Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Istorija » 2024 » Birželio » 12

Unikalus senovės meistro iš Turpano kojos protezas

Unikalus senovės meistro iš Turpano kojos protezas

Kinijos istorijos gilumoje, nuostabioje vietoje, vadinamoje Turpanu, archeologai atrado kai ką įspūdingo - kapavietę, saugančią praeities paslaptis. 2007 m. šis artefaktas pasauliui atskleidė nuostabią istoriją apie žmogų su kojos protezu, atverdamas naują skyrių senovės technologijų ir žmogaus ištvermės pažinime.

Vyro, kurio palaikai buvo atrasti, kojos deformacija buvo stulbinanti: kelio girnelė, šlaunikaulis ir blauzdikaulis buvo susilieję smailu kampu, todėl kilo judėjimo ir kasdienio gyvenimo sunkumų. Tačiau mokslininkus labiausiai pribloškė tai, kad kojos protezas atrodė kaip arklio kanopa apačioje. Šis protezas liudijo senovės meistriškumą ir rūpestį žmogaus gerove.

Ant protezo esantys nusidėvėjimo pėdsakai rodė, kad jis buvo ne tik dekoratyvinis elementas, bet neatsiejama šio žmogaus gyvenimo dalis. Arklio kanopų panaudojimas protezui sukurti išryškina nuostabius senovės civilizacijų technologinius gebėjimus. Tai taip pat rodo, kad rūpinimasis fizinę negalią turinčiais žmonėmis prieš daugelį amžių buvo svarbi visuomenės vertybių dalis.

Šio kojos protezo istorija atveria naujas senovės technologijų supratimo ir empatijos tiems, kuriems jos reikia, galimybes. Galime tik spėlioti, kaip gyveno ir kentėjo šis žmogus, tačiau jo atkaklumas ir išlikimas sunkumų akivaizdoje yra įkvepiantis pavyzdys mums šiandien.

Tokie archeologiniai radiniai, kaip Turpano kapas, primena mums apie turtingą žmonijos istoriją, palikusią pėdsakus ne tik laiko smiltyse, bet ir mūsų širdyse bei protuose. Tegul ši istorija būna mums ištvermės, sumanumo ir rūpinimosi vieni kitais pamoka, aktuali bet kurioje epochoje.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
21.06.2019 laikas 06:18 Receptai Žiedinių kopūstų apkepas
Skanaus žiedinių kopūstų apkepo receptas. Skanaus!

Skaityti daugiau

08.06.2019 laikas 14:33 Receptai Skanūs avižiniai sausainiai su razinomis

Avižinių sausainių su razinomis ir riešutais receptas. Skanaus!

Skaityti daugiau

31.10.2017 laikas 09:43 Receptai Smalkinis tvertikas gydo širdies ligas

Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Širdies ligos. Ingredientai: Smulkintas džiovintas smalkinio tvertikas, Verdantis vanduo

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
13.07.2024 laikas 20:30 Meilė virš 50 atrodo būtent taip…
Ji atėjo į miegamąjį jau po ketvirtos ryto. Jis knarkė. Gulėjo ant nugaros ir tyliai šnarpštė. Maža lempelė šalia jos spintelės degė – kad ji nesukluptų prietemoje. Jis rūpestingai paliko ją degti specialiai dėl jos....

Skaityti daugiau

13.07.2024 laikas 19:15 Kaip vartoti kalcį, kad nepakenktumėte organizmui?
KALIS yra mikroelementas, dalyvaujantis žmogaus organizmo ląstelių kūrime. Jis užtikrina kaulų, dantų, nagų tvirtumą, prisideda prie normalios širdies ir kitų gyvybiškai svarbių organų veiklos, mažina kraujospūdį ir teigiamai veikia kraujo krešėjimą....

Skaityti daugiau

13.07.2024 laikas 18:12 Naktiniai kojų mėšlungiai: pavojus!

Net 60 proc. suaugusiųjų yra patyrę nemalonų ir neretai skausmingą reiškinį, kai naktį sutraukia kojų mėšlungis, neretai sukeliantis nemigą.

Skaityti daugiau