Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Istorija » 2024 » Birželio » 12

Sigirija: senovinių griuvėsių didybė pasaulio viršūnėje

Sigirija: senovinių griuvėsių didybė pasaulio viršūnėje

Ant keisto 200 metrų aukščio geologinio darinio, tarsi paskendusio danguje, stūkso didingi senovinės šventyklos griuvėsiai, nukreipti į žvaigždes. Ši vieta, vadinama Sigirija, dvelkia senovės civilizacijos paslaptimi ir didybe, traukia tyrinėtojų ir keliautojų iš viso pasaulio dėmesį.

Šri Lankos saloje esanti Sigirija yra turtinga istorijos ir kultūros paveldo vieta. Jos senovinės sienos ir statiniai liudija aukštą čia prieš daugelį šimtmečių klestėjusios civilizacijos technologijų lygį ir architektūrinius pasiekimus. Daugelis mokslininkų Sigiriją laiko aštuntuoju pasaulio stebuklu, atkreipdami dėmesį į jos unikalumą ir svarbą tiriant žmonijos praeitį.

Pagrindinis Sigirijos viršūnėje esantis architektūros kūrinys yra Liūto rūmai, kurie tarnavo kaip galios ir galybės simbolis. Jį puošia freskos, vaizduojančios gyvūnus, augalus ir moteris, sukuriančios rafinuotumo ir grožio atmosferą. Geologinis darinys, ant kurio įsikūrusi Sigirija, yra unikalus gamtos reiškinys, dar labiau padidinantis šios vietos paslaptingumą ir patrauklumą.

Šiandien Sigirija kasmet pritraukia tūkstančius turistų, norinčių pasinerti į senovinę ir paslaptingą šios vietos atmosferą. Vietiniai archeologiniai kasinėjimai ir tyrimai ir toliau plečia mūsų supratimą apie šios žavios vietos istoriją, atskleisdami naujus jos kultūrinės ir architektūrinės reikšmės aspektus.

Sigirija - tai daugiau nei tik senoviniai griuvėsiai ant kalno viršūnės. Tai gyvas žmonijos istorijos liudininkas, įkūnijantis jos grožio ir didybės siekius. Apsilankymas Sigirijoje - tai ne tik turistinė kelionė, bet ir pasinėrimas į paslapčių ir mįslių pasaulį, kuris iki šiol mus įkvepia ir stebina.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
31.08.2019 laikas 16:20 Receptai Minkščiausi ruletukai su obuoliais, skubant: ilgai neužsilaiko

Dalinuosiu skanių obuolių roletų receptu! Jų pagrindą sudaro tešla su grietine, kuris puikiai papildo sotų ir kvapnų obuolių įdarą. Būtinai išbandykite!

Skaityti daugiau

10.01.2019 laikas 14:51 Receptai Liaudiški patarimai kaip gydytis kaštonais
Liaudies medicinos patarimai - kaip būti sveikiems ir išsaugoti sveikatą. Paprastasis kaštonas liaudies medicinoje, kaštonais, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina.

Skaityti daugiau

06.09.2018 laikas 10:38 Receptai Vaistažolės odos ligoms gydyti

Odos ligos liaudies medicinoje, Vaistažolės odos ligoms gydyti, receptai odos ligoms gydyti, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis uogomis, kaip gydytis va...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
13.07.2024 laikas 20:30 Meilė virš 50 atrodo būtent taip…
Ji atėjo į miegamąjį jau po ketvirtos ryto. Jis knarkė. Gulėjo ant nugaros ir tyliai šnarpštė. Maža lempelė šalia jos spintelės degė – kad ji nesukluptų prietemoje. Jis rūpestingai paliko ją degti specialiai dėl jos....

Skaityti daugiau

13.07.2024 laikas 19:15 Kaip vartoti kalcį, kad nepakenktumėte organizmui?
KALIS yra mikroelementas, dalyvaujantis žmogaus organizmo ląstelių kūrime. Jis užtikrina kaulų, dantų, nagų tvirtumą, prisideda prie normalios širdies ir kitų gyvybiškai svarbių organų veiklos, mažina kraujospūdį ir teigiamai veikia kraujo krešėjimą....

Skaityti daugiau

13.07.2024 laikas 18:12 Naktiniai kojų mėšlungiai: pavojus!

Net 60 proc. suaugusiųjų yra patyrę nemalonų ir neretai skausmingą reiškinį, kai naktį sutraukia kojų mėšlungis, neretai sukeliantis nemigą.

Skaityti daugiau