrė supernovos liekaną, sutrumpintai vadinamą SNR 0519. Šis objektas yra baltosios nykštukės sprogimo nuolaužos. Mokslininkai nustatė, kad žvaigždę sunaikino termobranduolinis sprogimas. Tai įvyko, kai ji pasiekė kritinę masę arba dėl susidūrimo su kita baltąja nykštuke.

Norėdami nustatyti sprogimo chronologiją, mokslininkai nusprendė tiesiogine prasme pažvelgti į praeitį. SNR 0519 yra Didžiajame Magelano debesyje - mažoje galaktikoje, esančioje už maždaug 160 000 šviesmečių nuo Žemės. Duomenis apie žvaigždės liekanas astronomai gavo naudodami "Chandra" rentgeno spindulių observatoriją ir "Hubble" kosminį teleskopą.

Vėliau šie duomenys buvo sujungti su Spitzerio kosminio teleskopo stebėjimais. Visa tai buvo daroma siekiant išsiaiškinti, prieš kiek laiko sprogo SNR 0519. Iš trijų šaltinių gauti duomenys padėjo mokslininkams "atsukti laiką atgal" ir "persukti" žvaigždės evoliucijos procesą. Tyrėjai palygino 2010, 2011 ir 2020 m. to paties regiono vaizdus. Tai padėjo išmatuoti sprogimo bangos medžiagos greitį. Skaičiavimai parodė, kad jo greitis siekė iki devynių milijonų kilometrų per valandą.

Iki šiol buvo manoma, kad sprogimo šviesa Žemę pasiekė maždaug prieš 670 metų. Jis vyko Šimtamečio karo tarp Anglijos ir Prancūzijos metu. Apie šį įvykį galima rasti įrašų istoriniuose šaltiniuose, ypač Mingų dinastijos klestėjimo laikų Kinijoje rankraščiuose.

Tačiau nauji tyrimai parodė, kad istorikai galėjo aprašyti kitokį įvykį. Kalbant apie tiriamą sprogimą, nauji duomenys rodo, kad sprogimo bangos medžiagos greitis galėjo sulėtėti. Tai reiškia, kad pats sprogimas įvyko palyginti neseniai. Rezultatai leidžia manyti, kad dalis sprogimo bangos atsitrenkė į tirštas dujas aplink žvaigždės liekaną, todėl ji sulėtėjo. Tačiau astronomai dar turi tiksliau nustatyti, kada iš tikrųjų žuvo minėtoji žvaigždė.

Tikroji žemė - Pateikiami naujausi oru vaizdo įrašai iš viso pasaulio. Žiūrėkite, stebėkite orus, klimatą, stichines nelaimes Paranormal LT Youtube kanale:

paranormal.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
02.10.2022 laikas 21:40 "Nord Stream Spėlionės: CŽV pirštas į ukrainiečius

Toliau aiškinamasi, kas ir kodėl įvykdė didžiausią nuo Antrojo pasaulinio karo laikų pramoninio sabotažo aktą - pirmadienį, rugsėjo 26 d., susprogdino "Nord Stream 1" ir "Nord Stream 2" dujotiekius.

...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 20:47 Atvejo ataskaitoje patvirtinta, kad mirusio vyro širdyje ir smegenyse rasta mRNA smailių baltymų

Dr. Michaelis Mörzas (Michael Mörz), dirbantis Drezdeno-Friedrichštato ligoninėje Vokietijoje, pateikė 76 metų vyro, sergančio Parkinsono liga (PD), kuris mirė praėjus trims savaitėms po trečiosios COVID-19 injekcijos, atvejo ataskaitą.

...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 20:08 Pulkininkas Dougas MacGregoras- "Niekas nenori kariauti su Rusija, išskyrus Lenkiją ir keletą žmonių Vašingtone."
Buvęs gynybos sekretoriaus patarėjas Dougas MacGregoras (Doug MacGregor) pasvarstė, kas nutiks, jei Ukraina įstos į NATO, taip pat apie tai, kas stovi už dujotiekių Europoje sunaikinimo.

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:41 Receptai | Patiekalai Saldžios baltos duonos riekelės su cinamonu
Kiaušinius išplakame su pienu ir cukrumi. Plakinyje mirkome forminės duonos riekeles ir kepame keptuvėje įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Iškeptas, dar karštas, riekeles apibarstome cinamonu. Skanaus!...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:37 Receptai | Patiekalai Netikras zuikis su žaliaisiais žirneliais
Jeigu netikras zuikis keliaus ant vaišių stalo, galima jį papuošti... iš kvapiųjų pipirų padaryti akytes ir nosytę, o iš lauro lapų – auseles. Skanaus!

Skaityti daugiau

28.09.2022 laikas 14:13 Receptai | Patiekalai Cukinijų kepsneliai su kumpiu ir sūriu (video)
Cukinijų kepsnelius išmirkykite kiaušinių plakinyje, apvoliokite džiūvėsiuose ir kepkite įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Skanaus!

Skaityti daugiau