Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Archeologija » 2022 » Rugsėjo » 17

Palestiniečių ūkininkas, Gazoje sodindamas alyvmedį, aptiko retą bizantinę mozaiką

Palestinos ūkininkas sodino naują alyvmedį, kai kastuvu atsitrenkė į kietą daiktą. Jis paskambino sūnui ir per tris mėnesius jie pamažu iškasė puošnią Bizantijos laikų mozaiką, kurią ekspertai laiko vienu didžiausių kada nors Gazoje rastų archeologinių lobių.

Mozaika aptikta vos už kilometro nuo Izraelio sienos. Šimtmečių senumo radinys yra puikios būklės Grindys, ant kurių pavaizduota 17 gyvūnų ir paukščių ikonografijų, yra gerai išsilaikiusios, o spalvos - ryškios.

"Tai gražiausios Gazos ruože rastos mozaikinės grindys tiek grafinių vaizdų kokybės, tiek geometrijos sudėtingumo požiūriu", - sakė Prancūzijos Biblijos ir archeologijos mokyklos Jeruzalėje archeologas Rene Elteris.

"Dar niekada Gazos ruože nebuvo rasta tokio meistriškumo mozaikinių grindų, kurių grafika būtų tokia preciziška, o spalvos - sodrios", - sakė jis.

Jis sakė, kad mozaikinis grindinys datuojamas V-VII a., tačiau norint tiksliai nustatyti, kada jis buvo pastatytas ir ar tai buvo religinio, ar pasaulietinio komplekso dalis, reikia atlikti atitinkamus kasinėjimus.

paranormal.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
04.10.2022 laikas 22:49 Kaip sužinoti, kad žmogus jūsų nemyli ar net nemylėjo
Gyvenate kartu jau metus, bet vis dar jaučiate, kad nėra meilės. Čia nėra vyras, kuris jus myli, ir galbūt jis niekada jūsų nemylėjo. Bet kaip tai sužinoti? Kad jis buvo tikslesnis už įprastą intuiciją ir asmeninius pojūčius. Apie tai ir kalbėsime. J...

Skaityti daugiau

04.10.2022 laikas 20:06 Kaip Federalinis rezervų bankas naudojasi "klimato kaita" kaip pretekstu sukurti Amerikos socialinio kredito sistemą
Federalinis rezervų bankas, prisidengdamas planetos gelbėjimu nuo "žmogaus sukeltos klimato kaitos", imasi veiksmų, kad Amerikoje būtų įdiegta Kinijos stiliaus socialinio kredito sistema.

Skaityti daugiau

04.10.2022 laikas 19:27 CDC patvirtino ryšį tarp aliuminio, esančio skiepuose, ir vaikų astmos
CDC patvirtino, kad žalingos vaikiškų skiepų sudedamosios dalys gali būti daugelio ligų, įskaitant neurologinius sutrikimus, autizmą ir astmą, priežastimi.

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:41 Receptai | Patiekalai Saldžios baltos duonos riekelės su cinamonu
Kiaušinius išplakame su pienu ir cukrumi. Plakinyje mirkome forminės duonos riekeles ir kepame keptuvėje įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Iškeptas, dar karštas, riekeles apibarstome cinamonu. Skanaus!...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:37 Receptai | Patiekalai Netikras zuikis su žaliaisiais žirneliais
Jeigu netikras zuikis keliaus ant vaišių stalo, galima jį papuošti... iš kvapiųjų pipirų padaryti akytes ir nosytę, o iš lauro lapų – auseles. Skanaus!

Skaityti daugiau

28.09.2022 laikas 14:13 Receptai | Patiekalai Cukinijų kepsneliai su kumpiu ir sūriu (video)
Cukinijų kepsnelius išmirkykite kiaušinių plakinyje, apvoliokite džiūvėsiuose ir kepkite įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Skanaus!

Skaityti daugiau