Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Archeologija » 2022 » Rugsėjo » 16

Čekijoje aptiktas paslaptingas 7000 metų senumo apskritas statinys

Čekijoje archeologai aptiko monumentalią apskritą struktūrą, kuriai yra apie 7000 metų. Jis įsikūręs netoli Prahos, Vinožo priemiestyje.

"Arkeonews" praneša, kad archeologai šiuo metu tyrinėja paslaptingą neolito vietovę. Jie tikisi, kad tolesni tyrimai padės išsiaiškinti, kokiu tikslu buvo pastatytas šis monumentalus statinys, kas ir kaip juo naudojosi.

Archeologai mano, kad ši vieta buvo pastatyta 4600-4900 m. pr. m. e. Tai reiškia, kad jis yra daug senesnis už garsųjį Stounhendžą ir Egipto piramides. Šis statinys paprastai yra vienas seniausių Europoje. Ekspertai pažymi, kad statinys yra labai gerai išsilaikęs. Archeologai jį priskyrė rundelėms.

"Vadinamasis rundelis yra seniausias architektūros įrodymas visoje Europoje", - sako Jaroslavas Rydka iš Čekijos mokslų akademijos Archeologijos instituto Prahoje. - Tai apskritimo formos grioviai, visada išdėstyti ratu su dviem, trimis, keturiais ar daugiau įėjimų centre. Apskritų griovių paprastai būna nuo vieno iki trijų, labai retai - keturių. Visos struktūros skersmuo vidutiniškai siekia 30-240 metrų, tačiau dažniau pasitaiko 60-80 metrų skersmens struktūros. Paprastai grioviai būna maždaug pusantro metro pločio, tačiau žinome ir apie keturiolikos metrų pločio bei šešių metrų gylio griovius."

Pasak tyrimo vadovo Miroslavo Krauso, vis dar neaišku, kokią tiksliai funkciją atliko šios struktūros. Pagal vieną iš teorijų, tai buvo tam tikri ekonominiai ar prekybos centrai. Pagal kitas teorijas tokie monumentalūs statiniai galėjo būti naudojami tam tikram religiniam kultui, kuriame buvo atliekamos su metų laikais susijusios apeigos ar ritualai.

"Rundeliai buvo statomi akmens amžiuje, kai žmonės dar nebuvo atradę geležies", - pažymi Miroslavas Krausas. - Vieninteliai įrankiai, kuriuos jie galėjo naudoti, buvo pagaminti iš akmens ir gyvūnų kaulų."

Ekspertas taip pat pridūrė, kad iki šiol Vidurio Europoje rasta apie 200 tokių statinių, 35 iš jų - Čekijoje. Vinorze aptikto rondelio skersmuo - 55 metrai. Specialistai pabrėžia neįprastą jo išplanavimą - jis turėjo tris atskirus įėjimus.

paranormal.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
02.10.2022 laikas 21:40 "Nord Stream Spėlionės: CŽV pirštas į ukrainiečius

Toliau aiškinamasi, kas ir kodėl įvykdė didžiausią nuo Antrojo pasaulinio karo laikų pramoninio sabotažo aktą - pirmadienį, rugsėjo 26 d., susprogdino "Nord Stream 1" ir "Nord Stream 2" dujotiekius.

...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 20:47 Atvejo ataskaitoje patvirtinta, kad mirusio vyro širdyje ir smegenyse rasta mRNA smailių baltymų

Dr. Michaelis Mörzas (Michael Mörz), dirbantis Drezdeno-Friedrichštato ligoninėje Vokietijoje, pateikė 76 metų vyro, sergančio Parkinsono liga (PD), kuris mirė praėjus trims savaitėms po trečiosios COVID-19 injekcijos, atvejo ataskaitą.

...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 20:08 Pulkininkas Dougas MacGregoras- "Niekas nenori kariauti su Rusija, išskyrus Lenkiją ir keletą žmonių Vašingtone."
Buvęs gynybos sekretoriaus patarėjas Dougas MacGregoras (Doug MacGregor) pasvarstė, kas nutiks, jei Ukraina įstos į NATO, taip pat apie tai, kas stovi už dujotiekių Europoje sunaikinimo.

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:41 Receptai | Patiekalai Saldžios baltos duonos riekelės su cinamonu
Kiaušinius išplakame su pienu ir cukrumi. Plakinyje mirkome forminės duonos riekeles ir kepame keptuvėje įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Iškeptas, dar karštas, riekeles apibarstome cinamonu. Skanaus!...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:37 Receptai | Patiekalai Netikras zuikis su žaliaisiais žirneliais
Jeigu netikras zuikis keliaus ant vaišių stalo, galima jį papuošti... iš kvapiųjų pipirų padaryti akytes ir nosytę, o iš lauro lapų – auseles. Skanaus!

Skaityti daugiau

28.09.2022 laikas 14:13 Receptai | Patiekalai Cukinijų kepsneliai su kumpiu ir sūriu (video)
Cukinijų kepsnelius išmirkykite kiaušinių plakinyje, apvoliokite džiūvėsiuose ir kepkite įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Skanaus!

Skaityti daugiau