Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Istorijos Paslaptys » 2022 » Rugsėjo » 16

Mokslininkai inkų kūdikio mumijoje aptiko retą genomą

Šis berniukas buvo reto genetinio poklasio motinos protėvių, gyvenusių maždaug prieš 14 300 metų Peru, palikuonis.

Daugiau nei prieš 500 metų mirusiam berniukui buvo tik 7 metai. Jis buvo pasirinktas dėl savo grožio ir sveikatos, kad būtų paaukotas per inkų ritualą, vadinamą capacocha, kurio metu vaikai būdavo rituališkai nužudomi siekiant pažymėti svarbų įvykį, išvengti stichinės nelaimės arba įtvirtinti imperatoriaus valdžią ir kontrolę tuo metu besiplečiančioje inkų imperijoje (1438-1533 m.).

1985 m. grupė alpinistų aptiko jo gerai išsilaikiusią mumiją daugiau kaip 5000 m aukštyje, ant Akonkagvos kalno krašto Mendozoje, Argentinoje. Jis buvo suvyniotas į įvairius audinius ir apsuptas šešių statulų. Jo plaukai siekė beveik iki pečių, o jis nešiojo grandinėlę.

Dabar mokslininkai nustatė vaiko genomo seką ir išsiaiškino, kad jis priklauso retai žmonių grupei, kurios genetinė tapatybė dar niekada nebuvo nustatyta. Šie rezultatai šiandien paskelbti žurnale "Nature".

Antonio Salas iš Santjago de Kompostelos universiteto ir jo kolegos nustatė viso mitochondrijų DNR genomo, paimto iš berniuko plaučių, seką ir ją palygino su pasauline duomenų baze, kurioje yra apie 28 000 mitochondrijų genomų, perduodamų iš motinos vaikui. Jie teigė, kad jis priklausė haplogrupei, vadinamai C1bi, kuri anksčiau nebuvo nustatyta. (Haplogrupė - tai populiacija, turinti bendrą protėvį).

Genetiniuose įrašuose yra 203 C1b mitogenomai, kurių pradžia siekia pirmuosius paleoindėnų gyventojus, gyvenusius vos prieš 18 000 metų. Tačiau, pasak tyrėjų, berniukas buvo reto genetinio poklasio motinos protėvių, gyvenusių maždaug prieš 14 300 metų Peru, palikuonis.

Remdamiesi haplotipų, arba DNR variacijų, kurios paprastai paveldimos kartu, duomenų baze, autoriai teigia, kad berniuko genetiniai giminaičiai iš haplogrupės C1bi šiandien gali gyventi Peru ir Bolivijoje; jie rado keletą vaiko C1bi genetinių atitikmenų tose vietovėse, įskaitant vieną asmenį, kuris priklausė Wari imperijai (apie 600-1100 m.) Peru Anduose.

Tačiau jų teks ieškoti tarp šiuolaikinių Pietų Amerikos gyventojų. "Tai, kad C1bi yra labai retas šiuolaikinėse Pietų Amerikos populiacijose, galima paaiškinti nepakankama šiuolaikinių populiacijų atranka", - rašo jie. "Kita vertus, ši retenybė gali atspindėti svarbius Pietų Amerikos genofondo pokyčius nuo inkų civilizacijos laikų."

paranormal.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
05.10.2022 laikas 21:30 Visatos signalas, kad žmogus jums netinka
Yra toks nemalonus žodis kaip "tolerantiškas". Tai žmogus, kuris yra spardomas, žeminamas, kartais net atvirai šluostomas kojomis. Jis viską toleruoja, prisiima visą kaltę, stengiasi gerinti santykius. Ir jis netgi gali sumokėti savo pinigus, kad išs...

Skaityti daugiau

05.10.2022 laikas 21:15 Kaip ir kodėl renkamės savo artimuosius?

"Žmonės dera tarpusavyje kaip dėlionės - kai vienas turi iškilimą, kitas - iškilimą. Iš visų gyvenime sutiktų žmonių kai kurie palieka mus abejingus, o kai kuriuos beprotiškai įsimylime. Vienus žmones praleidžiame ramiai, o nuo kitų negalime ...

Skaityti daugiau

05.10.2022 laikas 18:36 Škotija tiria "paslaptingą" naujagimių mirčių šuolį po "Jab" diegimo
Škotijos sveikatos priežiūros institucijos pradėjo oficialų tyrimą dėl didžiulio naujagimių mirčių skaičiaus padidėjimo po to, kai buvo pradėtas taikyti COVID skiepas.

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:41 Receptai | Patiekalai Saldžios baltos duonos riekelės su cinamonu
Kiaušinius išplakame su pienu ir cukrumi. Plakinyje mirkome forminės duonos riekeles ir kepame keptuvėje įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Iškeptas, dar karštas, riekeles apibarstome cinamonu. Skanaus!...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:37 Receptai | Patiekalai Netikras zuikis su žaliaisiais žirneliais
Jeigu netikras zuikis keliaus ant vaišių stalo, galima jį papuošti... iš kvapiųjų pipirų padaryti akytes ir nosytę, o iš lauro lapų – auseles. Skanaus!

Skaityti daugiau

28.09.2022 laikas 14:13 Receptai | Patiekalai Cukinijų kepsneliai su kumpiu ir sūriu (video)
Cukinijų kepsnelius išmirkykite kiaušinių plakinyje, apvoliokite džiūvėsiuose ir kepkite įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Skanaus!

Skaityti daugiau